25. září 2020

Část: Začíná topná sezóna

Obsah dílu

Nemocnice jsou připravené — Nemocnice jsou připravené — Školy ředitelské volno nevyhlásily — Hospody zavřely ve 22 hodin — Maďar kandidát na děkana LF — Hrozí silný déšť — Začíná topná sezóna — Požár autodílny — Volby už za týden — Opava bojuje s vraky — Lidská práce v Domě umění — Předvolební debata ČT — Předvolební debata ČT

Části dílu

00:50
Nemocnice jsou připravené
  Počty nakažených koronavirem v Česku i nadále rostou. V nemocnicích je aktuálně 670 pacientů s covidem-19. Sever Moravy a Slezska patří k těm méně zasaženým. Za včerejší den přibylo v MS kraji 206 nakažených. V OL kraji 155 nakažených.
  03:03
  Nemocnice jsou připravené
   Živě MUDr. Irena Martinková, ředitelka protiepidemického odboru KHS MSK.
   07:02
   Školy ředitelské volno nevyhlásily
    Zhruba 15 % základních škol a méně než 1/10 všech gymnázií v ČR přistoupilo na dnešek k vyhlášení ředitelského volna. Doporučil to ministr zdravotnictví Roman Prymula s tím, že by díky tomu vznikly
    4 volné dny. To by podle něj mohlo zpomalit šíření koronaviru. NarozdÍl od Prahy a Středočeskeho kraje se v našem regionu rozhodlo uzavřít školy jen zlomek ředitelů.
    08:10
    Hospody zavřely ve 22 hodin
     Ve 22:00 se včera večer poprvé zavřely všechny bary a restaurace v Česku. Jde o nové opatření proti šíření koronaviru. Podle nového ministra zdravotnictví Romana Prymuly bude platit do 7. října.
     Provozovatelé se ovšem bojí o své tržby.
     09:00
     Maďar kandidát na děkana LF
      Mezi navrženými kandidáty na děkana Lékařské fakulty OU je rovněž epidemiolog Rastislav Maďar, který donedávna působil jako člen pracovní skupiny pro uvolňování karanténních opatření spojených s covidem-19. O funkci se ucházejí 3 zájemci. Vyplývá to z údajů, které předsedkyně volební komise Hana Sochorová zveřejnila na internetových stránkách fakulty. Kromě Maďara se o post uchází proděkan pro vědu a výzkum Václav Procházka. O zvolení usiloval už při předchozích děkanských volbách, které ale byly zrušeny poté, kdy se do funkce z rozhodnutí soudu vrátil odvolaný děkan
      Arnošt Martínek. Posledním kandidátem na děkana je Karel Drgáč, který působil např. jako ředitel Slezského divadla v Opavě. Maďar obdržel 44 platných návrhů na funkci děkana, Procházka 43 platných návrhů a Drgáč 4. Volební komise Akademického senátu Lékařské fakulty OU tak u všech 3 kandidátů konstatovala splnění požadovaných náležitostí.
      09:24
      Hrozí silný déšť
       Meteorologové varovali před vydatným deštěm, který dnes a v sobotu zasáhne většinu země s výjimkou západních a části severních Čech. Za 24 hodin může místy napršet 40 až 60 litrů vody na m2. Výstraha platí od dnešního do sobotního poledne, informoval ČHMÚ. Kvůli vydatnému dešti hrozí hlavně problémy v dopravě, přes silnice může odtékat voda, řidiči se musejí připravit na sníženou viditelnost i riziko aquaplaningu.
       09:55
       Začíná topná sezóna
        V MS i OL kraji začíná topná sezóna. Teplárny začnou dnes a v dalších dnech dodávat teplo do domácností. Výrazné zdražování cen tepla pro sezónu zatím sdružení tepláren neočekává.
        13:04
        Požár autodílny
         Tři jednotky hasičů bojovaly s požárem autodílny v Ostravě-Přívoze. Škoda se odhaduje na 2 mil. Kč.
         Pod kontrolu dostali oheň hasiči za 45 minut.Při požáru se zranil zaměstnanec firmy.
         13:32
         Volby už za týden
          Už příští týden budou moci lidé vybírat své zástupce do krajských zastupitelstev a do 1/3 Senátu.
          Většina voličů už dostala hlasovací lístky do svých poštovních schránek. Letošní volby i jejich přípravy ovlivňuje koronavirová epidemie. Lidé tak musejí počítat s různými změnami a především zvýšenými hygienickými opatřeními. Jen v MS kraji se o přízeň voličů uchází 20 stran, koalic a hnutí.
          16:13
          Opava bojuje s vraky
           Z opavských parkovišť pomalu mizí vraky a další nepojízdná vozidla. Novela Zákona o pozemních komunikacích totiž nově umožňuje nechat odstranit i vůz, který má půl roku propadlou technickou kontrolu. Dosud šlo odtáhnout pouze vozidlo, kterému chyběl motor či jiná podstatná část konstrukce.
           Město tak uvolní více jak 2 desítky parkovacích míst.
           18:18
           Lidská práce v Domě umění
            Lidská práce jako hlavní téma výstavy v ostravském Domě umění. Malby, grafiky, sochy a fotografie s její tématikou zaplnily všechny výstavní prostory. Pod názvem Dělník je smrtelný, práce je živá, který je inspirovaný básní Jiřího Wolkera, shromáždila kurátorka Renata Skřebská nejrůznější podoby práce, jak ji zobrazovali umělci od počátku 20. století až po současnost.
            21:16
            Předvolební debata ČT
             I dnes se věnujeme ve volebním speciálu jednomu kraji, a to Středočeskému. Právě ten je dopravně nejvytíženějším regionem v ČR. Vede přes něj víc než 8 tis. km krajských silnic a téměř všechny dálniční tahy. Doprava je taky důležitým tématem právě před krajskými volbami.
             23:36
             Předvolební debata ČT
              A Středočeského kraje se bude týkat i večerní debata se stranickými lídry. Mluvit se bude hlavně, jak už jsme naznačili, o problémech tohoto regionu. Pozvaní jsou zástupci uskupení a stran, které mají podle průzkumů největší podporu voličů, a tedy i největší šanci se do nového zastupitelstva kraje dostat. Dívejte se ve 20:00 na zpravodajskou ČT24.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              29. září 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              1. červen

              Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

              1. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              31. květen

              Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

              31. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              30. květen

              Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

              30. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              29. květen

              ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

              29. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              26. květen

              Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

              26. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              25. květen

              Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

              25. 5. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám