Tep 24

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 6  
Sdílet
| Poslat odkaz

Cévní malformace – vada, která vzniká mj. přímým propojením tepny a žíly, nebo jejich rozšířením. Některé člověka ohrožují, jiné vadí vzhledem. Moderní, ale málo známou léčbou je sklerotizace pomocí koncentrovaného alkoholu. I tom bude Tep 24 v nových vysílacích časech.

Léčba cév pomocí alkoholu: lékaři olomoucké fakultní nemocnice využívají k léčbě některých cévních malformací koncentrovaný alkohol. Moderní a zatím málo známá metoda má název sklerotizace etanolem. Olomoučtí specialisté z radiologické kliniky léčili i 28letou Žanetu z Plzně, které hrozila amputace. Vrozená cévní vada jí způsobila nehojitelnou ránu na noze.Boj s lymfatickou malformací: olomoučtí specialisté se teď snaží pomoci i malé Sofii z Bratislavy, která odmalička trpí obtížně léčitelnou vadou lymfatických cév v obličeji. Sklerotizaci etanolem použili u jejího typu vady, lymfatické malformace, vůbec poprvé. Spolupracovali přitom s americkými experty.Intervenční radiolog Martin Köcher: učaroval mu obor, který využívá nejmodernější zobrazovací techniky a šetrný přístup do těla. Léčí poruchy cév, včetně mozkové mrtvice. Tam pacienta zachraňuje celý tým, finální manévr je ale na něm. Profesor Köcher vymyslel světový unikát – speciální protézu do jícnu, a má i další prvenství.

Přehrát video

Obsah pořadu

foto: Pavel Sonnek, Tomáš Pěkný a Petr Merta

Diskuse diváků
 • 21. 2. 2020 14:27

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Veronika 30. 12. 2019 19:29

  Prosba

  dobrý den volám sa Veronika mám 21rokov pochádzam zo slovenska konkrétne z okresu Levice.. …

 • Václav 9. 9. 2019 16:27

  Práce na dole, (prašnost)

  Dotaz: práce v prašném prostředí v uhelném dole je příčinou CHOPN . Děkují

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu