Netradiční cestopis nazvaný V karavanu po Slovensku představí přírodní krásy a památky východních sousedů a zároveň dá návod, jak trávit dovolenou v obytném voze, tedy v karavanu.

Dalibor Gondík se v karavanu vydává z jižního cípu Slovenska až do Strážovských vrchů. Objevuje úchvatná historická města a vesničky, ale také velkolepé hory, hrady a v neposlední řadě i místní gastronomii. „Cestování samotného mužského v karavanu je originální nápad a moc jsem si ho užil,“ vzpomíná Dalibor Gondík. „Navíc jsme byli vybaveni fantastickou kamerovou technikou, takže jsme pořídili záběry, které směle konkurují světovým stanicím, které se specializují na dokumenty o přírodě.“

„Když jsem přečetl scénář a zjistil, že se dostaneme nejen na známá místa, ale divákům ukážeme i nejeden utajený skvost, neváhal jsem a do natáčení se s chutí pustil,“ netají se režisér Jakub Wehrenberg. Přestože je sám zkušeným tvůrcem cestopisů, přiznává, že Slovensko vlastně dosud dobře neznal. „Jsem také velkým fandou pořadů, kde si průvodce na vlastní kůži vyzkouší různé dovednosti či si dokonce hrábne na dno svých sil. I to se v našem pořadu, myslím, docela povedlo a Dalibor to neměl vždy jednoduché,“ láká režisér diváky ke sledování.

Diváci se mohou těšit na Liptov, Malou Fatru, do Tater, do národního park u Poloniny, Dubnické opálové doly uprostřed Slánských vrchů, na Zemplínskou Šíravu a mnohá další místa. Moderátor v jednotlivých dílech ukáže, jaká úskalí v karavanu na cestovatele čekají, poradí, jak si naplánovat trasu, na co se připravit, co nezapomenout, čeho se vyvarovat. „Po natáčení jsem byl tak nadšený, že jsem si karavan na nejbližší víkend pronajal a s manželkou jsme hned vyrazili do kempu. A o příští dovolené je rozhodnuto! Jedeme karavanem!,“ odkrývá své plány Dalibor Gondík.

Dalibor Gondík
herec a moderátor

Dalibor Gondík

* 14. 3. 1970