25 minut

14. září 2020

Obsah dílu

Slovensko zařadí Česko mezi rizikové země — Vývoj počtu nakažených — Novinky v karanténě — Fronta na registraci k zubaři v Ostravě-Lhotce — Počty zubařů — V Hranicích odhalili pomník T. G. Masaryka — Odhalené pomníky — Policisté dopadli zloděje kol — Výročí péče služeb o duševní zdraví — Kočárová show v Karviné — Správa železnic připravuje vysokorychlostní trať — Volby v Pardubickém kraji: problémy rybářů — Volby v Pardubickém kraji — Natáčení seriálu Stíny v mlze

Části dílu

00:57
Slovensko zařadí Česko mezi rizikové země
  Živě redaktorka Helena Dohnalová.
  03:31
  Vývoj počtu nakažených
   Od včerejška přibylo v MS kraji 54 nakažených, nejvíce na Ostravsku, Karvinsku a Novojičínsku. Celkově se s nemocí COVID-19 potýká 843 lidí. V kraji Olomouckém hygienici evidují aktuálně 362 nakažených, nejvíce přímo na Olomoucku.
   03:51
   Novinky v karanténě
    Pravidla pro umisťování lidído karantény se mění. Ti, kteří se setkají s člověkem nakaženým COVIDEM-19, do ní nebudou muset v případě, že oba budou mít při kontaktu nasazené roušky nebo respirátory. Nesmějí mít ale žádné příznaky nemoci. V izolaci taky nebudou muset být lidé, kteří se setkají s pozitivně testovaným člověkem, ale v posledních 90 dnech nemoc prodělali.
    04:58
    Fronta na registraci k zubaři v Ostravě-Lhotce
     Rozruch dnes v ostravském obvodu Lhotka způsobila dlouhá fronta lidí. V této části města nově ordinuje zubní lékař. Na registraci do péče čekali mnozí i déle než 10 hodin. Ordinace se zvládne postarat o zhruba 1 500 pacientů, nabírat je bude postupně. V MS kraji je dlouhodobý nedostatek zubařů, hlavně v menších obcích.
     06:48
     Počty zubařů
      Podle vedení české stomatologické komory je zubních lékařů aktuálně v Česku rekordní počet. Jejich nasmlouvání je na zdravotních pojišťovnách. Ty by podle organizace, která zubní lékaře sdružuje, měly pacientům říci, kde zanikla kapacita a kde navázali nový vztah, což se podle komory často neděje.
      07:09
      V Hranicích odhalili pomník T. G. Masaryka
       Živě Ondřej Tuček, architekt.
       10:42
       Odhalené pomníky
        Pomníky mají i další postavy spjaté s regiony: Nejznámějším je socha zpěvačky Věry Špinarové v Husově sadu v centru Ostravy. V roce 2016 zástupci Vsetína odhalili pomník vynálezci, odbojáři a dlouholetému starostovi Josefu Sousedíkovi. Ve stejném roce přibyla v Hukvaldské oboře bronzová kopie sochy lišky Bystroušky, jejíž originál odtamtud někdo ukradl. A od roku 2013 má také v Litovli
        2m bronzovou sochu Gustav Frištenský, jeden z nejslavnějších českých sportovců.
        11:22
        Policisté dopadli zloděje kol
         Policisté zadrželi muže, který měl krást jízdní kola z domů. V nejbližší době zveřejní další podrobnosti případu. Jen v MS kraji policisté ročně vyšetřují přibližně 670 podobných kauz. Objasní téměř každou třetí krádež.
         12:59
         Výročí péče služeb o duševní zdraví
          V celém Česku si lidé připomínají výročí 30 let od založení komunitních služeb v oblasti péče o duševní zdraví. Právě tehdy začali u nás zdravotníci pomáhat lidem s psychickým onemocněním žít plnohodnotný život i mimo zdi psychiatrické léčebny a bez izolace. Tomu se nově věnují i v Centru duševního zdraví v Opavě.
          16:21
          Kočárová show v Karviné
           16 historických kočárů tažených koněm či spřežením bylo k vidění před karvinským zámkem. Lidé si mohli prohlédnout např. pohřební kočár z roku 1850 nebo téměř 100 let starou hasičskou stříkačku, kterou představili dobrovolní hasiči z Dolních Marklovic. Na místě se sešly stovky lidí, mezi nimi i iReportér Zdeněk Smištík.
           16:49
           Správa železnic připravuje vysokorychlostní trať
            Správa železnic vypsala veřejnou zakázku na zpracování územní dokumentace pro stavbu vysokorychlostní trati Moravská brána, která by měla v budoucnu vést mezi Přerovem a Ostravou.
            Projekt se ale nelíbí vedení Hranic. Kritizuje zásah do krajiny.
            19:02
            Volby v Pardubickém kraji: problémy rybářů
             Milionové škody, desítky tun uhynulých ryb. Velkým tématem předvolebního vysílání z Pardubicka je i sucho. Trápí nejen zemědělce s vodohospodářské, ale i chovatele ryb. Na teplo a nedostatek vody se totiž navazují i problémy s výskytem nemocí, jako je herpes virus.
             20:32
             Volby v Pardubickém kraji
              I dnešní předvolební vysílání České televize a konkrétně představování Pardubického kraje zakončí večerní debata stranických lídrů. Od 20 hodin ve studiu na Kavčích horách v Praze, kam se díváte živě. Těchto debat se účastní zástupci stran, hnutí a uskupení, která podle průzkumů společností Kantar CZ a Data Collect mají v preferencích největší podporu voličů, a tedy i největší šanci se do nového zastupitelstva kraje dostat.
              21:18
              Natáčení seriálu Stíny v mlze
               V Ostravě pokračuje natáčení nového krimiseriálu ČT STÍNY V MLZE. Ten nabídne pohled do zákulisí policejní práce a zároveň se bude věnovat i osobnímu životu vyšetřovatelů. O víkendu se některé scény natáčely také v aule Gong v Dolních Vítkovicích.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               15. září 2020

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               27. září

               27. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               26. září

               26. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               25. září

               Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

               25. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               22. září

               Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

               22. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               21. září

               Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

               21. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               20. září

               Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

               20. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               19. září

               Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

               19. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               18. září

               Armádní drony

               18. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               15. září

               Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

               15. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               14. září

               Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

               14. 9. 2023 na ČT1

               Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

               Napište nám