Úvod

Neděle 23. 5. 2021 po půlnoci

Stalo se to, čeho se náš tým Kuchařské pohotovosti po celou dobu tak trochu obával. Na opačném konci telefonní linky se ozval kurážný dětský hlas s přáním připravit rozpustilou párty k osmým narozeninám s takovými specialitami, které budou všichni znát, budou jim určitě chutnat, ale přesto budou něčím úplně nové. No to je úkol! Malý Petr, který se chystá oslavit své osmé narozeniny, se inspiroval velkými oslavami dospělých a rozhodl se, že něco podobného, ale mnohem lepšího připraví pro osm svých kamarádů a kamarádek. Tak tohle bude opravdu velký flám. Ale náš tým to vyřešil víc než šalamounsky. Přesně se strefil do lahůdek, které děti milují, ale dal jim takovou podobu, která bude zábavná, hravá a díky tomu pro děti lákavá. A přitom všem myslel i na to, aby jídlo bylo zdravé. Můžeme si být jisti, že tentokrát do jídla nikdo nebude muset děti nutit.
A v čem se bude skrývat tohle tajemství a co se na dětském rautu objeví? Špízy s různými druhy sýrů, zeleniny a ovoce. Miniřízečky v neobvyklém obalu i provedení s barevnými zeleninovými a bylinkovými omáčkami a lahodnými přílohami. A na závěr si pochutnají na dezertu v podobě dalších hravých špízků s ovocem, čokoládou a dokonce i barevnými bonbóny. Navíc si ponecháme ještě jedno překvapení, které bude bezpochyby inspirovat všechny ostatní děti, aby se vypravily do kuchyně tuhle originální sladkost okamžitě připravit.

Recepty

Štítky

děti, dort, oslava, ovoce, studená kuchyně, zelenina

Příští zásah

Fotografie

... a šneka sníš?

28. 3. 2009 10:00 ČT1

Paní Lucie je výborná kuchařka, často a ráda zve svoje i manželovy rodiče na nedělní obědy. Připravila bezpočet specialit, na kterých si všichni pochutnávají, ale nebyl by nedělní oběd nedělním…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení