Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z kulturního dění uplynulého týdne, ale i událostí, na které se nezaslouženě pozapomnělo, doplněný o podrobnější kritické pohledy, rozhovory a diskuse s hosty.

Hlavním tématem Kulturamy je Designblok, událost roku nejen pro všechny milovníky designu, šperků, módy a kreativity. Jeho v pořadí 13. ročník letos nabízí veřejnosti na 220 prezentací a výstav. Podíváme se nejen do hlavního centra dění, ale také na jednu z nich, do Českého centra. Jmenuje se Things will never be the same, aneb česko-japonský design, malba a komiks. Vystavují na ní dva japonští umělci a jeden z nejznámějších českých autorů vizuální kultury – Jiří Votruba, kterého také přivítáme ve studiu. Nejen popkulturou, ale hlavně street artem se také vedle Jiřího Votruby dlouhodobě věnuje umělec, který vystupuje pod pseudonymem Pasta. S kamerou jsme zašli na jeho aktuální výstavu Peep Show do pražské The Chemistry Gallery.

Moderují Petra Schubertová a Lucie Klímová.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Erik Truffaz sní o lepším světě

  9. 10. 2011

  Praha – Nejuznávanější evropský trumpetista a skladatel Erik Truffaz patří již od devadesátých let mezi hlavní novátory progresivního jazzu. Své nejnovější album In Between představil před několika dny i v Praze, a to společně se svým kvartetem 4tet. Truffazova nová deska je ve znamení hned dvou návratů. Jednak k jeho původnímu jazzovému kvartetu a také k instrumentální hudbě.

 • Nic nebude jako dřív

  5. 10. 2011

  Praha - U příležitosti přehlídky designu a módy Designblok se v Českém centru v Praze koná expozice, která nabízí česko-japonský design, malbu i komiks. Autorem vystavených děl je jednak český malíř Jiří Votruba, zemi vycházejícího slunce pak zastupuje designérka Ajako Takagiová a výtvarník Jusuke Nakamura. Výstavu s názvem Nic nebude jako dřív připravil kurátor Martin Dostál.

 • Velký atlas světa pěkně vydesignovaný

  3. 10. 2011

  Praha - V prostorách bývalého kina v suterénu Šporkovského paláce v Hybernské ulici mohou návštěvníci zhlédnout instalaci Velký atlas, při jejíž přípravě Designblok spojil síly s českými designéry, Hnutím Duha a pražskou kanceláří OSN. Palác se od 4. do 9. října stane jedním z takzvaných Superstudií blížící se přehlídky designu. Zájemci v něm naleznou zejména šperky, užité umění, prezentaci nových produktů od světových firem a návrhářských studií či právě výstavu s ekologickým přesahem, kde je možné vidět například židli z plastových lahví nebo mísu ze starých telefonních drátů. Vybrané akce Designbloku bude Portál ČT24 přenášet od 5. Do 7. 10. Vždy od 17:00 do 19:00 v rámci sekce Kultura on-line.

 • Pasta v Peep Show

  27. 9. 2011

  Praha – Pastova graffiti vídají chodci v pražských ulicích už od 90. let, mezi tím v jeho uměleckém životopise přibyl také street art, nejrůznější objekty a malby na plátně. Do konce října vystavuje Pasta Oner (občanským jménem Zdeněk Řanda) své práce na první samostatné výstavě v The Chemistry Gallery v Praze.

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu