Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z kulturního dění uplynulého týdne, ale i událostí, na které se nezaslouženě pozapomnělo, doplněný o podrobnější kritické pohledy, rozhovory a diskuse s hosty.

Osmdesáté narozeniny slaví legenda Divadla Semafor Jiří Suchý. Narozeninový koncert tentokrát věnoval sám sobě a nazval ho Znám ještě starší lidi. Jiří Suchý je hostem Kulturamy. V ostravské Aréně měl premiéru Kafkův Proces, více v reportáži z Ostravy. Závěrečným hostem je spisovatel a výtvarník Petr Sís. Napsal novou knhu Ptačí sněm, kterou premiérově představí právě v Kulturamě.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Petr Sís v Ptačím sněmu medituje o životě

  5. 10. 2011

  Praha – Perským eposem z 12. století se inspiroval ve své nejnovější knize spisovatel a výtvarník Petr Sís. V Ptačím sněmu vypráví o putování ptáků, kteří se rozhodnou najít pravého krále. V symbolickém příběhu jsou, stejně jako u perského autora, zástupci lidských charakterů. Sís knihu nejen napsal, ale i ilustroval.

 • Jiří Suchý si narozeninový dort upekl sám

  30. 9. 2011

  Praha – Legenda Divadla Semafor Jiří Suchý slaví 1. října osmdesátiny. Narozeninový koncert tentokrát věnoval sám sobě a nazval ho Znám ještě starší lidi, jeho premiéra je připravena na tento oslavencův den. "Na tom, že jsem se dožil svých osmdesátin, nemám žádnou zásluhu. To se mi udělalo samo," tvrdí umělec.

 • Kafkův Proces s humorem

  17. 9. 2011

  Ostrava - Ostravské divadlo Komorní scéna Aréna uvede premiéru dramatizace románu Franze Kafky Proces. Hru nastudoval hostující režisér a někdejší šéf činohry Národního divadla Ivan Rajmont. Vybral v Česku dosud neuvedenou dramatizaci zesnulého Evalda Schorma. Premiéra je připravena na 17. září.

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu