25 minut

16. září 2020

Obsah dílu

Rušení akcí kvůli koronaviru — Nová pravidla pro vnitřní akce — Rušení akcí kvůli koronaviru — Vývoj počtu nakažených — Zrušený zápas Vítkovic a další opatření — Zápach v Ostravě — Protest proti zvýšení daně z nemovitosti — Trať do Vidnavy se rušit nebude — Volby v Plzeňském kraji — Volby v Plzeňském kraji: problémy zdravotnictví — Volby v Plzeňském kraji: problémy zdravotnictví — Výstava Příběhy našich sousedů

Části dílu

01:03
Rušení akcí kvůli koronaviru
  V MS kraji přibývá zrušených akcí. Kvůli koronaviru např. tento týden neotevřela dlouho avizovaná Kavárna Potmě v centru Ostravy. Podobných odvolaných událostí jsou desítky.
  03:48
  Nová pravidla pro vnitřní akce
   MZ ČR omezí od pátku počet návštěvníků na vnitřních hromadných akcích. Pořadatelé budou moct prodávat pouze lístky k sezení. Omezení reagují na vysoká čísla nových případů koronaviru.
   04:04
   Rušení akcí kvůli koronaviru
    Živě Martin Lehocký, výkonný ředitel Moravskoslezské asociace kulturního sektoru.
    08:07
    Vývoj počtu nakažených
     V MS kraji roste počet hospitalizovaných lidí s koronavirem. Od včerejška stoupl o dva na 25, přibylo 77 nakažených. Zítra se sejou ředitelé moravskoslezských nemocnic s krajským koordinátorem pro intenzivní péči, aby připravili jednotný sdílený lůžkový prostor.
     09:07
     Zrušený zápas Vítkovic a další opatření
      Živě redaktor Jiří Šíma.
      11:31
      Zápach v Ostravě
       Neustálý zápach trápí zaměstnance společnosti Weppler a Trefil v Ostravě-Mariánských Horách. Nepříjemný odér zvenku práci zaměstnancům znesnadňuje už od r. 2017. Její vedení teď podalo nový podnět na Státní zdravotní ústav.
       14:09
       Protest proti zvýšení daně z nemovitosti
        Podnikatelé ve Frýdlantu nad Ostravicí žádají snížení koeficientu daně z nemovitosti. Tamní radnice ho zvedla vloni z čísla 2 na 4, podnikatelé tak už letos zaplatili dvojnásobek oproti předchozím letům.
        Vybraná částka jde právě do místního rozpočtu. Radnice připouští, že kvůli koronakrizi připraví slevy na dani.
        16:08
        Trať do Vidnavy se rušit nebude
         Železniční trať z Vidnavy do Velké Kraše se rušit nebude. MD ČR zastavilo řízení o zrušení této regionální dráhy poté, co Správa železnic stáhla svou žádost. Důvodem jsou záměry soukromé společnosti vozit po trati vytěžený kaolin. Kdo léta opuštěnou dráhu opraví, ale jasné není.
         18:32
         Volby v Plzeňském kraji
          Dnešní předvolební vysílání je věnované Plzeňskému kraji. 16 přihlášených politických stran, hnutí a koalic se shoduje na nutnosti snížení kriminality. Ta je v regionu spojovaná s agenturními zaměstnanci, kteří na Plzeňsko, Tachovsko i Rokycansko přijíždějí často z východu Evropy. Řeší se i zanedbanost malých obcí a jejich špatná dopravní obslužnost. Kraj od září zrušil přes stovku autobusových spojů. Mnozí cestující jsou nespokojeni se změnami v souvislosti s novým dopravcem Arrivou, která většinu linek převzala od poloviny června.
          19:12
          Volby v Plzeňském kraji: problémy zdravotnictví
           Dlouhodobým problém Plzeňského kraje je pak zdravotnictví. Jenom loni kraj svým 4 ztrátovým nemocnicím poslal 240 mil. Kč, přes 300 mil. Kč dává na provoz Zdravotnické záchranné služby a další peníze jdou na investice. Financování je ale nejisté i v nemocnici v Sušici, která patří městu.
           21:21
           Volby v Plzeňském kraji: problémy zdravotnictví
            Nejdůležitější témata Plzeňského kraje budou i dnes součástí večerní debaty. Té se zúčastní zástupci uskupení a stran, které mají podle průzkumů společností Kantar CZ a Data Collect v preferencích největší podporu voličů, a tím i největší šanci se do nového zastupitelstva kraje dostat. Debata se koná opět na Kavčích horách v Praze a živě ji od 20:00 odvysílá zpravodajská ČT24.
            22:15
            Výstava Příběhy našich sousedů
             Tak se jmenuje výstava, kterou připravili žáci porubských základních škol. Popisuje osudy pamětníků konce 2. světové války i komunistické diktatury. Lidé si ji mohou na Hlavní třídě prohlédnout až do 22. října. Výstava byla kvůli koronaviru o 5 měsíců odložena.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             17. září 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             29. září

             Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

             29. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             27. září

             27. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             26. září

             26. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             25. září

             Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

             25. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. září

             Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

             22. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             21. září

             Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

             21. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             20. září

             Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

             20. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             19. září

             Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

             19. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             18. září

             Armádní drony

             18. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             15. září

             Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

             15. 9. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám