Úvod

Čtvrtek 5. 4. 2018 po půlnoci

Pan Zdeněk od svého souseda, nadšeného chovatele holubů, dostal nečekaný a velmi vzácný dárek, nad kterým ovšem zůstal jen bezradně stát. Jak si poradit? Připravit pečená nebo nadívaná holoubata tak, aby byla skutečně dokonalá, mu připadá složité a hlavně velmi pracné. Staré přísloví o bezpracnosti a snadno nabytém zisku "Budou mu lítat pečení holubi až do huby" se tady samo o sobě doslova vylučuje.
Nadívaná holoubata mají od nepaměti pověst delikatesy, která se objevovala na hostinách jen v těch nejbohatších rodinách, a nebo se připravovala jen pro ty nejvzácnější hosty, jsou symbolem blahobytu a toho nejlepšího, co můžete v gastronomii najít.
Ale, jak už z vlastní zkušenosti víme, všechno je jinak, a ani pan Zdeněk se tentokrát nebude mít dobře bez vlastního přičinění. Náš kuchařský tým samozřejmě rychle a rád na jeho zavolání přijede, ale s přípravou nadívaných holoubat a vlastně celého "holubího" menu bude muset našim kuchařům pilně pomáhat.
A co si pro něho a pro jeho hosty naši kuchaři vlastně připravili? Jako předkrm se budou podávat holubí prsíčka se slaninou na salátě s lesním ovocem, jako hlavní chod samozřejmě nadívaná holoubata s dušenou zeleninou a vařeným bramborem a vše k dokonalosti přivede jahodový koláč.

Recepty

Štítky

brambory, dezert, drůbež, jahody, lesní ovoce, nádivka, předkrm, salát, slanina, zelenina

Příští zásah

Fotografie

Kde se z piva vaří...

3. 10. 2011 17:30 ČT1

Paní Lenka napsala: "Ráda bych požádala o pomoc s přípravou menu pro mého muže jako dík za rekonstrukci bytu. Vzhledem k tomu, že je to milovník piva, ráda bych mu připravila menu, které bude…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení