Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z kulturního dění uplynulého týdne, ale i událostí, na které se nezaslouženě pozapomnělo, doplněný o podrobnější kritické pohledy, rozhovory a diskuse s hosty.

„Tvá ruka v mé dlani“ je česká premiéra hry autorky Carol Rocamory, kterou uvádí Vinohradské divadlo na své komorní scéně. Povídat si o ní budeme s herečkou Danielou Kolářovou.

„Homobot“ nazvala svoje osmé studiové album kapela Support Lesbiens. A natočila i protiválečný videoklip k písni „Bombs and Lies“. Část kapely je hostem ve studiu.

„Už nikdy nenatočím film jinak než ve 3D,“ prohlásil po úspěchu Avatara režisér James Cameron. Jeho francouzský kolega Michel Hazanavicius šel přesně opačnou cestou a natočil černobílý němý film „Umělec“, který měl tento týden premiéru v Londýně.

Hostem knižního veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem byl letos Island. Více v reportáži Ivy Němcové.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Support Lesbiens vytvořili Homobota

  26. 10. 2011

  Praha – Kapela Support Lesbiens vydává své osmé studiové album. Nová deska nazvaná Homobot, se kterou přichází po třech letech, slibuje energické, neotřelé, nadupané, pulsující a šokující skladby. Album je aktuální i vzhledem k událostem, které se v současnosti odehrávají v Libyi, o čemž svědčí i videoklip k singlu Bombs and Lies. Jak ale potvrzuje zpěvák Kryštof Michal, deska rozhodně není jen o válce.

 • Malá země s velkými příběhy, nejen detektivními

  25. 10. 2011

  Reykjavík - Hostem největšího knižního veletrhu na světě, jehož 63. ročník se konal v říjnu ve Frankfurtu nad Mohanem, byl Island. Severský ostrov, známý v literárním světě zejména svými detektivkami, představil na čtyřicet autorů a dvě stovky děl. Islandskou literaturu jako téma jedné z reportáží si proto zvolil i pořad ČT24 Kulturama.

 • Čechovova ruka v dlani Olgy Knipperové

  25. 10. 2011

  Praha – Divadlo na Vinohradech uvádí na své komorní scéně českou premiéru hry americké autorky Carol Rocamory, inspirovanou milostnou korespondencí A. P. Čechova a Olgy Knipperové. V režii Lídy Engelové se v hlavních rolích příběhu velké lásky a vášně milostné i divadelní představí Daniela Kolářová a Ladislav Frej.

 • Umělec aneb jde to i beze slov a černobíle

  22. 10. 2011

  Londýn – Černobílý a němý film Michela Hazanaviciuse se díky skvělým ohlasům z festivalů v Cannes a v Londýně dostal mezi favority o filmové ceny Oscar. Za sebou už má i londýnskou premiéru. Klasický hollywoodský příběh o lásce filmového idolu George Valentina a začínající hvězdy Peppy Millerové, se odehrává na pozadí velkého sporu dějin filmu: je budoucnost ve zvukovém filmu, nebo je skutečným filmovým uměním pouze němý pás doplněný sugestivní hudbou? Nad těmito otázkami i nad uměleckou kvalitou Hazanaviciusova snímku se v reportáži pro pořad Kulturama ČT24 zamýšlí Petr Fischer.

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu