20. listopad 2020

Obsah dílu

Poslanci zrušili superhrubou mzdu — Dopad daňového balíčku na kraje — Dopad daňového balíčku na kraje — Epidemie koronaviru zpomaluje — PES od pondělí na 4. stupni — Přípravy na potravinovou sbírku — Jeseníky se chystají na sezónu — Rekonstrukce nebezpečné křižovatky — Zvýšený zájem o psychologickou péči — Daňový únik za 450 milionů — Přípravy na Noc divadel online

Části dílu

00:56
Poslanci zrušili superhrubou mzdu
  Firmy v MS kraji vítají daňový balíček, který v noci na dnešek schválili poslanci. Zrušili superhrubou mzdu a zavedli daně z příjmu 15 a 23 %. Někteří ale upozorňují, že ti, kteří vydělávají nejméně, důvod k radosti nemají. Problém s daňovými změnami má i většina samospráv, podle kterých zasáhne do jejich rozpočtů.
  03:49
  Dopad daňového balíčku na kraje
   Živě redaktor Dušan Gavenda.
   05:10
   Dopad daňového balíčku na kraje
    Živě s ekonomem Danielem Stavárkem, děkanem Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity.
    09:02
    Epidemie koronaviru zpomaluje
     V MS kraji za týden přibylo podle údajů tzv. chytré karantény 4 276 lidí s nemocí COVID-19. Je to nejnižší týdenní nárůst od 9. října. Podle hejtmana Iva Vondráka se postupně daří snižovat zátěž nemocnic. V Olomouckém kraji přibylo za uplynulý týden 2 009 nových případů. Ve srovnání s předchozím týdnem je jich o 1 650 méně. I tam křivka počtu nakažených klesá.
     09:30
     PES od pondělí na 4. stupni
      Epidemie koronaviru dál zpomaluje. Ministr zdravotnictví Jan Blatný navrhl vládě a ta to zhruba před hodinou schválila, aby se protiepidemický systém České republiky od pondělí přesunul do 4. stupně.
      10:48
      Přípravy na potravinovou sbírku
       Zítra se v celém Česku uskuteční potravinová sbírka. Ta jarní kvůli epidemii koronaviru nebyla a teď v potravinových bankách chybí 500 tun trvanlivých potravin. Problém je to pro charitativní organizace i matky samoživitelky. Očekává se, že letos bude o darování potravin menší zájem.
       13:11
       Jeseníky se chystají na sezónu
        Ski areály i horská služba v Jeseníkách se připravují na blížící se lyžařskou sezonu. Start zimní sezony ale bude závislý na vhodném počasí i aktuální epidemiologické situaci. Lyžařské areály ale zatím nemají žádné informace, za jakých podmínekmůžou sjezdovky provozovat.
        15:12
        Rekonstrukce nebezpečné křižovatky
         Živě redaktorka Pavla Krůčková.
         17:08
         Zvýšený zájem o psychologickou péči
          Množství osob s psychickými nemocemi se za období pandemie koronaviru takřka ztrojnásobil.
          Psychologické poradenství mimo zdravotnictví teď nabízejí terapie pouze online a na klienty se tak kvůli náporu nedostává. Vláda chce některým terapeutům přispět, podle nich by ale bylo efektivnější, kdyby mohli otevřít ordinace.
          19:41
          Daňový únik za 450 milionů
           Kauzu údajného téměř 450mil. daňového úniku při obchodech s elektronikou uzavřel Krajský soud v Ostravě. Nejvyšší trest, a to 13 let vězení, dostal v nepřítomnosti šéf organizované zločinecké skupiny Wojciech Smielak. Před justicí ale utekl do Spojených států amerických, kde ho zatkli policisté. České úřady se teď snaží muže dostat zpět do Česka.
           21:59
           Přípravy na Noc divadel online
            Živě Ivan Krejčí, umělecký šéf Komorní scény Aréna.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            23. listopad 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            25. květen

            Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

            25. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. květen

            Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

            24. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám