Tep 24

7. duben 2012

Obsah dílu

Život s mentální anorexií — Metabolický rozvrat těla — Internistka Miroslava Navrátilová

Části dílu

00:56
Život s mentální anorexií
  Život s mentální anorexií: na počátku je touha po štíhlé a ještě štíhlejší linii. Dívky se vidí jiné, než ve skutečnosti jsou, nepomáhají rady ani hrozby. Dnes 18letá Adéla žije s nemocí více než pět let. Mentální anorexie a bulimie postihuje v Česku podle dostupných údajů asi 6 % dívek a žen, nejohroženější jsou ve věku 12 až 22 let.
  10:08
  Metabolický rozvrat těla
   Metabolický rozvrat těla: drastické hubnutí u mentální anorexie, v kombinaci se záchvaty přejídání u bulimie, vede k totálnímu rozvratu látkové přeměny. Už nejde jen o hmotnost, tělo začne trávit samo sebe. Ve Fakultní nemocnici v Brně se na léčbu nemoci specializují už dlouho a významnou roli tady má laboratorní analýza tělních tekutin.
   16:42
   Internistka Miroslava Navrátilová
    Internistka Miroslava Navrátilová: některým předepisuje, jak co nejrychleji přibrat, jiným, jak co nejlépe zhubnout. Poruchy příjmu potravy patří k trochu opomíjeným kapitolám medicíny - ona jim propadla hned na počátku kariéry. Pouští se do boje i o zdraví a životy těch, kteří často pomoc ani nehledají, nebo ji dlouho odmítají.
    24:30
    Stručně
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     14. duben 2012

     Tep 24 na sociálních sítích

     Napište nám