Tep 24

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Někomu napraví bolavá záda, u jiného rozhodne o tom, jestli ještě v životě udělá krok, nebo se třeba vrátí do práce. O co se opírá léčebná rehabilitace, na čem závisí její úspěch a co to vlastně úspěch může být.

Příběhy z RÚ Hrabyně: Když svaly po úrazu nebo nemoci vypoví službu, člověk se bez pomoci druhých nenapije, nenají, o dalších potřebách ani nemluvě. Rehabilitace to může změnit. Záleží na know-how lékařů a fyzioterapeutů, na využití přístrojů i počítačů, a hlavně na člověku samotném. Jak bojují o svůj návrat do života mladý student, matka dvou dětí i stále vytížený podnikatel?Kognitivní laboratoř: Kromě svalů se 23letý Ondřej snaží trénovat i mozek. Pomáhá mu, stejně jako dalším pacientům i s jinými diagnózami, kognitivní laboratoř v ostravské fakultní nemocnici. S pomocí speciálních programů cvičí paměť, rozhodování i koncentraci. Prošly tudy už stovky pacientů.Rehabilitační lékař a neurolog Jiří Knap: Na první pohled o životy pacientů nebojuje, ale svým způsobem hodně ovlivňuje to, jak bude jejich život dále vypadat. Začal u oboru, který toho hodně ví o mozku i svalech, ale nemá zrovna největší možnosti, a propojil ho s tím, který se snaží činnost mozku i svalů obnovovat. Jaká je podle něj česká rehabilitace a co jí chybí?

Přehrát video

Obsah pořadu

foto: Pavel Sonnek, Tomáš Pěkný a Petr Merta

Diskuse diváků
 • Eliška 20. 10. 2016 14:32

  Tip

  U nás to bylo to samé, až dokud jsme nezačali něco dělat. Koupili jsme šnekový odšťavňovač značky Ph…

 • Rad 23. 2. 2015 13:07

  Bechtěrejevova nemoc a biologická léčba...

  Žel se ani v jednom pořadu nemluví o tom, že biologickou léčbu doktoři nenapíší každému Bechtěre…

 • 007 3. 10. 2014 18:06

  Vyměňte paní moderátorku, neumí mluvit. Děkuji

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu