Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Začalo druhé kolo senátních voleb — Začalo druhé kolo senátních voleb — Začalo druhé kolo senátních voleb — Volby v uzavřených domovech důchodců — ODS odmítlo ANO — MD brání projektu kanálu — Vývoj počtu nakažených — Hejtman požádal Armádu ČR o pomoc — Nemocnice se připravují — Školy se chystají na omezení — Projekt Vstup zdarma ohrožen — Hospody zavřou ve 20 hodin — Rybáři vrací ryby do Bečvy — Doubledeckery v Ostravě — Největší zlatá mince v Ostravě

Části dílu

00:55
Začalo druhé kolo senátních voleb
  V Česku začalo dnes ve 14:00 2. kolo letošních senátních voleb. Lidé v nich rozhodnou nejen o 26 budoucích senátorech, ale i o míře pravděpodobného oslabení vládní koalice ANO a ČSSD v horní komoře Parlamentu ČR. Voliči také určí, zda nejpočetnější senátorský klub budou mít Starostové, nebo ODS. V MS a OL krajise volí v 5 okrscích. Konkrétně ve Přerově a Olomouci a pak také ve Frýdku-Místku, Ostravě-Městě a v Karviné.
  01:31
  Začalo druhé kolo senátních voleb
   Živě z MS kraje redaktorka Lucie Botorová.
   03:30
   Začalo druhé kolo senátních voleb
    Živě z OL kraje redaktorka Anna Hovorková.
    05:02
    Volby v uzavřených domovech důchodců
     Už od včerejška mohou odevzdávat hlasy voliči, kteří jsou v uzavřených domovech důchodců. Jinak je tomu v Domově pro seniory Slunečnice v Ostravě, který je v současné době největším ohniskem nákazy koronaviru v kraji. Tam se kvůli opakované dezinfekci volilo až dnes.
     06:24
     ODS odmítlo ANO
      Občanští demokraté chtějí o sestavení krajské koalice v Olomouckém kraji jednat s Piráty, STAN a Spojenci,Koalicí pro Olomoucký kraj, tedy bez vítězného hnutí ANO. Rozhodla o tom v Olomouci regionální rada ODS. První setkání všech 3 možných koaličních partnerů je v plánu zítra dopoledne.
      Případná koalice by v 55členném zastupitelstvu měla většinu 32 hlasů.
      06:49
      MD brání projektu kanálu
       Projekt kanálu Dunaj-Odra-Labe musí být šetrný k přírodě. Oznámilo to MD ČR s tím, že projekt se posune do další fáze jen v případě, že přinese užitek dopravě, logistice, hospodaření s vodou či turistickému ruchu. Je to reakce na kritiku plánovaného kanálu ze strany desítek českých vědců.
       Přípravy první části v pondělí schválila vláda, projekt dlouhodobě prosazuje prezident republiky.
       07:19
       Vývoj počtu nakažených
        V MS kraji za týden přibylo podle údajů chytré karantény 2 697 lidí s COVIDem-19. V týdenním srovnání je to více než dvojnásobný nárůst, když minulý pátek týdenní přírůstek představoval
        1 261 lidí. Vyplývá to z informací, které pravidelně zveřejňuje hejtman Ivo Vondrák. Podle grafů chytré karantény statistika minulý pátek udávala 8 900 nakažených, k dnešku jich je vedeno 11 597.
        08:01
        Hejtman požádal Armádu ČR o pomoc
         Živě Nikola Birklenová, mluvčí MS kraje.
         09:02
         Nemocnice se připravují
          Nemocnice v MS kraji se připravují na zahlcení standardních infekčních lůžek. Podle náměstka Gebauera by mohlo k tomuto stavu dojít už příští týden. Z toho důvodu přijímají nakažené koronavirem i nemocnice bez infekčního oddělení. Jednou z nich je Nemocnice s Poliklinikou Karviná-Ráj.Ta se bude od příštího týdne podílet na vývoji metodologie pro testování všech obyvatel na koronavirus.
          11:44
          Školy se chystají na omezení
           Školy už se dnes připravovalyna nová pravidla výuky platná od pondělí. Na 2. stupni základních škol se právě od příštího týdne bude učit prezenčně polovina dětí. Ostatní budou mít výuku na dálku.
           Po týdnu se jejich třídy vystřídají. Pro střední a vysoké školynejen v regionu, ale v celé zemi platí distanční výuka. Prvních stupňů základních škol a mateřských škol se žádné změny provozu netýkají.
           14:04
           Projekt Vstup zdarma ohrožen
            Zpřísněná protiepidemická opatření výrazně ovlivní i projekt MS kraje nazvaný Vstupy zdarma. Podle původního plánu měli mít turisté od září až do konce října možnost bezplatně navštívit zhruba šest desítek turistických atrakcí. Kvůli novým opatřením se ale počet turistických cílů výrazně zmenší. Už ode dneška je zavřená třeba ZOO, od pondělí se zavřou také všechny hrady, zámky, muzea a galerie.
            14:49
            Hospody zavřou ve 20 hodin
             Nová opatření se dotknou i barů a restaurací. Ty musí nově zavírat už ve 20 hodin. U stolu mohou sedět max. 4 lidé. Zakázaná je také živá hudba a tanec.
             18:00
             Rybáři vrací ryby do Bečvy
              Rybáři z Hranic začali do řeky vysazovat ryby nové, jako první tam míří ostroretky. Roční násadu dnes vylovili z chovného rybníku a vytřídili od plevelných ryb.
              19:56
              Doubledeckery v Ostravě
               Dva nové patrové autobusy, tzv. doubledeckery, začnou v Ostravě jezdit od 1. listopadu. Mimo sezónu nahradí některé spoje mezi Porubou a průmyslovou zónou v Hrabové. Sloužit ale budou hlavně na speciální lince po turistických cílech Ostravy. Město přitom bude prvním v Česku, kde budou dvoupodlažní autobusy jezdit na běžných linkách MHD.
               22:05
               Největší zlatá mince v Ostravě
                Jen na 3 týdny půjčila Česká národní banka Ostravskému muzeu největší zlatou minci v Evropě a druhou největší na světě. Unikátní zlatou minci vydala loni ke 100. výročí samostatné československé měny. Její hodnota je 100 mil. Kč. Výstava Paměť ve zlatě se kvůli nouzovému stavu protáhne až do konce roku. Minci si ale lidé v Ostravě můžou prohlédnout jen tento víkend.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                22. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

                21. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

                20. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

                17. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

                16. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

                15. 3. 2023 na ČT1

                Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

                Napište nám