Úvod

Neděle 22. 11. 2020 po půlnoci

Paní Božena a její tři dcery by rády připravily oslavu babiččiných kulatých narozenin. Ale chtěly by oslavu ne jen tak ledajakou, ale takovou, která by babičce a celé rodině připomněla její mladá léta, tehdejší dobu a vůbec vše, co babička měla ráda. Zároveň by to mělo být něco velmi slavnostního a překvapivého.
A tak se náš kuchařský tým na chvíli přenesl do starých časů, aby našel něco, co tehdejší dobu babičce připomene. Šéfcukráři Vladimírovi napověděla vzpomínka na slečny a dámy, které tehdy chodívaly do kaváren na dobrou vídeňskou kávu a hlavně na tradiční Sacher dort se šlehačkou, a dezert byl na světě. Ale co mu bude předcházet?
Jako předkrm to bude velmi překvapivá, ale podle našeho šéfkuchaře velmi oblíbená a chutná lahůdka, a to zadělávané kachní žaludky. A hlavní chod bude symbolem onoho velmi slavnostního pokrmu, a to kachna na pomerančích s rýží, kterou si ostatně může dopřát každý třeba na oslavu nového roku.

Recepty

Štítky

čokoláda, dezert, dort, drůbež, meruňky, mrkev, oslava, pomeranče, předkrm, příloha, rýže, smetana, vnitřnosti, zelenina

Příští zásah

Fotografie

Směšný název pro jídlo

7. 11. 2011 17:30 ČT1

Couračka v chlebu, husa v šouletu, jablka v županu! Taky vás baví hledat tyhle komické názvy jídel stejně jako náš kuchařský tým? Pokud ano, další díl bude tou nejlepší příležitostí rozšířit si…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení