Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Témata: Pavel Hass Quartet získal Cenu kritiků časopisu Gramophone; Tonya Graves a její nová deska; Psycholog Philip Zimabardo vystoupil v Doxu

Když kritici jsou králi…
Ceny časopisu Gramophone jsou ve světě vážné hudby něco jako Zlaté glóby ve filmu. Letos si hned dvě ceny z Londýna přivezl česko-slovenský soubor Pavel Haas Quartet. Jejich nahrávka dvou Dvořákových kvartetů kromě ceny za komorní hudby získala i celkové vítězství, cenu cen, nahrávku roku.
Na místě byla i kamera Kulturamy. Díky ní uvidíte interview s Pavel Haas Quartetem ihned po vyhlášení ceny a rozhovor s editorem časopisu Gramophone Jamesem Invernem.

Tonya Graves poprvé sama
I’am the Only Me, první sólové album zpěvačky Tonyy Graves. Proč vzniklo, a jak se liší od toho, co Tonya Graves dělá s kapelou Monkey Business?

Mezi Dobrem a Zlem
Luciferův efekt, nejnovější výstava v Centru současného umění DOX, je inspirovaná americkým psychologem Zimbardem. Jak se současné umění vypořádává s problémem dobra a zla? A může si i v postkomunistickém Česku dovolit být angažované?

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Tonya Gravesová je single

  17. 10. 2011

  Praha – První sólové album I'm The Only Me americké zpěvačky Tonyi Gravesové, známé především jako členka skupiny Monkey Business, vyšlo 30. září. V rádiích ho reprezentuje pilotní singl 39 Reasons, jako textařka Gravesová spolupracovala s kytaristou Support Lesbiens Hynkem Tomanem. Ten je autorem všech písní s výjimkou převzaté skladby Cry me a River z repertoáru Justina Timberlaka. Křest se uskuteční 21. listopadu na koncertu v pražském Jazz Docku.

 • Luciferův efekt najdete v DOX

  15. 10. 2011

  Praha – Luciferův efekt aneb Střetnutí se zlem je vlajkovou lodí podzimní sezony holešovické galerie. Jak snadno člověk podlehne zlu, poodhalí netradiční výstavní projekt Centra současného umění DOX. Luciferův efekt na výstavě zpodobnili například umělci Hans Haacke nebo Jenny Holzerová. Temné stránky české duše pak osvětlí tuzemské uskupení Pode Bal či Magdaléna Jetelová, která na výstavě návštěvníkům demonstruje, jak lehce mohou přijít o svá práva.

 • Pavel Haas Quartet získal Gramophone Awards

  6. 10. 2011

  Londýn - Český Pavel Haas Quartet získal dnes v Londýně prestižní cenu britského hudebního časopisu Gramophone za nahrávku roku za Smyčcové kvartety Antonína Dvořáka. Kvarteto také dostalo cenu pro nejlepší komorní nahrávku. Nahrávku roku vybíralo 47 kritiků z více než 1000 alb vydaných během uplynulého roku. Časopis Gramophone, zaměřený na klasickou hudbu, o svých cenách tvrdí, že to jsou "nejvlivnější ocenění za klasickou hudbu na světě".

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu