31. březen

Obsah dílu

Česká pošta ruší 300 poboček — Česká pošta ruší pobočky — Koaliční jednání pokračují — Brano omezuje výrobu — Oprava stanice Havířov — Zimní sezóna se chýlí ke konci — Olomouc a třídění odpadů — Pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Mimořádná opatření během derby — Začala sezóna na hradech

Části dílu

01:01
Česká pošta ruší 300 poboček
  Česká pošta zveřejnila seznam tří set poboček, které zruší k polovině roku. V Praze jich ubude 35, v Ostravě devatenáct, v Brně a Plzni dvanáct. Nejvíce pošt se zruší v Moravskoslezském kraji. Osloveným zástupcům měst a obcí se kroky pošty nelíbí. Hejtman kraje Ivo Vondrák a primátor Ostravy Tomáš Macura napsali ministru Vítu Rakušanovi nesouhlasný otevřený dopis.
  04:18
  Česká pošta ruší pobočky
   Komentář k tématu přidal předseda Svazu měst a obcí František Lukl.
   08:05
   Koaliční jednání pokračují
    Vyjednávání o nové koalici v Ostravě pokračují. Podle kandidátky na primátora nejsilnějšího politického klubu ANO Hany Tichánkové by na začátku příštího týdne mohlo být jasnější, kdo třetí největší město v zemi povede dál. Jednu z hlavních rolí ve vyjednáváních bude mít plánovaná koncertní hala. Třímilardový projekt financovaný z úvěru totiž rozděluje politiky v zastupitelstvu.
    10:14
    Brano omezuje výrobu
     Výrobce autodílů Brano z Hradce nad Moravicí zkracuje svým zaměstnancům pracovní týden na čtyři dny. Firma tak reaguje na nižší množství objednaných součástek, které je důsledkem potíží západních automobilek v Číně. Nové opatření bude v Branu platit až do konce dubna. Dotkne se stovek zaměstnanců, kteří jeden den v týdnu zůstanou doma kvůli překážce na straně zaměstnavatele.
     10:40
     Oprava stanice Havířov
      Správa železnic chce v září zahájit modernizaci vlakové stanice v Havířově na Karvinsku za 3,2 miliardy korun, nyní vypsala zakázku na zhotovitele. Stavba by měla skončit za tři roky. Po rekonstrukci budou vlaky ve směru od Ostravy moci zajíždět až do zastávky Havířov střed. Správa železnic (SŽ) to dnes uvedla v tiskové zprávě.
      11:02
      Zimní sezóna se chýlí ke konci
       Zimní sezóna se chýlí ke konci. Většina Ski areálů už ukončila pro letošní rok provoz. Pár jich ale zůstává otevřených, třeba na Pradědu v Jeseníkách. Podle provozovatelů tam stále panují ideální podmínky. Příští týden se navíc ještě zlepší, protože v Česku se opět ochladí.
       13:28
       Olomouc a třídění odpadů
        Olomouc se rozhodla vstoupit do celokrajského projektu, který bude v budoucnu zajišťovat městům v regionu společné zpracování a likvidaci odpadů. Společnost, jejímž vlastníkem je Olomoucký kraj, má vybudovat linku pro zpracování 60 tisíc tun odpadu. Vyrůst má v Olomouci a vyjde na 450 milionů korun. Samosprávy Olomouckého kraje se tak připravují na zákaz skládkování od roku 2030.
        16:24
        Pomoc uprchlíkům z Ukrajiny
         Končí registrace ukrajinských uprchlíků na prodloužení víz dočasné ochrany v Česku o rok, která jim umožňuje přístup k veřejnému zdravotnímu pojištění, vzdělání nebo na trh práce. Nově ministerstvo vnitra zřídí místa poskytující krátkodobé přístřeší v Praze, Brně a Ostravě. Téma doplnila Barbora Klinovská, koordinátorka dobrovolníků ostravské organizace pro pomoc uprchlíkům.
         20:09
         Mimořádná opatření během derby
          Mimořádná bezpečnostní opatření si vyžádá finálová série 1.ligy v ledním hokeji, ve které se v regionálním derby utkají mužstva Vsetína a Zlína. Policie zápasy vyhodnotila za vysoce rizikové, k tomu přispěly nepokoje v hledišti, ke kterým došlo během předchozích zápasů.
          21:01
          Začala sezóna na hradech
           Velký jarní úklid, velikonoční výzdoba i změny ve výši vstupného. Hrady, zámky i technické památky se připravují na novou návštěvnickou sezónu. Na většině památek začíná už tradičně 1. dubna. Blížícím se velikonocům přizpůsobí průvodci i svůj výklad.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           3. duben

           Přehled dílů

            
           Stopáž26 minut

           2. červen

           Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

           2. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           1. červen

           Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

           1. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           31. květen

           Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

           31. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           30. květen

           Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

           30. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           29. květen

           ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

           29. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           26. květen

           Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

           26. 5. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám