Služby v našich službách

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 15  
Sdílet
| Poslat odkaz

Každý někdy někam cestoval a už po České republice nebo do vzdálené ciziny. Cestujeme za odpočinkem, za poznáním, za zdravím, za prací nebo za zábavou. A mnozí z nás s turisty, návštěvníky a hosty přicházejí do styku jako profesionálové, kteří v cestovním ruchu a ve spřízněných oborech pracují. A už jste kdokoliv, cestovnímu ruchu se v dnešní době nevyhnete.

Česká televize připravila ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj České republiky – odborem cestovního ruchu projekt pořadů na téma vzdělávání v cestovním ruchu. Tento projekt je jednou z aktivit projektu Zkvalitnění profesní přípravy a vzdělávání v cestovním ruchu, který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky v rámci Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů (bližší podrobnosti na http://www.vsehoruch.cz/). Cílem projektu je zvýšení kvality poskytovaných služeb prostřednictvím vzdělávání profesionálů v cestovním ruchu, studentů a dalších lidí, kteří uvažují o práci v tomto oboru. Na své si ovšem přijde i široká veřejnost. Dozvíte se, co se rozumí tím a oním, jak se chovat, co očekávat, co můžete požadovat třeba hotelu, restauraci, v lázních nebo od průvodce.

Projekt je složen z několika samostatných děl, které dohromady tvoří logicky provázaný celek:

 • Na obrazovkách uvidíte 3 televizní spoty na téma ubytování, gastronomie, cestovní kanceláře.

 • V první etapě Česká televize od 25. června 2009 vysílá 10dílný televizní cyklus Služby v našich službách. Každý díl je dlouhý 14 minut a je vždy zaměřen na určité téma. Dozvíte se užitečné informace o službách v cestovním ruchu a nahlédnete i do jeho zákulisí. Jak to chodí v hotelích? Jak funguje cestovní kancelář? V každém pořadu dostanou slovo i známé osobnosti z oblasti cestovního ruchu. Pořad je zpestřen hranými pasážemi i ukázkami ze starých filmů. Zábavným průvodcem je Václav Žmolík.

 • Pro výukové a vzdělávací potřeby Ministerstva pro místní rozvoj vznikl 18dílný cyklus vzdělávacích pořadů Služby v našich službách plus. V tomto případě je díl dlouhý 18 minut. Tento cyklus, připravovaný do vysílání na podzim roku 2009, je určen především lidem, kteří už mají v oboru nějaké zkušenosti a znalosti, jako jsou profesní asociace či studenti škol se zaměřením na cestovní ruch. Filmy už předpokládají určité vědomosti o dané tematice, představují novinky a trendy v té které oblasti, ale zároveň jsou srozumitelné i pro nováčky v oboru, tj. diváky, kteří mají určitou osobní zkušenost v této oblasti. I zde se vždy zabýváme jedním tématem, využíváme hraných scének i archivních materiálů. Na všech dílech spolupracovali odborní poradci, kteří jsou garanty odborné stránky pořadů.

Diskuse diváků
 • Marie Mestlova 13. 8. 2020 09:00

  cestovani do Tuniska

  DobrĂ˝ den pane PapeĹž,je hezkĂŠ,ze muzeme do Tuniska,ale pokud nesmĂ­me individuĂĄ…

 • Nina 8. 9. 2009 20:37

  VYUŽIJTE CHAT S ODBORNÍKY!!!

  Děkuji vĹĄem, kteří dosud přispěli do diskuse :-)ZĂĄroveň upozorňuji na moĹžnost …

 • Rejzl 28. 8. 2009 15:12

  A co z tĂŠ druhĂŠ strany??

  Asi jako větĹĄina divĂĄkĹŻ jsem se k pořadu dostala vcelku nĂĄhodou a rozhodně mě …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 14 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady