26 minut

15. září 2020

Obsah dílu

Pošta roznáší roušky a respirátory seniorům — Pošta roznáší roušky a respirátory seniorům — Pošta roznáší roušky a respirátory seniorům — Vývoj počtu nakažených — Reakce na omezení Čechů na Slovensko — UP nabídla Bělorusům mimořádná stipendia — Ostrava otevírá první reuse centrum — Exhejtman Novák u soudu v kauze Dědic — Opilá žena napadla lékařku — Požár dodávky — Nebezpečná křižovatka v Droždíně — Volby v karanténě v OL kraji — Volby v Královehradeckém kraji: přeplněné hory — Volby v Královehradeckém kraji: přeplněné hory — Natáčení klipu na podporu čtení dětem

Části dílu

00:51
Pošta roznáší roušky a respirátory seniorům
  Poštovní doručovatelé v celé zemi od dnešního rána roznášeli do schránek vedle klasické pošty i balíčky respirátorů a roušek pro seniory. Minulý týden o tom rozhodla vláda. V celém MS a OL kraji tak listovní doručovatelé rozvezou do pátku na 493 tis. zásilek s ochrannými pomůckami.
  03:28
  Pošta roznáší roušky a respirátory seniorům
   V rámci celé České republiky doručí Česká pošta na 3 mil. zásilek s ochrannými pomůckami. Pošta je začala balit a připravovat na rozvoz koncem minulého týdne. Vedle seniorů nad 60 let by měli dostat stejným způsobem ochranné pomůcky také handicapovaní lidé do 18 let a invalidé.
   03:48
   Pošta roznáší roušky a respirátory seniorům
    Živě ústavní hygienik ostravské nemocnice Agel Radek Mikšík,
    05:51
    Vývoj počtu nakažených
     V MS kraji od včerejška přibylo 76 lidí s nemocí COVID-19, nejvíce na Ostravsku. Hejtman Ivo Vondrák na Twitteru uvedl, že se nakažení objevujíi ve školách. V Olomouckém kraji hygienici evidují dalších 52 případů, nejvíce na Olomoucku.
     06:10
     Reakce na omezení Čechů na Slovensko
      Živě redaktor Jiří Šíma.
      09:06
      UP nabídla Bělorusům mimořádná stipendia
       UPOL nabídla vybraným studentům z Běloruska mimořádná stipendia na badatelskou stáž za cca 900 tis. Kč. Pomoc avizovala v půlce srpna. Vyjádřila tak podporu běloruským občanůmusilujícím o demokracii. První studenti mohou dorazit do OL na začátku letního semestru tohoto akademického roku.
       09:36
       Ostrava otevírá první reuse centrum
        Starý nábytek nebo potřeby do domácnosti, které lidé už nepoužívají, nabídne ostravská odpadová společnost OZO někomu jinému. Nově otevírá tzv. Re-use centrum. Ceny budou spíše symbolické, výtěžek z prodeje bude věnován na výsadbu zeleně v Ostravě. Pro návštěvníky bude poprvé otevřeno v sobotu.
        11:28
        Exhejtman Novák u soudu v kauze Dědic
         Krajský soud v Ostravě opět vyslechl bývalého hejtmanaMS kraje Miroslava Nováka. V pozici svědka vypovídal v procesu s lobbistou Martinem Dědicem. V údajné korupční aféře, kterou řeší soud, čelí obžalobě 8 lidí a 4 firmy. Kauza souvisí s veřejnými zakázkami ostravského dopravního podniku a městské nemocnice. Dědic podle obžaloby zakázky ovlivňoval a dostal za to 30 mil. Kč.
         13:46
         Opilá žena napadla lékařku
          Opilá 25letá těhotná žena napadla v Přerově lékařku přivolané záchranné služby. Na ženu zaútočila náhle, skočila na ni a spadla s ní na zem. Lékařka musela být ošetřena. Žena byla umístěna do policejní cely, případ policisté vyšetřují jako ublížení na zdraví a výtržnictví. Hrozí jí až 3 roky vězení.
          15:21
          Požár dodávky
           Požár dodávky zastavil dopravu na dálnici z Olomouce směrem do Ostravy. Na 258. km u obce Kocourovec zasahovala 2 hasičská auta. Kolona aut tam stála desítky minut. Teď už je dálnice průjezdná. Záběry poslal iReportér Lukáš Plachý.
           15:42
           Nebezpečná křižovatka v Droždíně
            Obyvatelé olomoucké části Droždín dlouhodobě kritizují podle nich nebezpečnou křižovatku uprostřed obce. Situace vyvrcholila minulý rok, kdy auto na přechodu srazilo 10letou dívku cestou ze školy. Příští týden začnou dělníci instalovat dočasné bezpečnostní prvky, přestavba na kruhový objezd je v plánu po novém roce.
            17:52
            Volby v karanténě v OL kraji
             Na parkovištích u koupaliště, před letištěm či v areálech správy silnic budou moci na konci září volit lidé v Olomouckém kraji, kteří jsou v souvislosti s onemocněním COVID-19 v karanténě.
             Seznam míst, na kterém se úředníci domluvili s Armádou ČR, zveřejnil Olomoucký kraj na stránkách krajského úřadu. Krajské a senátní volby se uskuteční 2. a 3. října, lidé v karanténě budou moci volit
             30. září, v případném 2. kole pak o týden později.
             18:22
             Volby v Královehradeckém kraji: přeplněné hory
              Tématem dnešního předvolebního vysílání z Královéhradeckého kraje byl i turismus. Jeho podpora, ale i regulace. Mezi nejvyhledávanější lokality v tomto regionu patří Krkonoše i Adršpašsko-teplické skály. Zejména v Krkonoších si ochranáři stěžují na poškozování přírody, v okolí Adršpachu a Teplic nad Metují zas na návštěvníky často čekají přeplněná parkoviště i skalní města.Takhle to v létě často vypadá u lanovky na krkonošskou Sněžku z české strany a takhle u lanovky, která turisty k vrcholu přibližuje z Polska.
              20:33
              Volby v Královehradeckém kraji: přeplněné hory
               Lídři uskupení a stran z Královéhradeckého kraje, kteří mají podle průzkumů největší šance dostat se do jeho zastupitelstva, budou i dnes debatovat o problémech regionu. Jedním z hlavních témat bude třeba krajské zdravotnictví. Dívejte se od 8 hodin večer na zpravodajské ČT24.
               20:55
               Natáčení klipu na podporu čtení dětem
                Píseň, která rozezní celé Česko. Taková má být pohádková píseň, kterou pro organizaci Celé Česko čte dětem, nazpívali umělci z MS kraje. Organizátoři ji uvedou na 10. týdnu čtení dětem v Českém Těšíně.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                16. září 2020

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                12. dubna

                Přijímací řízení na střední školy — Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zemědělci sázejí, stará úroda je ve skladech — Projektový záměr dostavby Severního spoje — Sbírka na Ukrajinu na Právnické fakultě UPOL — Ostravsku chybí pěstouni — Modernizace elektrárny Dlouhé stráně — Omezení dopravy na D1 — V Olomouci vrcholí přípravy inaugurace — 185 let Třineckých železáren — Začal krnovský filmový festival KRRR!

                12. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                11. dubna

                Méně stavebních úřadů — Města redukují počet stavebních úřadů — Hradisko má potíže s pitnou vodou — Nový tým v šumperské nemocnici — Nová základna záchranářů ve Zlatých Horách — Hokejová horečka v Třinci — Přibývá asistentů prevence kriminality — Česká pošta snižuje ztrátu — Balíkovna v Mošnově čeká na rozhodnutí — Výběr ze sociálních sítí ČT — Začal festival Jeden svět

                11. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                10. dubna

                10. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                9. dubna

                9. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                8. dubna

                8. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                5. dubna

                Spor o návrh rozpočtového určení daní — Spor o návrh rozpočtového určení daní — Zaměstnanci Liberty budou dostávat 70 % mzdy — Rekonstrukce náměstí SNP v Ostravě — Otevření centra telemedicíny v Havířově — Skupina November 2nd má cenu Anděl — Tresty v kauze zakázek Vlastivědného muzea — Výběr ze sociálních sítí ČT — ČT uvede druhou řadu Stínů v mlze — Vzpomínky Marie Szottkové pro Paměť národa

                5. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                4. dubna

                Oprava Sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Památky Unesco v Česku — Olomouc opraví Sloup Nejsvětější Trojice — Začínají uzavírky hlavních silnic — Další uzavírky hlavních silnic — Ostrava podepsala smlouvu na koncertní sál — Řidičáky na zkoušku — Sovy pálené v jablunkovském klášteře — Nový domov pro handikepované v Zábřehu — V Ostravě vyvíjí nový typ vytápění budov — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nové rehabilitační oddělení v Nemocnici Třinec — Výstava obrazů o hrozbách kyberprostoru

                4. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                3. dubna

                Josef Bělica hejtmanem Moravskoslezského kraje — Josef Bělica hejtmanem Moravskoslezského kraje — Docházka romských dětí do mateřských škol — Srážka auta s vlakem u Prostějova — Z Ukrajiny přivezli postižené dítě — Domov pro lidi s autismem v Ostravě — Semifinále fotbalového poháru v Opavě — Fotografické dopisy z New Yorku Marka Nenutila

                3. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                2. dubna

                Začaly zápisy do 1. tříd — Odklady školní docházky — Čtvrt roku odkladů nástupu do Liberty — Budoucnost původní hyperbarické komory — Nejteplejší Velikonoce — Výsledky policejních kontrol — Olomoucký kraj zvažuje autobusy na objednání — Zrestaurovaný motocykl Jawa 500 OHV

                2. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                28. března

                Aktuální situace na silnicích — Bezpečnost na silnicích během Velikonoc — Pivovarům začíná hlavní sezóna — Pátá aukce na prodej Hanáckých kasáren — Objev pohřebiště u obchvatu Olomouce — Miss World Pyszková doma v Třinci — Začátek sezóny na památkách — Třinec bojuje o semifinále extraligy — Město koupí historickou sýpku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Kácení stromů v Přerově — Duchovní rozměr Velikonoc

                28. 3. 2024 na ČT1

                Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

                Napište nám