27 minut
Tep 24

16. listopad 2013

Obsah dílu

Příběhy z RÚ Hrabyně — Kognitivní laboratoř — Rehabilitační lékař a neurolog Jiří Knap

Části dílu

00:57
Příběhy z RÚ Hrabyně
  Příběhy z RÚ Hrabyně: Když svaly po úrazu nebo nemoci vypoví službu, člověk se bez pomoci druhých nenapije, nenají, o dalších potřebách ani nemluvě. Rehabilitace to může změnit. Záleží na know-how lékařů a fyzioterapeutů, na využití přístrojů i počítačů, a hlavně na člověku samotném. Jak bojují o svůj návrat do života mladý student, matka dvou dětí i stále vytížený podnikatel?
  10:48
  Kognitivní laboratoř
   Kognitivní laboratoř: Kromě svalů se 23letý Ondřej snaží trénovat i mozek. Pomáhá mu, stejně jako dalším pacientům i s jinými diagnózami, kognitivní laboratoř v ostravské fakultní nemocnici. S pomocí speciálních programů cvičí paměť, rozhodování i koncentraci. Prošly tudy už stovky pacientů.
   17:35
   Rehabilitační lékař a neurolog Jiří Knap
    Rehabilitační lékař a neurolog Jiří Knap: Na první pohled o životy pacientů nebojuje, ale svým způsobem hodně ovlivňuje to, jak bude jejich život dále vypadat. Začal u oboru, který toho hodně ví o mozku i svalech, ale nemá zrovna největší možnosti, a propojil ho s tím, který se snaží činnost mozku i svalů obnovovat. Jaká je podle něj česká rehabilitace a co jí chybí?
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    23. listopad 2013

    Přehled dílů

     

    Tep 24 na sociálních sítích

    Napište nám