18. listopad 2020

Část: Betonová zátka uzavřela Důl 9. květen

Obsah dílu

Část žáků se vrací do lavic — Část žáků se vrací do lavic — Počet pozitivně testovaných klesá — Zprovoznění obchvatu Skotnice — Omezení počtu lidí v obchodech — Omezení počtu lidí v obchodech — Koronavirus ve Věznici Heřmanice — Betonová zátka uzavřela Důl 9. květen — Připomínka 17. listopadu 1989 — Vojáci pomáhají v nemocnicích — Přibývá bezdoplatkových zón — Přípravy na Noc divadel

Části dílu

00:46
Část žáků se vrací do lavic
  Po více než měsíci se do lavic vrátili žáci 1. a 2. tříd ZŠ. Otevřely se také speciální školy. Ve třídách stále platí přísná hygienická opatření, povinné jsou roušky, nesmí se míchat třídy a musí se také častěji větrat.
  03:43
  Část žáků se vrací do lavic
   Živě s Miroslavem Hřebeckým, programovým vedoucím informačního centra pro vzdělávání EDUin,
   06:32
   Počet pozitivně testovaných klesá
    V MS kraji přibylo za úterý 420 pozitivně testovaných na koronavirus. V OL kraji 171. V obou regionech je to méně než v pondělí. Index rizika v systému PES je tam také nižší než 70, který platí pro celé Česko. Konkrétně v OL kraji je index rizika 68, v MS kraji 61. A klesá také procento pozitivních testů. Nejvyšší bylo na konci října, kdy byl pozitivní skoro každý třetí testovaný. V úterý to bylo zhruba 24 % lidí.
    07:09
    Zprovoznění obchvatu Skotnice
     ŘSD předpokládá, že v polovině prosince zprovozní na Novojičínsku novou část silnice I/58, která patří mezi hlavní spojnice Ostravy a Beskyd. Jde o obchvat obce Skotnice, který se v Příboře napojí na dálnici D48. Součástí stavby za 439 mil. Kč bez DPH je i tunel pod příborskou částí Prchalov.
     Stavba měla být původně dokončena v srpnu, zbrzdily ji ale nepříznivé podmínky na staveništi a pandemie koronaviru.
     07:48
     Omezení počtu lidí v obchodech
      Živě redaktorka Natálie Flajžíková.
      09:48
      Omezení počtu lidí v obchodech
       Někde kratší, jinde o poznání delší fronty. Tak to dnes vypadalo před většinou otevřených prodejen v ČR. Nové vládní opatření řešily obchody různě. Někde mu přizpůsobili počet nákupních košů a dovnitř tak směl jen omezený počet zákazníků.
       11:57
       Koronavirus ve Věznici Heřmanice
        Ve věznici v Ostravě-Heřmanicích se šíří koronavirus. Podle krajské hygienické stanice bylo v neděli pozitivně testováno 135 vězňů.
        13:15
        Betonová zátka uzavřela Důl 9. květen
         Jámu Dolu 9. květen ve Stonavě, kde těžba skončila před 4 lety, dnes dělníci zabetonovali. Po technické likvidaci bylo na zasypání a zaslepení spotřebováno několik tisíc kubíků cementové směsi.
         Areál bude možné využít např. jako průmyslovou zónu. V budoucnu ho bude zřejmě spravovat státní podnik DIAMO.
         16:27
         Připomínka 17. listopadu 1989
          Poslechnout si státní hymnu v podání hudebníků Janáčkovy filharmonie a připomenout si tak Den boje za svobodu a demokracii, přišlo včera na Prokešovo náměstí v Ostravě okolo 300 lidí. Většina z nich měla roušky a dodržovali rozestupy. Někteří příchozí využili příležitost k projevení nesouhlasu s prací vlády. Záběry poslal iReportér Juraj Ličko.
          16:54
          Vojáci pomáhají v nemocnicích
           Do nemocnic v MS přijelo 40 vojáků. V 7 zdravotnických zařízeních zastoupí nakažený personál. V kraji chybí skoro 900 zdravotníků. Dobrovolníci a brigádníci často nestačí. Speciálně vycvičení vojáci budou 2 týdny pomáhat s péčí o pacienty nebo dezinfekcí.
           19:15
           Přibývá bezdoplatkových zón
            V MS kraji přibylo za poslední rok dalších 9 tzv. bezdoplatkových zón. Jde o lokality, ve kterých nově příchozí nájemníci nemají nárok na doplatek na bydlení. Vedení měst se tím podle svých slov snaží dostat pod kontrolu především problémové obyvatele a obchod s chudobou. Podle některých odborníků ale opatření komplikuje případné sociální začleňování.
            21:43
            Přípravy na Noc divadel
             Národní divadlo moravskoslezské připravuje pro letošní Noc divadel speciální prohlídku historického Divadla Antonína Dvořáka. Budovu, která byla otevřená v r. 1907 původně jako německá divadelní scéna, představí během živého streamu. Internetové diváky budou provázet postavy ze Smetanovy Prodané
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             19. listopad 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             30. květen

             Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

             30. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             29. květen

             ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

             29. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             26. květen

             Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

             26. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             25. květen

             Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

             25. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             24. květen

             Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

             24. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. květen

             Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

             23. 5. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám