S Jožkou Šmukařem po krajích českých, moravských a slezských – na svatém Vavřinečku nad Domažlicemi s dudáckou muzikou (2010). Umělecký vedoucí J. Kuneš. Režie R. Meluzín

V tomto dílu cyklu Putování za písničkou se ocitneme na svatém Vavřinečku nad Domažlicemi, na známém poutním místě, které si dodnes uchovalo svou tradici každoročních poutí. A k tomuto místo zcela určitě patří i pravá dudácká muzika, tentokrát s kapelníkem Josefem Kunešem. V ní hraje i přímý potomek slavného skladatele a etnografa Jindřicha Jindřicha – Kamil Jindřich.

V cyklu pořadů s názvem Putování za písničkou nás jejich moderátor, zpěvák Jožka Šmukař, provází po vlastech českých, moravských a slezských, aby nám zprostředkoval setkání se zajímavými muzikanty, kapelami a samozřejmě písničkami z té které oblasti. Při tom putování se podíváme vždycky jinam. Z jižních Čech se přesuneme třeba na Domažlicko, pak do středních Čech k Mělníku, do Podkrkonoší, na Vysočinu, na Valašsko a tak dál. Zkrátka, chceme vám v našich pořadech zprostředkovat setkání s lidovou písničkou a s kapelami, které ji hrají. Naše setkání jsou vždy trochu jiná, ale zároveň podobná, chceme totiž, aby byla upřímná, bezprostřední, hraná a zpívaná živě a aby to byla setkání lidí, kteří si rozumějí.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2010
ŽánrHudba