8. říjen 2020

Část: Od pondělí zrušení kulturních akcí

Obsah dílu

Vláda oznámila omezení kvůli koronaviru — Od pondělí zrušení kulturních akcí — Od pondělí zrušení kulturních akcí — Vzpomínka na obětí sokolů — Výhrady k plánovanému průplavu — Do nemocnic míří dobrovolníci — Dezinfekce domovů důchodců — Rozsudek v kauze Studénka — Přestřelka v Dolní Lutyni — Den popálenin — Move Fest jede dál

Části dílu

00:57
Vláda oznámila omezení kvůli koronaviru
  Před zhruba 2 hodinami oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula nová vládní opatření proti šíření koronaviru. Vláda je schválila jednomyslně. Pojďme se podívat na jejich stručný přehled.
  03:18
  Od pondělí zrušení kulturních akcí
   Vláda vyhlásila zrušení všech kulturních akcí na 14 dní. Omezení začínají platit od pondělka. Zavřená tak zůstanou divadla, kina, kulturní domy i zoologické zahrady. Důvodem je vysoký nárůst počtu nakažených koronavirem. Nejistota v pořádání kulturních akcí už donutila některé organizátory, aby zrušili své akce až do konce roku.
   06:12
   Od pondělí zrušení kulturních akcí
    Živě Jiří Nekvasil, ředitel NDM.
    10:16
    Vzpomínka na obětí sokolů
     Lidé si připomínají tisíce obětí sokolů a sokolek v boji za svobodu během světových válek i komunismu. Datum 8. října bylo pro Památný den sokolstva zvoleno jako připomínka událostí r. 1941, kdy nacisté zatkli 1 500 představitelů tohoto spolku. Sokolové se zapojili do slavnostního střídání Hradní stráže v Praze, na mnoha úřadech dnes vlála sokolská vlajka.
     10:48
     Výhrady k plánovanému průplavu
      Desítky českých vědců odsoudily přípravy první části kanálu Dunaj-Odra-Labe. Jsou mezi nimi i děkani přírodovědeckých fakult. Protestují i ekologové, ti namítají, že by koridor zničil zbytky relativně přirozených ekosystémů střední Evropy a měl by negativní dopad na vodní režim v zemi. Záměr v pondělí schválila vláda. Projekt dlouhodobě prosazuje prezident Miloš Zeman.
      11:19
      Do nemocnic míří dobrovolníci
       V MS kraji roste počet hospitalizovaných pacientů s koronavirem. Na Twitteru to zveřejnil hejtman MS kraje. Nemocnice proto postupně ale přecházejí na 2. stupeň zajištění lůžek standardní péče. MS kraj stále hledá dobrovolníky z oblasti zdravotní a sociální péče. Ti mají pomoci v případě nedostatku pracovníků nemocnic nebo domovů pro seniory.
       14:18
       Dezinfekce domovů důchodců
        Pokračuje 2. kolo senátních voleb. Dnešní a zítřejší den je vyhrazený pro voliče v uzavřených zařízeních kvůli koronaviru. Týká se to i Domova pro seniory Slunečnice v Ostravě-Porubě. Aktuálně je tam podle ředitele 128 nakažených, 6 klientů je ve vážném stavu v nemocnici. Kvůli plošné dezinfekci se tam ale volby musely přesunout na zítřek.
        15:53
        Rozsudek v kauze Studénka
         Krajský soud v Ostravě potvrdil zproštění obžaloby pěti z 10 obžalovaných v kauze železničního neštěstí ve Studénce na Novojičínsku. U 5 dalších obžalovaných ale zproštění viny zrušil a nařídil nové projednání případu. Případ se tak potřetí dostane před Okresní soud v Novém Jičíně.
         18:36
         Přestřelka v Dolní Lutyni
          Motivem včerejšího střeleckého útoku v Dolní Lutyni na Karvinsku měly být údajně rodinné spory.
          V domě mělo padnout 15 výstřelů ze samopalu. 64letého muže policejní zásahová jednotka postřelila na noze. Jeho 21letý syn mezitím ujel autem do Bohumína, kde byl později zatčen. Na místě zasahovaly desítky policistů. Obyvatelé z domu podezřelého, i z okolních objektů, museli být evakuováni, údajně kvůli silnému úniku plynu.
          20:14
          Den popálenin
           V ČR utrpí každoročně popáleniny víc než 100 tis. lidí. 40 % z nich tvoří děti. Tyto úrazy přitom podle odborníků patří k těm nejhorším, které mohou člověka potkat. Veřejnosti to pravidelně připomínají během Mezinárodního dne boje proti popáleninám, který připadá na 8. října.
           22:28
           Move Fest jede dál
            Organizátoři tanečního festivalu Move Fest s napětím do poslední chvíle očekávali, jestli se jim protiepidemická opatření vyhnou, nebo ne. Nakonec měli štěstí. 7. ročník festivalu tance, nového cirkusu a fyzického divadla začal v Ostravě ve středu a skončí v neděli. Díky festivalu vzniklo i nové československé představení Brave New Life. Jeho tématem je svět plný dezinformací.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            9. říjen 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám