25 minut

8. říjen 2020

Část: Move Fest jede dál

Obsah dílu

Vláda oznámila omezení kvůli koronaviru — Od pondělí zrušení kulturních akcí — Od pondělí zrušení kulturních akcí — Vzpomínka na obětí sokolů — Výhrady k plánovanému průplavu — Do nemocnic míří dobrovolníci — Dezinfekce domovů důchodců — Rozsudek v kauze Studénka — Přestřelka v Dolní Lutyni — Den popálenin — Move Fest jede dál

Části dílu

00:57
Vláda oznámila omezení kvůli koronaviru
  Před zhruba 2 hodinami oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula nová vládní opatření proti šíření koronaviru. Vláda je schválila jednomyslně. Pojďme se podívat na jejich stručný přehled.
  03:18
  Od pondělí zrušení kulturních akcí
   Vláda vyhlásila zrušení všech kulturních akcí na 14 dní. Omezení začínají platit od pondělka. Zavřená tak zůstanou divadla, kina, kulturní domy i zoologické zahrady. Důvodem je vysoký nárůst počtu nakažených koronavirem. Nejistota v pořádání kulturních akcí už donutila některé organizátory, aby zrušili své akce až do konce roku.
   06:12
   Od pondělí zrušení kulturních akcí
    Živě Jiří Nekvasil, ředitel NDM.
    10:16
    Vzpomínka na obětí sokolů
     Lidé si připomínají tisíce obětí sokolů a sokolek v boji za svobodu během světových válek i komunismu. Datum 8. října bylo pro Památný den sokolstva zvoleno jako připomínka událostí r. 1941, kdy nacisté zatkli 1 500 představitelů tohoto spolku. Sokolové se zapojili do slavnostního střídání Hradní stráže v Praze, na mnoha úřadech dnes vlála sokolská vlajka.
     10:48
     Výhrady k plánovanému průplavu
      Desítky českých vědců odsoudily přípravy první části kanálu Dunaj-Odra-Labe. Jsou mezi nimi i děkani přírodovědeckých fakult. Protestují i ekologové, ti namítají, že by koridor zničil zbytky relativně přirozených ekosystémů střední Evropy a měl by negativní dopad na vodní režim v zemi. Záměr v pondělí schválila vláda. Projekt dlouhodobě prosazuje prezident Miloš Zeman.
      11:19
      Do nemocnic míří dobrovolníci
       V MS kraji roste počet hospitalizovaných pacientů s koronavirem. Na Twitteru to zveřejnil hejtman MS kraje. Nemocnice proto postupně ale přecházejí na 2. stupeň zajištění lůžek standardní péče. MS kraj stále hledá dobrovolníky z oblasti zdravotní a sociální péče. Ti mají pomoci v případě nedostatku pracovníků nemocnic nebo domovů pro seniory.
       14:18
       Dezinfekce domovů důchodců
        Pokračuje 2. kolo senátních voleb. Dnešní a zítřejší den je vyhrazený pro voliče v uzavřených zařízeních kvůli koronaviru. Týká se to i Domova pro seniory Slunečnice v Ostravě-Porubě. Aktuálně je tam podle ředitele 128 nakažených, 6 klientů je ve vážném stavu v nemocnici. Kvůli plošné dezinfekci se tam ale volby musely přesunout na zítřek.
        15:53
        Rozsudek v kauze Studénka
         Krajský soud v Ostravě potvrdil zproštění obžaloby pěti z 10 obžalovaných v kauze železničního neštěstí ve Studénce na Novojičínsku. U 5 dalších obžalovaných ale zproštění viny zrušil a nařídil nové projednání případu. Případ se tak potřetí dostane před Okresní soud v Novém Jičíně.
         18:36
         Přestřelka v Dolní Lutyni
          Motivem včerejšího střeleckého útoku v Dolní Lutyni na Karvinsku měly být údajně rodinné spory.
          V domě mělo padnout 15 výstřelů ze samopalu. 64letého muže policejní zásahová jednotka postřelila na noze. Jeho 21letý syn mezitím ujel autem do Bohumína, kde byl později zatčen. Na místě zasahovaly desítky policistů. Obyvatelé z domu podezřelého, i z okolních objektů, museli být evakuováni, údajně kvůli silnému úniku plynu.
          20:14
          Den popálenin
           V ČR utrpí každoročně popáleniny víc než 100 tis. lidí. 40 % z nich tvoří děti. Tyto úrazy přitom podle odborníků patří k těm nejhorším, které mohou člověka potkat. Veřejnosti to pravidelně připomínají během Mezinárodního dne boje proti popáleninám, který připadá na 8. října.
           22:28
           Move Fest jede dál
            Organizátoři tanečního festivalu Move Fest s napětím do poslední chvíle očekávali, jestli se jim protiepidemická opatření vyhnou, nebo ne. Nakonec měli štěstí. 7. ročník festivalu tance, nového cirkusu a fyzického divadla začal v Ostravě ve středu a skončí v neděli. Díky festivalu vzniklo i nové československé představení Brave New Life. Jeho tématem je svět plný dezinformací.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            9. říjen 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            7. červen

            Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

            7. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            6. červen

            Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

            6. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            5. červen

            Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

            5. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám