27 minut
Tep 24

28. prosince 2013

Obsah dílu

Přenosná pumpa na umělou výživu mění život — Experimentální léčba glioblastomu — (Ne)hojící se zlomenina — Unikátní operace jater

Části dílu

00:58
Přenosná pumpa na umělou výživu mění život
  Přenosná pumpa mění život: S tím, že zůstala 16 hodin denně doma upoutaná ke stojanu s umělou výživou, se Monika Malíčková nesmířila. Spolu s jejím lékařem dokázali získat, v Česku vůbec poprvé, malé přenosné zařízení. Její dny teď vypadají úplně jinak. Totéž chtějí i pro další pacienty. Monika přišla o tenké střevo, nikoli ale o chuť do života.
  07:08
  Experimentální léčba glioblastomu
   Experimentální léčba glioblastomu: Dva čtyřicátníky, otce dvou dětí, oba jménem Petr spojuje tatáž diagnóza. Glioblastom, nejnebezpečnější mozkový nádor. A taky neobvyklá experimentální léčba pomocí elektrických impulsů, která pro ně znamenala šanci.
   14:56
   (Ne)hojící se zlomenina
    (Ne)hojící se zlomenina: Jízda na kolečkových bruslích skončila tříštivou zlomeninou. Když kost nesrostla ani po půl roce a vznikla rána, která se nehojila, začala se paní Jiřina o svou nohu bát. Poslali ji do Úrazové nemocnice v Brně, kde ji čekala další operace. Ke specialistovi na komplikace se dostala právě včas.
    20:48
    Unikátní operace jater
     Unikátní operace jater: Nejtěžší rok svého života prožil letos pan Dušan. Zhoubný nádor střeva mu lékaři odstranili, objevily se ale metastázy v játrech. Onkologická léčba nezabrala. V pravou chvíli se na ostravské klinice pustili do zatím výjimečné dvoufázové operace, která využívá zvláštní regenerační schopnosti jater.
     Přehrát celé video

     Přehled dílů

      

     Tep 24 na sociálních sítích

     Napište nám