Služby v našich službách plus

Obsluha aneb Co host vidí

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Co dělá z průměrné restaurace vyhlášenou? Odpověď najdete v dalším dílu atraktivního vzdělávacího cyklu. Režie P. Jančárek

Nový atraktivní osmadvacetidílný vzdělávací cyklus je pestrou mozaikou informací o nejrůznějších odvětvích a tématech, týkajících se cestovního ruchu. Zábavné informatorium je určeno pro běžné uživatele služeb i profesionály, vzdělávající se v oboru. Druhá, osmnáctidílná série – Služby v našich službách plus – je určena především divákům, kteří již mají s tímto oborem nějaké zkušenosti a nebo se v něm vzdělávají. Šestý díl této série je věnován obsluze v restauracích.

Snem každého restauratéra – nejen pana Septima blahé paměti – je mít oblíbený, hosty hojně navštěvovaný podnik. Jak na to? Pořad je věnovaný laikům, kteří se chtějí vyznat, ale také profesionálům v gastronomii. Ať už jsou na pozicích číšníků a servírek, nebo majitelů restaurací, vináren a dalších osvěžoven. Sloganem všech gastronomických profesionálů by mělo být „bez hosta nedáme ani ránu“. V pořadu se pokusíme ukázat několik tipů, jak hosty zaujmout a udržet. Podnik třeba musí mít vždy jednotnou tvář, a to od designu vidliček až po styl obsluhy. Základem je nejen dobrá kuchyně z kvalitních surovin, ale i milá a rychlá obsluha. Přitom profese číšníka nebo servírky jsou jedny z nejnáročnějších. Fyzicky i psychicky. Věděli jste to?

Slovo dostali například tito odborníci: Pavel Hlinka, president Asociace hotelů a restaurací ČR, Zdeněk Hlinský, zástupce ředitele hotelového řetězce,
Martin Gerstman, ředitel hotelu, nebo Miroslav Kuchař, majitel a šéfkuchař hotelu.

Ve scénkách hraje Petr Reif. Komentář čtou Tereza Vinická a Lubor Šplíchal. Scénář: Pavel Cmíral, režie: Petr Jančárek. Kamera: Dan Adam, Vlastimil Hamerník, Robert Novák.

Chat:

 • David Petřík – V úterý 6. října 2009 od 17:20
  manažer značkových restaurací pivovaru Staropramen

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Robert 24. 10. 2011 08:20

  DVD

  DobrĂ˝ den, je moĹľnĂ© nÄ›kde zĂ­skat všechny dĂ­ly "SluĹľby v našich sluĹľbách"? DÄ›k…

 • 4. 11. 2010 15:48

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Karel 29. 8. 2010 17:20

  Lzi

  Ten chat s tim kecalkelkem se fakt povedl. Lze tam jedna basen...

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 18 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady