12. říjen 2020

Obsah dílu

Platí nová opatření proti šíření koronaviru — Střídavá výuka na 2. stupni základních škol — Jednání krizového štábu MS kraje — Covid-19 ve dvou domovech pro seniory — Malá divadla řeší další provoz — Sníh v Jeseníkách a déšť v Beskydech — Peníze pro pozůstalé po obětech požáru — Příprava nájemní vraždy před soudem — Výluka vysílačů v Ostravě — Memorandum o spolupráci v OL kraji — Nově zvolení senátoři — Rastislav Maďar novým děkanem LF OU

Části dílu

00:50
Platí nová opatření proti šíření koronaviru
  Kvůli epidemii koronaviru přešli na distanční výuku i někteří žáci na 2. stupni základních škol. Část žáků je tak doma, část ve škole. Některé rodiny se octli v situaci, kdy jedno jejich dítě chodí do školy a druhé se učí přímo z domu za pomoci počítače.
  01:26
  Střídavá výuka na 2. stupni základních škol
   Kvůli epidemii koronaviru přešli na distanční výuku i někteří žáci na 2. stupni základních škol. Část žáků je tak doma, část ve škole. Některé rodiny se octli v situaci, kdy jedno jejich dítě chodí do školy a druhé se učí přímo z domu za pomoci počítače.
   04:24
   Jednání krizového štábu MS kraje
    Živě redaktor Jiří Šíma.
    07:12
    Covid-19 ve dvou domovech pro seniory
     S ohnisky nákazy se v kraji stále nejvíce potýkají v domovech pro seniory. Právě tady se koronavirem nakazilo i množství pečujícího personálu. Vedení kraje proto o výpomoc požádalo i Armádu ČR.
     09:16
     Malá divadla řeší další provoz
      Malá nezávislá i soukromá divadla řeší, jak bude vypadat jejich následující provoz. Scény kvůli vládnímu nařízení neprodávají vstupenky, ale zatím ani za ty prodané nevrací peníze. Většina z nich je rozhodnutá stejně jako na jařevysílat znovu on-line. Ostravské soukromé Divadlo Mír spustí první stream už dnes večer.
      12:17
      Sníh v Jeseníkách a déšť v Beskydech
       Asi 2 hodiny bylo kvůli sněhu a ledovce uzavřeno Červenohorské sedlo spojující Šumperk a Jeseník.
       Silnici blokovala nákladní auta, která ji nedokázala vyjet. V nejvyšších místech tam napadly až 3 cm sněhu. A vydatné srážky hlásí také Beskydy. Ve vyšších polohách místy sněží, větší komplikace ale způsobuje vytrvalý déšť, který plní koryta potoků a řek.
       14:48
       Peníze pro pozůstalé po obětech požáru
        Pozůstalí po obětech srpnového požáru v Bohumíně, při kterém zemřelo 11 lidí, dostanou z veřejné sbírky po 200 tis. Kč. Klíč pro rozdělení peněz dnes schválili moravskoslezští radní. Ve sbírce se sešly bezmála 3 mil. 200 tis. Kč, lidé peníze dostanou bezprostředně po podpisu darovacích smluv.
        15:12
        Příprava nájemní vraždy před soudem
         Ojedinělý případ přípravy nájemné vraždy začal projednávat Krajský soud v Ostravě. Souzený Zbyněk Fabík si měl kvůli dluhu objednat vraha na svého bývalého obchodního partnera. Recidivista, který zakázku přijal, však vše oznámil policistům. Zbyněk Fabík je od loňského listopadu ve vazbě.
         17:33
         Výluka vysílačů v Ostravě
          Ve středu proběhne plánovaná výluka televizních vysílačů. Mezi půlnocí a polednem budou krátkodobě nedostupné programy z vysílačů Ostrava-Hošťálkovice a Ostrava-Okrajní pro multiplex 21.
          17:47
          Memorandum o spolupráci v OL kraji
           Živě redaktor Martin Laštůvka.
           20:00
           Nově zvolení senátoři
            Moravskoslezský a Olomoucký kraj zná jména nových senátorů. Volilo se v Ostravě, Karviné, Frýdku-Místku, Olomouci a Přerově. Nejmenší účast voličů byla v Karviné. K urnám tam přišlo zhruba 8 % voličů. Největší zájem o volby měli naopak lidé v Přerově a Olomouci. Odvolilo tam 18,5 % obyvatel. A to kdo vyhrál v jednotlivých okresech, sdělí Kateřina Golasovská.
            22:26
            Rastislav Maďar novým děkanem LF OU
             A dnes se volilo také na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. Akademický senát tam vybíral nového děkana. Fakultu povede epidemiolog Rastislav Maďar. O místo se ucházeli 3 zájemci.
             Současný děkan Arnošt Martínek na svou funkci rezignoval. Reagoval tak na zamítnutí akreditace pro obor Všeobecné lékařství.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             13. říjen 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             26. květen

             Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

             26. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             25. květen

             Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

             25. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             24. květen

             Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

             24. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. květen

             Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

             23. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. květen

             Ministři financí a kultury na Opavsku — Oteplení přeje zahrádkářům a chovatelům — Revitalizace ulice Přemyslovců v Ostravě — Nová terária v Zoo Olomouc — Zájem o letní studentské brigády — Zatěžovací zkouška nové lávky přes Bečvu — Natáčení Skrytých skvostů v Raduni

             22. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             19. květen

             Problémy se spádovostí na ZŠ — Spádovost na ZŠ — Spor samospráv a vlády kvůli dani z nemovistosti — Případ poplašné zprávy o tuberkulóze — Začala lázeňská sezona — Týden Jana Prokeše — 3D modely šilheřovických památek — Kontroly v ostravské hromadné dopravě — Nárůst počtu sov přírodě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Začíná Festival muzejních nocí

             19. 5. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám