27 minut
Tep 24

23. říjen 2011

Obsah dílu

Dědičný Alzheimer — Jacobsenův syndrom — Genetička Eva Šilhánová

Části dílu

00:53
Dědičný Alzheimer
  Dědičný Alzheimer - vůbec poprvé v Česku odhalili lékaři dědičnou formu této nemoci. Tým expertů z ostravské fakultní nemocnice identifikoval vzácnou genovou mutaci, která má na svědomí velmi časný nástup této demence a přechází z generace na generaci. Nevyléčitelná neurodegenerativní choroba postihla už sedm členů jedné rodiny. Uvidíte exkluzivní reportáž.
  10:30
  Jacobsenův syndrom
   Jacobsenův syndrom - genetika, potažmo molekulární genetika dokáže rozšifrovat stále více informací a je poslem dobrých i špatných zpráv. Jako je třeba vzácný genetický syndrom - v tomto případě Jacobsenův. A jak velkou roli pak právě genetika a taky prenatální kardiologická diagnostika můžou hrát, ukazuje i příběh Toníka a Johanky.
   17:02
   Genetička Eva Šilhánová
    Genetička Eva Šilhánová - primářka oddělení genetiky v ostravské FN propadla jednomu z nejperspektivnějších medicínských oborů už před čtvrt stoletím. Navíc - její život by vydal na filmový scénář - když oznamuje rodinám těžké nevyléčitelné diagnózy, málokdo tuší, jak dobře sama ví, o co vlastně jde a co je čeká. Život jí připravil velkou osobní zkušenost.
    24:42
    Stručný přehled
     Přehrát celé video
     Stopáž25 minut
     Další díl
     29. říjen 2011

     Přehled dílů

      

     Tep 24 na sociálních sítích

     Napište nám