27 minut
Tep 24

6. dubna 2013

Obsah dílu

Cílená neboli biologická léčba — Naděje pro Jirku — Onkolog Rostislav Vyzula

Části dílu

00:55
Cílená neboli biologická léčba
  Cílená neboli biologická léčba: Molekuly, které dokážou najít zhoubnou buňku a zlikvidovat ji, aniž poškodí okolí. To je biologická neboli cílená léčba. Znamená průlom u řady obtížně léčitelných nemocí, a zvláště u rakoviny. moderní léky pomáhají u téměř dvou desítek nádorových onemocnění a stále přibývají další. Jejich využití má ale přesná pravidla. Proč je nemůže dostat hned každý pacient, a jak vlastně fungují?
  08:04
  Naděje pro Jirku
   Naděje pro Jirku: Právě biologická léčba je zatím jedinou možnou pro 17letého Jirku. Trpí málo známou, ale velmi komplikovanou nemocí. Tuberózní skleróza u něho způsobila mimo jiné nádor v mozku, sice nezhoubný, ale nebezpečný. Speciální léky Jirka bere už rok a lékaři teď museli zhodnotit, zda je bude dostávat dál.
   16:44
   Onkolog Rostislav Vyzula
    Onkolog Rostislav Vyzula: Medicína v jeho případě nebyla náhodná volba. Ani obor, ve kterém působí víc než tři desítky let. Dává dohromady noty, podle kterých ostatní léčí, zaměřil se na cílená léčiva, zajímá ho třeba i chronobiologie. Léta vede Kliniku komplexní onkologické péče v Masarykově onkologickém ústavu v Brně. V čem vidí budoucnost léčby rakoviny a na čem by měli onkologové v péči o pacienty stavět?
    Přehrát celé video
    Stopáž26 minut
    Další díl
    13. dubna 2013

    Přehled dílů

     

    Tep 24 na sociálních sítích

    Napište nám