Obsah dílu

Prymula požádá vládu o nouzový stav — Příprava na drive-in volby — Drive-in volení místa v našem kraji — Drive-in volení místa v našem kraji — Vývoj počtu nakažených a nouzový stav — Nouzový stav a omezení — Vyšetřování otravy ryb v Bečvě — Spory o nový most ve Frýdlantě nad Ostravicí — Oceláři se chystají na demonstraci — Tresty za prodej marihuany — Murál v centru Ostravy — Česky krásné, Česky mé v NDM

Části dílu

00:45
Prymula požádá vládu o nouzový stav
  Od půlnoci z neděle na pondělí bude v Česku opět platit nouzový stav, a to včetně nových mimořádných opatření. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly budou v platnosti 2 týdny.
  Hlavním důvodem pro vyhlášení nouzového stavu je podle Prymuly nutnost snížit reprodukční číslo, aby nedošlo k zahlcení zdravotnického systému.
  01:40
  Příprava na drive-in volby
   Lidé s onemocněním covid-19, nebo v karanténě, kteří se nemohou účastnit řádného termínu voleb do krajských zastupitelstev a části Senátu ČR, mohou svůj hlas odevzdat zítra. A to na speciálních, tzv. drive-in stanovištích, v každém okrese je jedno. Voliči musí přijet autem a mít roušku. Místy se mohou tvořit kolony, komise umožní hlasovat všem, kteří dorazí do 15:00 odpoledne.
   04:38
   Drive-in volení místa v našem kraji
    A teď se pojďme podívat, kde všude tzv. drive in volební místa v našich krajích budou. Nejprve začneme v MS kraji. Ani nemůžeme začít nikde jinde než v Ostravě. Volit se tady bude na parkovišti naproti hlavnímu nádraží.
    06:19
    Drive-in volení místa v našem kraji
     Stavbu volebních stanovišť provádí příslušníci 53. pluku průzkumu a elektronického boje z Opavy. Materiál a stany měli už vojáci sbalené od minulého týdne, dnes vyjeli do okresů a všechno staví. Lucie Křížková natáčela na stanovišti v areálu Slezské nemocnice v Opavě.
     08:51
     Vývoj počtu nakažených a nouzový stav
      Živě redaktor Jiří Šíma.
      11:03
      Nouzový stav a omezení
       Reportáž Terezy Šnoblové.
       14:12
       Vyšetřování otravy ryb v Bečvě
        Kyanid se do Bečvy dostal z vyústění kanálu v Juřince, části Valašského Meziříčí. Na svém twitterovém účtu to uvedla policie. Na kanál je napojena řada společností, kdo únik způsobil, tak ještě není jasné. Rybáři z řeky odvezli do kafilerie 40 tun mrtvých ryb. Koncentrace kyanidu podle Povodí Moravy klesla natolik, že Přerov zrušil doporučení neodebírat z Bečvy vodu a nevstupovat do toku.
        14:40
        Spory o nový most ve Frýdlantě nad Ostravicí
         MS kraj odmítá od stavební firmy převzít nově postavený most přes železnici ve Frýdlantu nad Ostravicí. Oproti projektové dokumentaci je totiž o 9 cm nižší. Žádá, aby ho firma postavila znovu.
         Ta přišla se 2 řešeními. Most za zhruba 33 mil. Kč se měl otevřít v těchto dnech.
         18:18
         Oceláři se chystají na demonstraci
          Oceláři z kraje chystají na čtvrtek demonstraci. Vadí jim ukončení těžby koksovatelného uhlí, malá ochrana evropského trhu před levnými dovozy a stále se zpřísňující ekologická opatření. Podobně jako ti místní se do ulic chystají zaměstnanci tohoto odvětví napříč celou Evropou.
          20:12
          Tresty za prodej marihuany
           Až 15letý trest vězení za prodej 1,3 tuny marihuany padl u Krajského soudu v Ostravě. Celkem 6 obžalovaných překupníků s drogami mohlo během 2 let podle státního zástupce vydělat až čtvrt miliardy Kč. Kromě marihuany měli obchodovat také s kokainem a extází.
           21:46
           Murál v centru Ostravy
            Černý kůň na fasádě domu uprostřed Ostravy. Polský výtvarník Mariusz Waras tam dokončil velkou nástěnnou malbu, nebo-li murál. Téměř týden pracoval v samotném centru, v památkové zóně.
            Malbu vytvořil pomocí šablon. Bylo jich téměř 500. Černý kůň na modrém pozadí, na kterém je vidět i město, skáče přímo do rušné ulice, která vede samotným centrem Ostravy. Malba dostala název Skok.
            22:19
            Česky krásné, Česky mé v NDM
             Pohled polského dramatika na dějiny Československa prostřednictvím osudů slavných Češek. Národní divadlo moravskoslezské uvádí ve světové premiéře inscenaci hry Piotra Rowického s názvem Češky krásné, Češky mé. Mezi tématy, o kterých se hraje, je emigrace, kolaborace i odpor proti totalitě. Začíná se utopickou vizí o zlaté éře země.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             30. září 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             30. březen

             30. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             29. březen

             Jednání vlády v Jeseníku — Vláda jednala v Jeseníku o dopravě — Nové onkologické centrum v Ostravě — Prezident na Dole Darkov — Jednání hnutí ANO v Ostravě — Mrazivá noc a úroda — Připojení Hlučínska k ČSR

             29. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             28. březen

             Prezident v MS kraji — Návštěva prezidenta v MS kraji — Program první dámy v MS kraji — Petr Pavel v MS kraji — Protesty vysokých škol — Potvrzený trest politikovi — Náklady na ptačí chřipku — Oceláři míří do Prahy — Obchvat Třince je téměř kompletní. — Chladné počasí na Moravě — Nové stavby Horské služby

             28. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             27. březen

             Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

             27. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             24. březen

             Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

             24. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. březen

             Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

             23. 3. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám