25 minut

31. březen

Část: Oprava stanice Havířov

Obsah dílu

Česká pošta ruší 300 poboček — Česká pošta ruší pobočky — Koaliční jednání pokračují — Brano omezuje výrobu — Oprava stanice Havířov — Zimní sezóna se chýlí ke konci — Olomouc a třídění odpadů — Pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Mimořádná opatření během derby — Začala sezóna na hradech

Části dílu

01:01
Česká pošta ruší 300 poboček
  Česká pošta zveřejnila seznam tří set poboček, které zruší k polovině roku. V Praze jich ubude 35, v Ostravě devatenáct, v Brně a Plzni dvanáct. Nejvíce pošt se zruší v Moravskoslezském kraji. Osloveným zástupcům měst a obcí se kroky pošty nelíbí. Hejtman kraje Ivo Vondrák a primátor Ostravy Tomáš Macura napsali ministru Vítu Rakušanovi nesouhlasný otevřený dopis.
  04:18
  Česká pošta ruší pobočky
   Komentář k tématu přidal předseda Svazu měst a obcí František Lukl.
   08:05
   Koaliční jednání pokračují
    Vyjednávání o nové koalici v Ostravě pokračují. Podle kandidátky na primátora nejsilnějšího politického klubu ANO Hany Tichánkové by na začátku příštího týdne mohlo být jasnější, kdo třetí největší město v zemi povede dál. Jednu z hlavních rolí ve vyjednáváních bude mít plánovaná koncertní hala. Třímilardový projekt financovaný z úvěru totiž rozděluje politiky v zastupitelstvu.
    10:14
    Brano omezuje výrobu
     Výrobce autodílů Brano z Hradce nad Moravicí zkracuje svým zaměstnancům pracovní týden na čtyři dny. Firma tak reaguje na nižší množství objednaných součástek, které je důsledkem potíží západních automobilek v Číně. Nové opatření bude v Branu platit až do konce dubna. Dotkne se stovek zaměstnanců, kteří jeden den v týdnu zůstanou doma kvůli překážce na straně zaměstnavatele.
     10:40
     Oprava stanice Havířov
      Správa železnic chce v září zahájit modernizaci vlakové stanice v Havířově na Karvinsku za 3,2 miliardy korun, nyní vypsala zakázku na zhotovitele. Stavba by měla skončit za tři roky. Po rekonstrukci budou vlaky ve směru od Ostravy moci zajíždět až do zastávky Havířov střed. Správa železnic (SŽ) to dnes uvedla v tiskové zprávě.
      11:02
      Zimní sezóna se chýlí ke konci
       Zimní sezóna se chýlí ke konci. Většina Ski areálů už ukončila pro letošní rok provoz. Pár jich ale zůstává otevřených, třeba na Pradědu v Jeseníkách. Podle provozovatelů tam stále panují ideální podmínky. Příští týden se navíc ještě zlepší, protože v Česku se opět ochladí.
       13:28
       Olomouc a třídění odpadů
        Olomouc se rozhodla vstoupit do celokrajského projektu, který bude v budoucnu zajišťovat městům v regionu společné zpracování a likvidaci odpadů. Společnost, jejímž vlastníkem je Olomoucký kraj, má vybudovat linku pro zpracování 60 tisíc tun odpadu. Vyrůst má v Olomouci a vyjde na 450 milionů korun. Samosprávy Olomouckého kraje se tak připravují na zákaz skládkování od roku 2030.
        16:24
        Pomoc uprchlíkům z Ukrajiny
         Končí registrace ukrajinských uprchlíků na prodloužení víz dočasné ochrany v Česku o rok, která jim umožňuje přístup k veřejnému zdravotnímu pojištění, vzdělání nebo na trh práce. Nově ministerstvo vnitra zřídí místa poskytující krátkodobé přístřeší v Praze, Brně a Ostravě. Téma doplnila Barbora Klinovská, koordinátorka dobrovolníků ostravské organizace pro pomoc uprchlíkům.
         20:09
         Mimořádná opatření během derby
          Mimořádná bezpečnostní opatření si vyžádá finálová série 1.ligy v ledním hokeji, ve které se v regionálním derby utkají mužstva Vsetína a Zlína. Policie zápasy vyhodnotila za vysoce rizikové, k tomu přispěly nepokoje v hledišti, ke kterým došlo během předchozích zápasů.
          21:01
          Začala sezóna na hradech
           Velký jarní úklid, velikonoční výzdoba i změny ve výši vstupného. Hrady, zámky i technické památky se připravují na novou návštěvnickou sezónu. Na většině památek začíná už tradičně 1. dubna. Blížícím se velikonocům přizpůsobí průvodci i svůj výklad.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           3. duben

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           29. září

           Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

           29. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           27. září

           27. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           26. září

           26. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           25. září

           Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

           25. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. září

           Armádní drony

           18. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. září

           Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

           15. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám