Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z kulturního dění uplynulého týdne, ale i událostí, na které se nezaslouženě pozapomnělo, doplněný o podrobnější kritické pohledy, rozhovory a diskuse s hosty.

V Kulturamě se vypravíme za fotografem Karlem Cudlínem do pražského Židovského muzea na jeho novou výstavu fotografií, které jsou poprvé v barvě. V italských Benátkách jsme natočili vystoupení písničkářky Patti Smith, která zpívala a také diskutovala s výtvarníkem a básníkem Karlem Holnqistem. Hostem je i zpěvák Tomáš Klus, který vydává nové album nazvané Racek.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Poetická rockerka Patti Smithová

  28. 9. 2011

  Benátky – Na bienále v Benátkách se každoročně objevuje a setkává celá řada zajímavých osobností. Na letošním¸68. ročníku festivalu se potkala mimo jiné slavná americká písničkářka Patti Smithová s Karlem Holmqvistem a hovořili spolu nejen o jednom z nejvýznamnějších "prokletých" básníků Arthuru Rimbaudovi. Právě francouzskou poezií jsou ovlivněny i básnické prvotiny Patti Smithové.

 • Yasmin Levy: Lidé jsou to, co si nesu s sebou

  26. 9. 2011

  Praha – Říká se, že hlas Yasmin Levy zní jako z hlubiny a vypráví o vášni i bolesti. Zda je to pravda, mohli posoudit 22. září posluchači, kterým tato izraelská zpěvačka představila své nejnovější album Sentir. Španělskou synagogu v Praze rozechvěla sefardskými písněmi ve starodávném jazyce ladino.

 • Klus domýšlí Čechova

  26. 9. 2011

  Praha – Dramatem Antona Pavloviče Čechova Racek je částečně ovlivněné stejnojmenné album Tomáše Kluse, které natočil s kytaristou Jiřím Kučerovským. Svou třetí desku v pořadí představí Klus na turné s názvem Divadelní túra 2011, které zahájí 17. října koncert a křest ve Švandově divadle v Praze.

 • Recenze: Karel Cudlín / Stříbrný příliv

  18. 9. 2011

  Nikdo už nechtěl poslouchat jejich příběhy, protože moderní doba pokročila a člověk přesnadno zapomíná. Ale díky citlivým fotografiím zkušeného dokumentaristy Karla Cudlína se příběhy obyvatel Domova sociální péče na pražském Hagiboru znovu vracejí – jejich tváře, kresba kůže, na pokrývce složené ruce, vlasy spletené do copu a okamžiky vzájemnosti přemosťující křehkou zranitelnost vyprávějí mnoho příběhů. Ten nejdůležitější z nich je příběh stáří. Pod názvem Stříbrný příliv fotografie Karla Cudlína ho uvádí pražská Galerie Roberta Guttmanna.

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu