Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Nemocnice jsou připravené — Nemocnice jsou připravené — Školy ředitelské volno nevyhlásily — Hospody zavřely ve 22 hodin — Maďar kandidát na děkana LF — Hrozí silný déšť — Začíná topná sezóna — Požár autodílny — Volby už za týden — Opava bojuje s vraky — Lidská práce v Domě umění — Předvolební debata ČT — Předvolební debata ČT

Části dílu

00:50
Nemocnice jsou připravené
  Počty nakažených koronavirem v Česku i nadále rostou. V nemocnicích je aktuálně 670 pacientů s covidem-19. Sever Moravy a Slezska patří k těm méně zasaženým. Za včerejší den přibylo v MS kraji 206 nakažených. V OL kraji 155 nakažených.
  03:03
  Nemocnice jsou připravené
   Živě MUDr. Irena Martinková, ředitelka protiepidemického odboru KHS MSK.
   07:02
   Školy ředitelské volno nevyhlásily
    Zhruba 15 % základních škol a méně než 1/10 všech gymnázií v ČR přistoupilo na dnešek k vyhlášení ředitelského volna. Doporučil to ministr zdravotnictví Roman Prymula s tím, že by díky tomu vznikly
    4 volné dny. To by podle něj mohlo zpomalit šíření koronaviru. NarozdÍl od Prahy a Středočeskeho kraje se v našem regionu rozhodlo uzavřít školy jen zlomek ředitelů.
    08:10
    Hospody zavřely ve 22 hodin
     Ve 22:00 se včera večer poprvé zavřely všechny bary a restaurace v Česku. Jde o nové opatření proti šíření koronaviru. Podle nového ministra zdravotnictví Romana Prymuly bude platit do 7. října.
     Provozovatelé se ovšem bojí o své tržby.
     09:00
     Maďar kandidát na děkana LF
      Mezi navrženými kandidáty na děkana Lékařské fakulty OU je rovněž epidemiolog Rastislav Maďar, který donedávna působil jako člen pracovní skupiny pro uvolňování karanténních opatření spojených s covidem-19. O funkci se ucházejí 3 zájemci. Vyplývá to z údajů, které předsedkyně volební komise Hana Sochorová zveřejnila na internetových stránkách fakulty. Kromě Maďara se o post uchází proděkan pro vědu a výzkum Václav Procházka. O zvolení usiloval už při předchozích děkanských volbách, které ale byly zrušeny poté, kdy se do funkce z rozhodnutí soudu vrátil odvolaný děkan
      Arnošt Martínek. Posledním kandidátem na děkana je Karel Drgáč, který působil např. jako ředitel Slezského divadla v Opavě. Maďar obdržel 44 platných návrhů na funkci děkana, Procházka 43 platných návrhů a Drgáč 4. Volební komise Akademického senátu Lékařské fakulty OU tak u všech 3 kandidátů konstatovala splnění požadovaných náležitostí.
      09:24
      Hrozí silný déšť
       Meteorologové varovali před vydatným deštěm, který dnes a v sobotu zasáhne většinu země s výjimkou západních a části severních Čech. Za 24 hodin může místy napršet 40 až 60 litrů vody na m2. Výstraha platí od dnešního do sobotního poledne, informoval ČHMÚ. Kvůli vydatnému dešti hrozí hlavně problémy v dopravě, přes silnice může odtékat voda, řidiči se musejí připravit na sníženou viditelnost i riziko aquaplaningu.
       09:55
       Začíná topná sezóna
        V MS i OL kraji začíná topná sezóna. Teplárny začnou dnes a v dalších dnech dodávat teplo do domácností. Výrazné zdražování cen tepla pro sezónu zatím sdružení tepláren neočekává.
        13:04
        Požár autodílny
         Tři jednotky hasičů bojovaly s požárem autodílny v Ostravě-Přívoze. Škoda se odhaduje na 2 mil. Kč.
         Pod kontrolu dostali oheň hasiči za 45 minut.Při požáru se zranil zaměstnanec firmy.
         13:32
         Volby už za týden
          Už příští týden budou moci lidé vybírat své zástupce do krajských zastupitelstev a do 1/3 Senátu.
          Většina voličů už dostala hlasovací lístky do svých poštovních schránek. Letošní volby i jejich přípravy ovlivňuje koronavirová epidemie. Lidé tak musejí počítat s různými změnami a především zvýšenými hygienickými opatřeními. Jen v MS kraji se o přízeň voličů uchází 20 stran, koalic a hnutí.
          16:13
          Opava bojuje s vraky
           Z opavských parkovišť pomalu mizí vraky a další nepojízdná vozidla. Novela Zákona o pozemních komunikacích totiž nově umožňuje nechat odstranit i vůz, který má půl roku propadlou technickou kontrolu. Dosud šlo odtáhnout pouze vozidlo, kterému chyběl motor či jiná podstatná část konstrukce.
           Město tak uvolní více jak 2 desítky parkovacích míst.
           18:18
           Lidská práce v Domě umění
            Lidská práce jako hlavní téma výstavy v ostravském Domě umění. Malby, grafiky, sochy a fotografie s její tématikou zaplnily všechny výstavní prostory. Pod názvem Dělník je smrtelný, práce je živá, který je inspirovaný básní Jiřího Wolkera, shromáždila kurátorka Renata Skřebská nejrůznější podoby práce, jak ji zobrazovali umělci od počátku 20. století až po současnost.
            21:16
            Předvolební debata ČT
             I dnes se věnujeme ve volebním speciálu jednomu kraji, a to Středočeskému. Právě ten je dopravně nejvytíženějším regionem v ČR. Vede přes něj víc než 8 tis. km krajských silnic a téměř všechny dálniční tahy. Doprava je taky důležitým tématem právě před krajskými volbami.
             23:36
             Předvolební debata ČT
              A Středočeského kraje se bude týkat i večerní debata se stranickými lídry. Mluvit se bude hlavně, jak už jsme naznačili, o problémech tohoto regionu. Pozvaní jsou zástupci uskupení a stran, které mají podle průzkumů největší podporu voličů, a tedy i největší šanci se do nového zastupitelstva kraje dostat. Dívejte se ve 20:00 na zpravodajskou ČT24.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              23. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

              22. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

              21. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

              20. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

              17. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

              16. 3. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám