25 minut

3. duben

Obsah dílu

Rušení poboček České pošty — Rušení poboček České pošty — Stěhování pobočky magistrátu v Přerově — Přejetý vlk blízko Metylovic — Jednání o koalici v Ostravě — Zápisy do prvních tříd — Ministři řeší východní tangentu v Olomouci — Podpora žen na mateřské dovolené — Podpora zubní péče v MS kraji — Přípravy ostravského majálesu — Pouliční umění proti týrání dětí

Části dílu

01:32
Rušení poboček České pošty
  Rušení poboček České pošty
  Česká pošta trvá na zrušení tří set poboček. Podle jejího vedení zůstane i poté zdejší poštovní síť jednou z nejhustších v Evropě. Hejtmani, primátoři i mnozí starostové z OL a MS kraje ještě chtějí o seznamu s poštou jednat a některé z poboček udržet.
  04:43
  Rušení poboček České pošty
   K tématu více s primátorem Frýdku-Místku Petrem Korčem /Naše Město F-M/.
   07:31
   Stěhování pobočky magistrátu v Přerově
    V prostorách bývalé výstavní síně v Přerově ode dneška sídlí nová pobočka tamního magistrátu. Vyřizuje občanské průkazy, cestovní pasy nebo taky registraci aut, funkční agendu vyřizující doklady - včetně objednávkového systému - má město znovu po dvou týdnech. Úpravy místa pro úředníky vyšly na devět milionů korun.
    07:54
    Přejetý vlk blízko Metylovic
     Na čtyřproudé silnici u Metylovic na Frýdecko-Místecku srazilo minulý týden auto vlka. Stalo se to v místě, které ochránci považují za kritické - velcí savci na ní kvůli dopravě hynou pravidelně. Ochránci by proto rádi se silničáři jednali o úpravách úseku - tak, aby byl pro zvěř bezpečnější.
     08:16
     Jednání o koalici v Ostravě
      Klub zastupitelů ANO v Ostravě opustil další člen, v pořadí už osmý - místostarosta Poruby Miroslav Otisk. Primátor Tomáš Macura předpokládá, že přejde do jeho nového klubu. Pokračuje tím štěpení ostravského hnutí ANO, kvůli kterému se rozpadla dosavadní koalice složená z ANO, Spolu a Pirátů - ztratila většinu.
      10:21
      Zápisy do prvních tříd
       Začaly zápisy do základních škol, potrvají do konce dubna. V Česku se do prvních tříd chystá 112 tisíc dětí. Míst by mělo být dost. Některým dětem ještě rodiče spolu učiteli nástup do školy o rok odloží.
       13:10
       Ministři řeší východní tangentu v Olomouci
        Naděje pro stavbu východní tangenty v Olomouci. Tamní magistrát podle ministra životního prostředí chyboval, když vyhlásil rozšíření ochranného pásma vodního zdroje společnosti Olma. Rozhodnutí z roku 2020 vybudování obchvatu neumožňuje. Úředníci budou věc posuzovat znovu. Složitý případ jim má pomoci posoudit i ministerstvo.
        16:54
        Podpora žen na mateřské dovolené
         Během péče o malé dítě rozjet vlastní podnikání. Matkám na mateřské nebo rodičovské s tím nově pomáhá mikroregion Frýdlantsko-Beskydy. Ve Frýdlantu nad Ostravicí otevřel Akademii pro podnikatele - ženy, které už podnikají, v ní zdarma poradí následovnicím, jak vytvořit web, e-shop nebo otevřít kamennou prodejnu.
         19:08
         Podpora zubní péče v MS kraji
          21 milionů korun na zlepšení zubní péče v regionu. MS-zský kraj je rozdělí mezi zdejší nemocnice. Peníze mají zajistit kvalitnější pohotovostní péči. Právě na pohotovosti míří mnozí z pacientů, kteří nemají stálého zubaře. Chybí asi 150-ti tisícům lidí v kraji. Nejvíce na Karvinsku a Bruntálsku.
          19:32
          Přípravy ostravského majálesu
           Místo jednoho majálesu rovnou dva. K tomu, který v Ostravě tradičně pořádají studenti zdejších univerzit, přibude majáles komerční - znají ho třeba lidé v Hradci Králové nebo Brně. Pořadatelům studentské akce se to nelíbí, podporu mají i ve vedení města.
           21:36
           Pouliční umění proti týrání dětí
            Dětské tváře, dlaně, doteky. Nová velkoplošná malba ve Frýdku Místku upozorňuje na projekt Bytůstka, který chce probudit společnost a taky povzbudit týrané děti, aby se s traumaty svěřovaly. Podporující muraly vznikají po celé republice.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            4. duben

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. září

            Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

            19. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            18. září

            Armádní drony

            18. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            15. září

            Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

            15. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            14. září

            Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

            14. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            13. září

            13. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            12. září

            Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

            12. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            11. září

            Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

            11. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            8. září

            Výuka stomatologie v Ostravě — Vojáci cvičí na tancích Leopard 2A4 — Nezaměstnanost v srpnu stagnovala — Žalobci prověří zastavení stíhání starostky — Opavě hrozí pokuta za zpožděnou telematiku — Začíná setkní hornických měst Fajront — Policie dál šetří nehodu na kolotoči v Havířově — Referendum o těžbě kaolinu ve Vidnavě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Seminář o ochraně před útoky vlků — Začíná divadelní sezóna

            8. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám