Úvod

Čtvrtek 27. 9. 2018 po půlnoci

I na takové zadání, jako je studentská párty, muselo jednou dojít. Radost kuchařského týmu, že jejich kulinářské zásahy sledují i studenti vysokých škol, neznala mezí a překonala všechny nástrahy, které prostředí kolejí skýtalo. Odolat volání o pomoc, které přicházelo od studenta kybernetiky Lukáše, nebylo prostě možné. I jeho vzkaz byl originální.
A jaké bylo vlastně jeho přání: "Oslava narozenin v prostředí kolejní studovny. Blíží se poslední narozeniny mého kamaráda, spolužáka a spolubydlícího, strávené na vysoké škole, a tak bych mu rád připravil skvělou oslavu. Pokaždé něco vaříme, ale bez trouby je výběr jídel omezený. K dispozici jsou dvouplotýnkové vařiče, něco nádobí a několik šikovných rukou. Chci udělat nádhernou poslední narozeninovou kolejní párty. Jako perličku bych rád vytvořil dort ve tvaru prasátka. Prasátko je takový Jakubův symbol, myšlený v dobrém."
Dort ve tvaru prasátka - to byl velký úkol pro šéfcukráře Vladimíra. Jeho bezé roláda ve tvaru prasátka nakonec inspirovala Jiřího i Martinu natolik, že připraví sýrové a šunkové rolády s různými náplněmi a na všechny způsoby. A sangria podle Lukášova vlastního receptu tenhle roládový studentský raut dokonale doplní.

Recepty

Štítky

bezmasá jídla, dezert, dort, hrozny, chilli, jablka, koření, ořechy, oslava, ovoce, paprika, pomeranče, předkrm, salát, sladká modelovací hmota, studená kuchyně, sýr, špenát, uzeniny, vejce, víno, zelenina, želatina

Příští zásah

Fotografie

Nebojte se hovězího

22. 1. 2011 13:00 ČT1

Jak si poradit s hovězím masem? To je téma dnešního dílu Kuchařské pohotovosti, ve kterém se vypravíme do rodiny paní Markéty. Její manžel má rád na stole pořádný kus masa, nápady ale docházejí a…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení