Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Volby pro lidi v karanténě — Volby pro lidi v karanténě — Vývoj počtu nakažených — Vláda vyhlásila od pondělí nouzový stav — Vláda vyhlásila od pondělí nouzový stav — Vláda vyhlásila od pondělí nouzový stav — Dva roky vězení za krádež v nouzovém stavu — Otrava ryb v Bečvě — Začíná rekonstrukce a stavby silnic — Den proti rakovině — Výzkum komunálního odpadu — Stavba roku MS kraje — Výstava Ivana Štenclové

Části dílu

00:52
Volby pro lidi v karanténě
  Živě redaktorka Tereza Šnoblová.
  02:30
  Volby pro lidi v karanténě
   Začaly krajské a senátní volby. Svůj hlas dnes mohli odevzdat lidé v karanténě. Využít mohli tzv. drive-in stanovišť, která byla zřízena v každém z okresůod 7:00 do 15:00. V MS kraji využilo této možnosti 234 lidí, v kraji Olomouckém o 2 méně.
   03:46
   Vývoj počtu nakažených
    Od včerejška přibylo v MS kraji 104 nakažených koronavirem. Je to o 16 případů více než o den dříve. Nejvíce jich hygienici evidují na Ostravsku. Počty hospitalizovaných a vážných případů se podle hejtmana Iva Vondráka zásadně nemění. V OL kraji přibylo 53 nově nakažených, více lidí se ale uzdravilo. Šumperské nemocnici začíná kvůli rostoucímu zájmu o testování chybět personál v běžném provozu. Nemocnice hledá několik desítek brigádníků z řad bývalých sester či lékařů.
    04:20
    Vláda vyhlásila od pondělí nouzový stav
     Od pondělí 5. 10. začne v Česku na 30 dní znovu platit nouzový stav. Schválila to vláda. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly to má pomoci zpomalit tempo růstu počtu nakažených covidem-19. Bez vyhlášení nouzového stavu by podle něj mohl počet pacientů s covidem koncem října ohrozit kapacitu zdravotnických zařízení.
     05:03
     Vláda vyhlásila od pondělí nouzový stav
      Živě redaktor Jiří Šíma.
      07:57
      Vláda vyhlásila od pondělí nouzový stav
       Živě Eva Kazdová, ředitelka Obchodní akademie a VOŠ sociální v Ostravě-Mariánských Horách.
       10:35
       Dva roky vězení za krádež v nouzovém stavu
        2 roky vězení za krádež vibrátoru za 500 Kč v době nouzového stavu. Takový trest vyměřil Okresní soud v Novém Jičíně recidivistovi Lubomíru Sogelovi. Obžalovaný má v rejstříku trestů už 23 záznamů, nejčastěji právě za krádeže. Dnešní verdikt soudu není pravomocný.
        13:11
        Otrava ryb v Bečvě
         Už je známo přesné místo, odkud proudil jedovatý kyanid do řeky Bečvy. Jedná se o výpusť v Juřince u Valašského Meziříčí. Tady ústí 15 km dlouhé odpadní potrubí z Rožnova pod Radhoštěm. Rybáři už dokončili sběr mrtvých ryb z řeky Bečvy. Bylo jich celkem 40 tun.
         15:12
         Začíná rekonstrukce a stavby silnic
          V Prostějově začala stavba nových připojovacích a odbočovacích pruhů z dálnice D46. Úprava mimoúrovňové křižovatky Prostějov-střed má zvýšit bezpečnost a plynulost provozu. Dopravní omezení se dotknou řidičů v příštím a přespříštím roce. To budou auta jezdit místo 4 jen ve 2 pruzích. Letos se zaměří dělníci jen na přípravné práce.
          16:39
          Den proti rakovině
           Zhruba 3 tis. nových případů nádoru ledviny ročně. ČR jich má nejvíce v Evropě. Proč, není odborníkům jasné. Rizikovými faktory jsou např. kouření nebo práce v hutnictví. Často jediným způsobem, jak nádor včas odhalit, jsou preventivní prohlídky u lékaře. To připomíná Den proti rakovině, který připadá na 30. září.
           18:35
           Výzkum komunálního odpadu
            V Pržně na Frýdecko-Místecku dnes vysypali popelnice. Obec chtěla zjistit, co lidé vyhazují a jakým směrem se má dále v odpadovém hospodářství ubírat. Česká města totiž čekají v následujících letech změny ve svozu komunálního odpadu. Zřejmě už od ledna se podstatně zvýší poplatek za jeho skládkování.
            21:08
            Stavba roku MS kraje
             Stavbou MS kraje se stala rekonstrukce Müllerova domu v Opavě. Porotci soutěže, kterou vyhlašuje
             Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Obec architektů a Moravskoslezský kraj, ocenili hlavně zachování řady původních prvků jediné dochované stavby opavského barokního zámku Lichtenštejnů. V Ostravě převzali ocenění i zástupci dalších staveb, letos se jich přihlásilo 50.
             21:40
             Výstava Ivana Štenclové
              Portrét jako hlavní téma výtvarnice Ivany Štenclové. Svou tvorbu z posledních 3 let vystavuje v Rožnově pod Radhoštěm v galerii Stage Garden. Návštěvníci se ale s jejím dílem setkají ještě před vstupem do galerie. Portrétuje většinou osoby, které zná.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              20. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

              17. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

              16. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

              15. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Nová místa v domovech pro seniory — Nedostatek míst v domovech pro seniory — Kontroly platnosti dálničních známek — Městem pro byznys Moravskoslezského kraje je opět Ostrava — Kriminalisté dopadli tři dealery drog — Oprvy silnic II. a III. tříd — Desítky let na prknech Moravského divadla — Všetřování myslivce za zabití psa — Stavba roku Olomouckého kraje — Oblíbenost Beskyd mezi běžci — Percussion Duo v Ostravě

              14. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Slabý mobilní signál v pohraničí — Rozdíly v rychlostech internetu — Víkendový zásah policie v Čeladné — Chytání v Bečvě bez omezení — Odstoupení děkana z Vědecké rady UP — Unikátní operace v Karviné — Výročí prvního letu Čecha do vesmíru — Začala oprava D56 — Jednání o obchvatu Vlčovic — Diagnóza rakoviny z odběru krve — Loučení s amfiteátrem za Domem kultury — Výstava Subject 48 v Galerii Dukla

              13. 3. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám