Obsah dílu

Omezené příjmy malých provozoven — Omezené příjmy malých provozoven — Návrat žáků a studentů do škol — Zápasy Baníku odloženy kvůli koronaviru — Automatické vyhodnocování testů — Spor o dodávky elektřiny — Rekordman ve vykrádání aut — Obvinění za výhrůžky na sociálních sítích — Lesy ČR chystají reorganizaci — Protest proti zpoplatnění dálnice D56 — Hory se chystají na sezónu — Objev historických hraničních kamenů

Části dílu

00:49
Omezené příjmy malých provozoven
  Až o 50 % klesly tržby kaváren a restaurací. Ty teď vydávají kávu nebo jídlo jen přes okénko. Jiné služby, jako např. kadeřnictví, jsou zavřené. Příjem mají tedy nulový. Nájem ale platit musí.
  03:46
  Omezené příjmy malých provozoven
   Živě Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelské odbory, Unie podnikatelských a živnostenských spolků.
   07:31
   Návrat žáků a studentů do škol
    Ministr zdravotnictví Jan Blatný zítra vládě navrhne přesun Česka do 4. stupně v systému PES, podle kterého by se žáci posledních ročníků ZŠ mohli v pondělí 30. 11. vrátit do lavic bez omezení. Žáci 2. stupně by také přešli na prezenční výuku, po týdnu by se ale střídali. Ke studiu by se od středy 25. 11. mohli vrátit žáci posledních ročníků SŠ i studenti posledních ročníků VŠ. Ti by se mohli účastnit praktické výuky do počtu 20 lidí.
    08:22
    Zápasy Baníku odloženy kvůli koronaviru
     Ligová fotbalová asociace kvůli výskytu koronaviru u fotbalistů Ostravy odložila nejbližší 2 ligové zápasy Baníku doma se Slováckem a s Libercem. Krajská hygienická stanice poslala slezský tým kvůli šíření nemoci v mužstvu na 10 dnů do karantény. O náhradních termínech zatím nebylo rozhodnuto.
     09:00
     Automatické vyhodnocování testů
      Ve Zlínském kraji v posledních dnech klesají počty nakažených koronavirem. A mírně optimističtější zprávy přichází i z nemocnic. Na standardních lůžkách totiž postupně ubývá pacientů. A ulevuje se i testovacím laboratořím. Třeba ve zlínské nemocnici i proto, že k vyhodnocení výsledků má nový automatizovaný přístroj.
      10:43
      Spor o dodávky elektřiny
       Živě redaktorka Pavla Daňková.
       13:15
       Rekordman ve vykrádání aut
        Policisté opět obvinili vykradače aut z Ostravy. Během 2 týdnů se vloupal do dalších 14 vozů. Majitelům udělal škodu za 100 tis. Kč. Během uplynulých 8 let vykradl 24letý recidivista už nejméně 50 aut.
        15:18
        Obvinění za výhrůžky na sociálních sítích
         Policisté v těchto dnech obvinili muže a ženu za nevhodné texty související s nedávným teroristickým útokem ve Vídni. V komentářích na internetu oba nezávisle na sobě vyhrožovali smrtí muslimům.
         Do vězení za to můžou jít až na 3 roky.
         15:36
         Lesy ČR chystají reorganizaci
          Místo 11 krajských ředitelství jen 7, pro větší oblasti. Nebo např. rušení samostatných správ toků.
          Lesy ČR se připravují na reorganizaci, přinést má efektivnější fungování státního podniku. Podle části starostů nebo ekologů to ale třeba v Jeseníkách péči o lesy spíše uškodí.
          17:50
          Protest proti zpoplatnění dálnice D56
           Starostové a zástupci 13 obcí ležících podél dálnice D56 mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem symbolicky zastavili v Žabni dopravu. Chtěli tak upozornit na situaci, kdy spousta řidičů zpoplatněný úsek dálnice objíždí přes okolní obce a zhoršuje tak bezpečnost obyvatel a místní ovzduší. Na žádost, aby byl poplatek na tomto úseku dálnice zrušen, nereagovalo údajně MD ČR ani po zaslání petice.
           19:42
           Hory se chystají na sezónu
            Horská střediska se chystají na nacházející sezónu. V polovině listopadu tradičně začínají vlekaři se zasněžováním. Zatím ale není jasné, jestli budou moci lyžaři na hory vyrazit. Hotely jsou proto v nejistotě, školy jim vypověděly lyžařské kurzy. Nejvytíženějším obdobím na horách bývá konec roku.
            Ani u svátků hoteliéři nevědí, jak budou probíhat.
            21:46
            Objev historických hraničních kamenů
             Hledači kovů našli v lesích nedaleko Ostravy poklad. Je starý téměř 200 let a souvisí s hornickou historií celého regionu. Jde o hraniční kámen, který označoval kutiště. Podobných se dochovalo jen velmi málo.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             20. listopad 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             24. březen

             24. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. březen

             Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

             23. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. březen

             Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

             22. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             21. březen

             Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

             21. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             20. březen

             Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

             20. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             17. březen

             ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

             17. 3. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám