25 minut

18. listopad 2020

Část: Omezení počtu lidí v obchodech

Obsah dílu

Část žáků se vrací do lavic — Část žáků se vrací do lavic — Počet pozitivně testovaných klesá — Zprovoznění obchvatu Skotnice — Omezení počtu lidí v obchodech — Omezení počtu lidí v obchodech — Koronavirus ve Věznici Heřmanice — Betonová zátka uzavřela Důl 9. květen — Připomínka 17. listopadu 1989 — Vojáci pomáhají v nemocnicích — Přibývá bezdoplatkových zón — Přípravy na Noc divadel

Části dílu

00:46
Část žáků se vrací do lavic
  Po více než měsíci se do lavic vrátili žáci 1. a 2. tříd ZŠ. Otevřely se také speciální školy. Ve třídách stále platí přísná hygienická opatření, povinné jsou roušky, nesmí se míchat třídy a musí se také častěji větrat.
  03:43
  Část žáků se vrací do lavic
   Živě s Miroslavem Hřebeckým, programovým vedoucím informačního centra pro vzdělávání EDUin,
   06:32
   Počet pozitivně testovaných klesá
    V MS kraji přibylo za úterý 420 pozitivně testovaných na koronavirus. V OL kraji 171. V obou regionech je to méně než v pondělí. Index rizika v systému PES je tam také nižší než 70, který platí pro celé Česko. Konkrétně v OL kraji je index rizika 68, v MS kraji 61. A klesá také procento pozitivních testů. Nejvyšší bylo na konci října, kdy byl pozitivní skoro každý třetí testovaný. V úterý to bylo zhruba 24 % lidí.
    07:09
    Zprovoznění obchvatu Skotnice
     ŘSD předpokládá, že v polovině prosince zprovozní na Novojičínsku novou část silnice I/58, která patří mezi hlavní spojnice Ostravy a Beskyd. Jde o obchvat obce Skotnice, který se v Příboře napojí na dálnici D48. Součástí stavby za 439 mil. Kč bez DPH je i tunel pod příborskou částí Prchalov.
     Stavba měla být původně dokončena v srpnu, zbrzdily ji ale nepříznivé podmínky na staveništi a pandemie koronaviru.
     07:48
     Omezení počtu lidí v obchodech
      Živě redaktorka Natálie Flajžíková.
      09:48
      Omezení počtu lidí v obchodech
       Někde kratší, jinde o poznání delší fronty. Tak to dnes vypadalo před většinou otevřených prodejen v ČR. Nové vládní opatření řešily obchody různě. Někde mu přizpůsobili počet nákupních košů a dovnitř tak směl jen omezený počet zákazníků.
       11:57
       Koronavirus ve Věznici Heřmanice
        Ve věznici v Ostravě-Heřmanicích se šíří koronavirus. Podle krajské hygienické stanice bylo v neděli pozitivně testováno 135 vězňů.
        13:15
        Betonová zátka uzavřela Důl 9. květen
         Jámu Dolu 9. květen ve Stonavě, kde těžba skončila před 4 lety, dnes dělníci zabetonovali. Po technické likvidaci bylo na zasypání a zaslepení spotřebováno několik tisíc kubíků cementové směsi.
         Areál bude možné využít např. jako průmyslovou zónu. V budoucnu ho bude zřejmě spravovat státní podnik DIAMO.
         16:27
         Připomínka 17. listopadu 1989
          Poslechnout si státní hymnu v podání hudebníků Janáčkovy filharmonie a připomenout si tak Den boje za svobodu a demokracii, přišlo včera na Prokešovo náměstí v Ostravě okolo 300 lidí. Většina z nich měla roušky a dodržovali rozestupy. Někteří příchozí využili příležitost k projevení nesouhlasu s prací vlády. Záběry poslal iReportér Juraj Ličko.
          16:54
          Vojáci pomáhají v nemocnicích
           Do nemocnic v MS přijelo 40 vojáků. V 7 zdravotnických zařízeních zastoupí nakažený personál. V kraji chybí skoro 900 zdravotníků. Dobrovolníci a brigádníci často nestačí. Speciálně vycvičení vojáci budou 2 týdny pomáhat s péčí o pacienty nebo dezinfekcí.
           19:15
           Přibývá bezdoplatkových zón
            V MS kraji přibylo za poslední rok dalších 9 tzv. bezdoplatkových zón. Jde o lokality, ve kterých nově příchozí nájemníci nemají nárok na doplatek na bydlení. Vedení měst se tím podle svých slov snaží dostat pod kontrolu především problémové obyvatele a obchod s chudobou. Podle některých odborníků ale opatření komplikuje případné sociální začleňování.
            21:43
            Přípravy na Noc divadel
             Národní divadlo moravskoslezské připravuje pro letošní Noc divadel speciální prohlídku historického Divadla Antonína Dvořáka. Budovu, která byla otevřená v r. 1907 původně jako německá divadelní scéna, představí během živého streamu. Internetové diváky budou provázet postavy ze Smetanovy Prodané
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             19. listopad 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             6. červen

             Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

             6. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             5. červen

             Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

             5. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             2. červen

             Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

             2. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             1. červen

             Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

             1. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             31. květen

             Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

             31. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             30. květen

             Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

             30. 5. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám