Úvod

Úterý 15. 1. 2019 po půlnoci

Paní Monika je cukrářka, a tak její zadání pro tým Kuchařské pohotovosti tentokrát dostalo zcela nový rozměr. Na první místo se totiž dostal úkol pro našeho cukráře Vladimíra. A nebyl to úkol ledajaký a už vůbec ne jednoduchý. Monika si přála připravit velký slavnostní dort, který bude něčím mimořádný a také náročný na přípravu. Takto se Vladimírovi konečně splnilo tajné přání, aby celé zadání pro tým začínalo právě u dezertu. Ale tím Moničina sladká přání ještě zdaleka nekončila. Hlavním důvodem jejího volání bylo totiž kulaté výročí svatby tchýně a tchána, pro které chtěla připravit zajímavé menu. Její profese ji přivedla k nápadu, aby všechny chody byly sladké. Takže v našem týmu se při rozhodování o menu musely vyměnit role. Vždy předtím k hlavnímu chodu, který určil Jiří, vybíral Vladimír vhodný dezert, tentokrát naopak bylo na Jiřím, aby k složitému dortu našel ten nejvhodnější hlavní chod, navíc by měl být podle přání Moniky sice masitý, ale upraven na sladko. Posledním oříškem byla polévka, která rovněž měla naplnit sladké přání Moniky, a tak si její výběr vzal na starosti opět Vladimír. A jak si tedy náš tým s tímto sladkým úkolem od paní Moniky poradil a co se na slavnostní tabuli rodičů jejího manžela ocitne?
Bude se podávat jahodová polévka se zmrzlinou, jako hlavní chod kuřecí nudličky se sladkým karamelovým ananasem s jasmínovou rýží a to nejdůležitější na konec - jako dezert bude dort v podobě čokoládového mousse s višněmi.

Recepty

Štítky

čokoláda, dort, drůbež, jahody, kuřecí maso, oslava, polévka, rýže, smetana, zmrzlina

Příští zásah

Fotografie

Špíz pokaždé jinak

2. 5. 2011 17:30 ČT1

Pan Petr z Jihlavy umí skvělou svíčkovou, na kterou se rádi scházejí členové široké rodiny i přátelé, zvládne řízky i vepřo-knedlo-zelo. S přicházejícím jarem ale potřebuje inspiraci - jídlo pro…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení