Toulavá kamera ochutnává Česko

Středočeský a Plzeňský kraj

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tradiční krajové pokrmy z míst, která v naší gastronomii hrají prim, servírují Iveta Toušlová a Josef Maršál. Režie A. Majstorovičová

V prvním díle letošního putování za tradičními českými dobrotami si docela osladíme život. Prohlédneme si totiž cukrovar v Dobrovici, který je nejstarším funkčním cukrovarem v Evropě a jedním z prvních, které na starém kontinentu z cukrové řepy pověstné bílé zlato vyráběly. Dozvíme se také, že za první republiky bylo Československo cukrovarnickou velmocí a tohle odvětví bylo jedním z opěrných pilířů našeho národního hospodářství. Z Dobrovice se přesuneme do Milovic. V malém městečku se od roku 1904 bezmála sto let střídali vojáci různých armád a my vám prozradíme, co měli společného s řeznickou a uzenářskou firmou rodiny Fialových, která letos slaví sté narozeniny. A na závěr v Poděbradech ochutnáme kočičí tanec s uzenou vepřovou kýtou.

V Plzeňském kraji zapátráme po tom, od kdy tam známá likérka vyrábí Fernet, kolik my Češi ročně spotřebujeme tradičního Tuzemáku a co má společného vesnička Prádlo s bylinkami. V Krchlebech nám rodina Konopíkových upeče koláč, který navazuje na tradici vyhlášených chodských koláčů. A o kus dál, v Dobřanech, se osvěžíme místní specialitou zvanou Dobřanský Sekáč. Napovíme, že základními surovinami pro výrobu jsou chmel a slad. Abychom nechutnali s prázdným žaludkem, necháme si stylově připravit kachní prsa na pivě s pivovarským bramborákem.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • StrĂ˝c Martin 16. 7. 2016 23:16

  U FlekĹŻ

  Shodou okolnostĂ­ jsme nedĂĄvno se Ĺženou po dlouhĂŠm hledĂĄnĂ­ zavĂ­tali "Ke FlekĹŻm"…

 • MiloĹĄ ŘehĂĄk 18. 7. 2014 20:31

  Toulavá kamera vychutnává Česko

  ToulavĂĄ kamera (budiĹž jĂ­ ke cti) kromě ČVeska vychutnĂĄvĂĄ i Moravsko (větĹĄĂ­ čás…

 • MiloĹĄ ŘehĂĄk 18. 7. 2014 20:25

  Toulavá kamera vychutnává nejen Česko

  Toulavá kamera vychutnává Česko

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 30 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje