25 minut

29. září 2020

Obsah dílu

Prymula požádá vládu o nouzový stav — Příprava na drive-in volby — Drive-in volení místa v našem kraji — Drive-in volení místa v našem kraji — Vývoj počtu nakažených a nouzový stav — Nouzový stav a omezení — Vyšetřování otravy ryb v Bečvě — Spory o nový most ve Frýdlantě nad Ostravicí — Oceláři se chystají na demonstraci — Tresty za prodej marihuany — Murál v centru Ostravy — Česky krásné, Česky mé v NDM

Části dílu

00:45
Prymula požádá vládu o nouzový stav
  Od půlnoci z neděle na pondělí bude v Česku opět platit nouzový stav, a to včetně nových mimořádných opatření. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly budou v platnosti 2 týdny.
  Hlavním důvodem pro vyhlášení nouzového stavu je podle Prymuly nutnost snížit reprodukční číslo, aby nedošlo k zahlcení zdravotnického systému.
  01:40
  Příprava na drive-in volby
   Lidé s onemocněním covid-19, nebo v karanténě, kteří se nemohou účastnit řádného termínu voleb do krajských zastupitelstev a části Senátu ČR, mohou svůj hlas odevzdat zítra. A to na speciálních, tzv. drive-in stanovištích, v každém okrese je jedno. Voliči musí přijet autem a mít roušku. Místy se mohou tvořit kolony, komise umožní hlasovat všem, kteří dorazí do 15:00 odpoledne.
   04:38
   Drive-in volení místa v našem kraji
    A teď se pojďme podívat, kde všude tzv. drive in volební místa v našich krajích budou. Nejprve začneme v MS kraji. Ani nemůžeme začít nikde jinde než v Ostravě. Volit se tady bude na parkovišti naproti hlavnímu nádraží.
    06:19
    Drive-in volení místa v našem kraji
     Stavbu volebních stanovišť provádí příslušníci 53. pluku průzkumu a elektronického boje z Opavy. Materiál a stany měli už vojáci sbalené od minulého týdne, dnes vyjeli do okresů a všechno staví. Lucie Křížková natáčela na stanovišti v areálu Slezské nemocnice v Opavě.
     08:51
     Vývoj počtu nakažených a nouzový stav
      Živě redaktor Jiří Šíma.
      11:03
      Nouzový stav a omezení
       Reportáž Terezy Šnoblové.
       14:12
       Vyšetřování otravy ryb v Bečvě
        Kyanid se do Bečvy dostal z vyústění kanálu v Juřince, části Valašského Meziříčí. Na svém twitterovém účtu to uvedla policie. Na kanál je napojena řada společností, kdo únik způsobil, tak ještě není jasné. Rybáři z řeky odvezli do kafilerie 40 tun mrtvých ryb. Koncentrace kyanidu podle Povodí Moravy klesla natolik, že Přerov zrušil doporučení neodebírat z Bečvy vodu a nevstupovat do toku.
        14:40
        Spory o nový most ve Frýdlantě nad Ostravicí
         MS kraj odmítá od stavební firmy převzít nově postavený most přes železnici ve Frýdlantu nad Ostravicí. Oproti projektové dokumentaci je totiž o 9 cm nižší. Žádá, aby ho firma postavila znovu.
         Ta přišla se 2 řešeními. Most za zhruba 33 mil. Kč se měl otevřít v těchto dnech.
         18:18
         Oceláři se chystají na demonstraci
          Oceláři z kraje chystají na čtvrtek demonstraci. Vadí jim ukončení těžby koksovatelného uhlí, malá ochrana evropského trhu před levnými dovozy a stále se zpřísňující ekologická opatření. Podobně jako ti místní se do ulic chystají zaměstnanci tohoto odvětví napříč celou Evropou.
          20:12
          Tresty za prodej marihuany
           Až 15letý trest vězení za prodej 1,3 tuny marihuany padl u Krajského soudu v Ostravě. Celkem 6 obžalovaných překupníků s drogami mohlo během 2 let podle státního zástupce vydělat až čtvrt miliardy Kč. Kromě marihuany měli obchodovat také s kokainem a extází.
           21:46
           Murál v centru Ostravy
            Černý kůň na fasádě domu uprostřed Ostravy. Polský výtvarník Mariusz Waras tam dokončil velkou nástěnnou malbu, nebo-li murál. Téměř týden pracoval v samotném centru, v památkové zóně.
            Malbu vytvořil pomocí šablon. Bylo jich téměř 500. Černý kůň na modrém pozadí, na kterém je vidět i město, skáče přímo do rušné ulice, která vede samotným centrem Ostravy. Malba dostala název Skok.
            22:19
            Česky krásné, Česky mé v NDM
             Pohled polského dramatika na dějiny Československa prostřednictvím osudů slavných Češek. Národní divadlo moravskoslezské uvádí ve světové premiéře inscenaci hry Piotra Rowického s názvem Češky krásné, Češky mé. Mezi tématy, o kterých se hraje, je emigrace, kolaborace i odpor proti totalitě. Začíná se utopickou vizí o zlaté éře země.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             30. září 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             7. červen

             Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

             7. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             6. červen

             Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

             6. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             5. červen

             Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

             5. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             2. červen

             Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

             2. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             1. červen

             Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

             1. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             31. květen

             Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

             31. 5. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám