s Jožkou Šmukařem po krajích českých, moravských a slezských – písničky nejen o Praze s kapelou Patrola Šlapeto (2010). Režie A. Vomáčka

V cyklu pořadů s názvem Putování za písničkou nás jejich moderátor, zpěvák Jožka Šmukař, provází po vlastech českých, moravských a slezských, aby nám zprostředkoval setkání se zajímavými muzikanty, kapelami a samozřejmě písničkami z té které oblasti. Při tom putování se podíváme vždycky jinam. Z jižních Čech se přesuneme třeba na Domažlicko, pak do středních Čech k Mělníku, do Podkrkonoší, na Vysočinu, na Valašsko a tak dál. Zkrátka, chceme vám v našich pořadech zprostředkovat setkání s lidovou písničkou a s kapelami, které ji hrají. Naše setkání jsou vždy trochu jiná, ale zároveň podobná, chceme totiž, aby byla upřímná, bezprostřední, hraná a zpívaná živě, a aby to byla setkání lidí, kteří si rozumí.

V tomto díle vás zavedeme do krásné vltavské hospůdky v Davli, kde skupina Patrola Šlapeto navodí atmosféru zašlé slávy pražských hospůdek a náleven. Nebude chybět ani vzpomínka na Karla Hašlera, který ke staropražské atmosféře rozhodně patří.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
ŽánrHudba