Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z kulturního dění uplynulého týdne, ale i událostí, na které se nezaslouženě pozapomnělo, doplněný o podrobnější kritické pohledy, rozhovory a diskuse s hosty.

Herečka Vlasta Chramostová oslavila pětaosmdesátiny na prknech Národního divadla a je i hostem Kulturamy. Po pěti letech vydává zpěvačka Anna K. své osmé album s názvem „Relativní čas“, které natočila s Tomášem Varteckým. Více zpěvačka sama v rozhovoru ve studiu. Jak si vede současná česká reportážní fotografie v porovnání se světem – ptali jsme se českých odborníků. I v dnešní Kulturamě se vrátíme k mezinárodnímu festivalu současné vážné hudby Contempuls, jehož 4. ročník uzavřela jedna neobyčejná skladba. Francouzské smyčcové kvarteto Diotima zahrálo legendární kompozici Different Trains, ve které se její autor – americký skladatel Steve Reich vrací k hrůze holocaustu.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Anna K.: Relativní čas není depresivní

  21. 11. 2011

  Praha – Po pěti letech od Večernice vydává zpěvačka Anna K. svou osmou řadovou desku. Z alba Relativní čas už představila posluchačům dva singly – Holka modrooká a Píseň o slzách, všech deset skladeb vyjde 28. listopadu. O nové desce mluvila Anna K. s předstihem v pořadu ČT24 Kulturama.

 • Different Trains vozí i hlasy holocaustu

  18. 11. 2011

  Praha – Skladba Different Trains, v níž se její autor, americký minimalista Steve Reich, vrací k holocaustu, byla součástí programu, který 16. listopadu zakončil přehlídku Contempuls. Na festivalu soudobé hudby dílo oceněné mimo jinou cenou Grammy představilo francouzské smyčcové kvarteto Quatuor Diotima.

 • Vlasta Chramostová humor neztrácí

  17. 11. 2011

  Praha - Vlasta Chramostová, která shrnuje svou životní pouť slovy, že prožila tři životy - herecký, disidentský a život návratu, se dožívá pětaosmdesáti let. Její narozeniny připadají na 17. listopad, oslavila je v Národním divadle, do jehož hlediště jí přišli blahopřát kolegové i přátelé. Herectví a osobnost Vlasty Chramostové připomíná také Česká televize. 

 • Czech Press Photo 2011 - předávání cen a výstava

  15. 11. 2011

  Praha - Dnes v Brožíkově síni Staroměstské radnice proběhne ceremoniál předání cen 17. ročníku soutěže CZECH PRESS PHOTO 2011 za přítomnosti prezidenta republiky a primátora Prahy. Hlavní cenu "Křišťálové oko" s titulem FOTOGRAFIE ROKU 2011 převezme Stanislav Krupař, Reflex, a další významnou cenu Grant Prahy převezmou Alena Dvořákova a Viktor Fischer, Afisfoto.

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 27 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu