Úvod

Sobota 18. 9. 2021 po půlnoci

Paní Anna má pohádkovou kuchyni s podivuhodným krbem, která inspiruje i k neuvěřitelným kulinářským nápadům. Také náš pohotovostní kuchařský tým se vžil do pohádkového světa a povzbuzen ohněm v krbu se rozdováděl natolik, že připravil i doslova pohádkové menu. Mimochodem, víte, co znamená, když se řekne "flamber"? Zní to skoro jako zaklínadlo a ve výsledku to taky tak trochu jako kouzlení vypadá, ale není to nic jiného, než francouzsky "hořet". A vězte, že tady hořet opravdu bude!
Nahlédneme totiž do tajů flambování, jinými slovy opalování pokrmů aromatizovaným alkoholem, kdy v závěrečné fázi přípravy pokrmu se přidá lihovina a pokrm se zapálí. Jídlo získá zvláštní aroma, ale samotný alkohol shoří.
Hlavním chodem a také středem pozornosti, a to nejen u stolu, ale i při přípravě, budou flambované masové medailonky. Každý druh masa dostal dokonce speciálně přidělen i svůj druh alkoholu, takže kuřecí prsa budou flambovaná rumem, vepřové panenky slivovicí a hovězí svíčková ginem. Jako příloha budou brambory v alobalu a salát s černými olivami a čekankou, doplněný pepřovým dresinkem nebo tomatovou majonézou. Dezert se bude těšit zcela stejné dávce pozornosti všech přítomných a bude v podobě flambované vanilkové zmrzliny s ovocem zapečené v bílkové krustě.

Recepty

Štítky

banány, brambory, dezert, flambování, francouzská kuchyně, grilování, hovězí maso, kuřecí maso, majonéza, omáčka, ovoce, příloha, salát, slanina, sníh, studená kuchyně, svíčková, vepřové maso, zelenina, zmrzlina

Příští zásah

Fotografie

Grilované překvapení

5. 9. 2009 09:40 ČT1

​Grilování patří neodmyslitelně k letním večerům, ale co když už nevíte, jak byste si tuhle příjemnou činnost ještě více zpestřili. Na tým Kuchařské pohotovosti se obrátila paní Blanka, která sice má…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení