25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Pošta roznáší roušky a respirátory seniorům — Pošta roznáší roušky a respirátory seniorům — Pošta roznáší roušky a respirátory seniorům — Vývoj počtu nakažených — Reakce na omezení Čechů na Slovensko — UP nabídla Bělorusům mimořádná stipendia — Ostrava otevírá první reuse centrum — Exhejtman Novák u soudu v kauze Dědic — Opilá žena napadla lékařku — Požár dodávky — Nebezpečná křižovatka v Droždíně — Volby v karanténě v OL kraji — Volby v Královehradeckém kraji: přeplněné hory — Volby v Královehradeckém kraji: přeplněné hory — Natáčení klipu na podporu čtení dětem

Části dílu

00:51
Pošta roznáší roušky a respirátory seniorům
  Poštovní doručovatelé v celé zemi od dnešního rána roznášeli do schránek vedle klasické pošty i balíčky respirátorů a roušek pro seniory. Minulý týden o tom rozhodla vláda. V celém MS a OL kraji tak listovní doručovatelé rozvezou do pátku na 493 tis. zásilek s ochrannými pomůckami.
  03:28
  Pošta roznáší roušky a respirátory seniorům
   V rámci celé České republiky doručí Česká pošta na 3 mil. zásilek s ochrannými pomůckami. Pošta je začala balit a připravovat na rozvoz koncem minulého týdne. Vedle seniorů nad 60 let by měli dostat stejným způsobem ochranné pomůcky také handicapovaní lidé do 18 let a invalidé.
   03:48
   Pošta roznáší roušky a respirátory seniorům
    Živě ústavní hygienik ostravské nemocnice Agel Radek Mikšík,
    05:51
    Vývoj počtu nakažených
     V MS kraji od včerejška přibylo 76 lidí s nemocí COVID-19, nejvíce na Ostravsku. Hejtman Ivo Vondrák na Twitteru uvedl, že se nakažení objevujíi ve školách. V Olomouckém kraji hygienici evidují dalších 52 případů, nejvíce na Olomoucku.
     06:10
     Reakce na omezení Čechů na Slovensko
      Živě redaktor Jiří Šíma.
      09:06
      UP nabídla Bělorusům mimořádná stipendia
       UPOL nabídla vybraným studentům z Běloruska mimořádná stipendia na badatelskou stáž za cca 900 tis. Kč. Pomoc avizovala v půlce srpna. Vyjádřila tak podporu běloruským občanůmusilujícím o demokracii. První studenti mohou dorazit do OL na začátku letního semestru tohoto akademického roku.
       09:36
       Ostrava otevírá první reuse centrum
        Starý nábytek nebo potřeby do domácnosti, které lidé už nepoužívají, nabídne ostravská odpadová společnost OZO někomu jinému. Nově otevírá tzv. Re-use centrum. Ceny budou spíše symbolické, výtěžek z prodeje bude věnován na výsadbu zeleně v Ostravě. Pro návštěvníky bude poprvé otevřeno v sobotu.
        11:28
        Exhejtman Novák u soudu v kauze Dědic
         Krajský soud v Ostravě opět vyslechl bývalého hejtmanaMS kraje Miroslava Nováka. V pozici svědka vypovídal v procesu s lobbistou Martinem Dědicem. V údajné korupční aféře, kterou řeší soud, čelí obžalobě 8 lidí a 4 firmy. Kauza souvisí s veřejnými zakázkami ostravského dopravního podniku a městské nemocnice. Dědic podle obžaloby zakázky ovlivňoval a dostal za to 30 mil. Kč.
         13:46
         Opilá žena napadla lékařku
          Opilá 25letá těhotná žena napadla v Přerově lékařku přivolané záchranné služby. Na ženu zaútočila náhle, skočila na ni a spadla s ní na zem. Lékařka musela být ošetřena. Žena byla umístěna do policejní cely, případ policisté vyšetřují jako ublížení na zdraví a výtržnictví. Hrozí jí až 3 roky vězení.
          15:21
          Požár dodávky
           Požár dodávky zastavil dopravu na dálnici z Olomouce směrem do Ostravy. Na 258. km u obce Kocourovec zasahovala 2 hasičská auta. Kolona aut tam stála desítky minut. Teď už je dálnice průjezdná. Záběry poslal iReportér Lukáš Plachý.
           15:42
           Nebezpečná křižovatka v Droždíně
            Obyvatelé olomoucké části Droždín dlouhodobě kritizují podle nich nebezpečnou křižovatku uprostřed obce. Situace vyvrcholila minulý rok, kdy auto na přechodu srazilo 10letou dívku cestou ze školy. Příští týden začnou dělníci instalovat dočasné bezpečnostní prvky, přestavba na kruhový objezd je v plánu po novém roce.
            17:52
            Volby v karanténě v OL kraji
             Na parkovištích u koupaliště, před letištěm či v areálech správy silnic budou moci na konci září volit lidé v Olomouckém kraji, kteří jsou v souvislosti s onemocněním COVID-19 v karanténě.
             Seznam míst, na kterém se úředníci domluvili s Armádou ČR, zveřejnil Olomoucký kraj na stránkách krajského úřadu. Krajské a senátní volby se uskuteční 2. a 3. října, lidé v karanténě budou moci volit
             30. září, v případném 2. kole pak o týden později.
             18:22
             Volby v Královehradeckém kraji: přeplněné hory
              Tématem dnešního předvolebního vysílání z Královéhradeckého kraje byl i turismus. Jeho podpora, ale i regulace. Mezi nejvyhledávanější lokality v tomto regionu patří Krkonoše i Adršpašsko-teplické skály. Zejména v Krkonoších si ochranáři stěžují na poškozování přírody, v okolí Adršpachu a Teplic nad Metují zas na návštěvníky často čekají přeplněná parkoviště i skalní města.Takhle to v létě často vypadá u lanovky na krkonošskou Sněžku z české strany a takhle u lanovky, která turisty k vrcholu přibližuje z Polska.
              20:33
              Volby v Královehradeckém kraji: přeplněné hory
               Lídři uskupení a stran z Královéhradeckého kraje, kteří mají podle průzkumů největší šance dostat se do jeho zastupitelstva, budou i dnes debatovat o problémech regionu. Jedním z hlavních témat bude třeba krajské zdravotnictví. Dívejte se od 8 hodin večer na zpravodajské ČT24.
               20:55
               Natáčení klipu na podporu čtení dětem
                Píseň, která rozezní celé Česko. Taková má být pohádková píseň, kterou pro organizaci Celé Česko čte dětem, nazpívali umělci z MS kraje. Organizátoři ji uvedou na 10. týdnu čtení dětem v Českém Těšíně.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Nedostatek praktických lékařů na Jesenicku — Příspěvek 5000 korun na dítě — Registrace na posilující dávku proti covidu-19 — Nový komplex pro ohrožené druhy primátů — Léčba ukrajinských vojáků v Lázních Darkov — Změny v pomoci lidem z Ukrajiny — Rozšíření kurzů češtiny pro Ukrajince — Přerovská nemocnice zmodernizovala ARO — Sklízejí plody exotické strelície královské

                15. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Sportovní kluby řeší nárůst cen — Registrace na 4. dávku — Krádeže humanitární pomoci — Nález nevybuchlé munice — Krnovská nemocnice léčí 110 let — Socha Kryštofa se vrátila zpět — Začala proměna Zámostí ve Slezské Ostravě — Vrcholí meteorický roj Perseidy — Na Bazalech pokračuje malba murálu

                12. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Jak bude vypadat ostravské nádraží? — Hygienici kontrolují tábory — Zákaz dovozu uhlí z Ruska — Olma má výhrady k obchvatu — O posilující dávku má zájem 30 % klientů — AS opouští kontejnery na oblečení — Nejvíce kandidátek v Hošťálkové — Návrat hasičů OL kraje z Hřenska — Zámek v arboretu se otevře po 7 letech

                11. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Roste počet úrazů na horách — 8 let vězení za zpronevěru 300 milionů — Návrh na obžalobu v kauze Březina — Pitná voda v Mostech u Jablunkova — Do Šumperku se vrací folklórní festival — Stálá tržnice v centru Ostravy chybí — Noví zdravotníci ve FN Ostrava — Virtuální realita pomáhá při rehabilitacích — Bruntálské továrny na fotkách J. Štreita

                10. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                V MS kraji se ubytovalo více turistů — První ukrajinský řidič v DP — Kryštof se na místo vrátí v pátek — Bohumín podpoří spolky a kluby — Hrozí šíření půdního sucha — Výhrady proti znaleckému posudky — Návrat first respondentů do služby — Pomoc osamělým matkám a mladým rodinám — Úspěšní koloběžkáři z Rýmařova

                9. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Firmám chybí kvalifikovaní pracovníci — Problémy s pitnou vodou na Jablunkovsku — Požáry hrozí i střední Moravě — Policisté obvinili účetní — Koleje budou zase dražší — Zemědělci si pochvalují úrodu — SeČTeno tentokrát z Krnovska a Osoblažska — Úzkokolejka láká turisty — Zvířata pomáhají seniorům — Stará hudba zní zámkem v Krnově

                8. 8. 2022 na ČT1

                Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

                Napište nám