Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Nová opatření proti šíření koronaviru — Nová opatření proti šíření koronaviru — Nemocnice se připravují na další nakažené — Měsíc preventivního testování v OKD — Přípravy na Dny NATO — Psí útulek v Ostravě v novém — Nová továrna na velkokapacitní baterie — Soud o byty v Olomouci — 17 let za vraždu novorozeněte — Otevírá Národní zemědělské muzeum v Ostravě — Volby ve Zlínském kraji: nemocnice a doprava — Volby ve Zlínském kraji — Festival Divadelní pouť bez bariér

Části dílu

00:53
Nová opatření proti šíření koronaviru
  MZ ČR zavádí další plošná opatření proti šíření koronaviru. Od zítřka nařizuje roušky ve školách a od soboty budou všechny bary a restaurace od půlnoci do 6:00 zavřené. Nejvíc nově nakažených je ve věkové skupině 20 až 29 let.
  01:36
  Nová opatření proti šíření koronaviru
   Živě redaktorka Helena Dohnalová.
   04:23
   Nemocnice se připravují na další nakažené
    MS kraj žádá všechny nemocnice v regionu, aby měly připravené prostory pro pacienty covid pozitivní.
    Chce být připravený na zhoršení situace. Celkem je teď v kraji hospitalizováno s nemocí covid-19
    27 lidí. Před 4 dny jich bylo 18.
    07:45
    Měsíc preventivního testování v OKD
     Společnost OKD má za sebou první měsíc preventivního testování na covid-19. Z 11 tis. testovaných horníků bylo jen 37 pozitivních. Počty nemocných navíc po 2. vlně testů opět klesly. Podle hygieniků by podobné testování mohlo pomoci i dalším firmám.
     09:53
     Přípravy na Dny NATO
      Na ostravském letišti Leoše Janáčka vrcholí přípravy na tradiční Dny NATO. Vojenská technika sem začala najíždět už v pondělí. Kvůli koronaviru ale bude největší bezpečnostní přehlídka v Evropě letos poprvé bez diváků. Sledovat ji budou moct lidé tuto sobotu a neděli pouze v přímém přenosu ČT nebo na internetu.
      11:08
      Psí útulek v Ostravě v novém
       Psí útulek v Ostravě-Třebovicích má novou ordinaci a karanténní kotce. Dříve musel využívat kapacity útulků v okolních městech. Dlouho očekávané nové kotce jsou teď ale prázdné. Psů je v útulku nejméně od jeho založení v r. 1998. Podle vedoucí je to důsledek koronavirové epidemie.
       13:03
       Nová továrna na velkokapacitní baterie
        V havířovské Horní Suché začala sériová výroba velkokapacitních baterií na ukládání elektřiny. Za vynálezem nového typu lithium–iontových akumulátorů stojí český vědec Jan Procházka. Projekt za půl druhé mld. Kč finančně zastřešila skupina českých investorů.
        14:44
        Soud o byty v Olomouci
         Spor mezi nájemníky bytových družstev a městem Olomouc pokračoval u tamního okresního soudu.
         Stovky nájemníků chtějí vědět, jestli platí smlouvy o bezplatném převodu bytů. Město se tomu podle nájemníků zavázalo před 20 lety. Zatím ale byty v jejich vlastnictví nejsou.
         16:21
         17 let za vraždu novorozeněte
          Krajský soud v Ostravě poslal na 17 let do vězení 31letou ženu z Karviné, která loni v červenci odhodila do kontejneru svou novorozenou dceru. Tělo ještě tentýž den našel bezdomovec. Těhotenství žena tajila. Zprávu přinesl server iDnes.
          16:39
          Otevírá Národní zemědělské muzeum v Ostravě
           Po 3 letech příprav se v Dolních Vítkovicích otevírá Národní zemědělské muzeum. Ostrava se tak přiřadila k dalším 6 městům, kde už muzeum pobočky má. Expozice nabídne sbírku historických strojů i interaktivní výstavu o výrobě potravin.
           18:51
           Volby ve Zlínském kraji: nemocnice a doprava
            ČT dnes před krajskými a senátními volbami představuje Zlínský kraj. Jeho tématem je zdravotnictví, konkrétně chystaná stavba nové nemocnice. Zásadními změnami prochází taky veřejná doprava.
            A neobešlo se to bez komplikací.
            21:35
            Volby ve Zlínském kraji
             Také dnes budou debatovat straničtí lídři kandidátek ve Zlínském kraji. Pozvaní jsou zástupci uskupení a stran, které mají podle průzkumů v preferencích největší podporu voličů, a tedy i největší šanci dostatse do nového zastupitelstva kraje. Debata se vysílá živě od 20:00 na programu ČT24.
             21:59
             Festival Divadelní pouť bez bariér
              Tanec, hudba nebo divadlo. Dvoudenní festival "Divadelní pouť bez bariér" odstartoval v Ostravě.
              Hlavním cílem je propojit hendikepované a zdravé umělce a vytvořit tak umělecké dílo. Celý festival včetně některých písní se bude překládat do znakové řeči. K vidění budou divadelní i taneční vystoupení, workshopy, ale také různé besedy.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              20. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

              17. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

              16. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

              15. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Nová místa v domovech pro seniory — Nedostatek míst v domovech pro seniory — Kontroly platnosti dálničních známek — Městem pro byznys Moravskoslezského kraje je opět Ostrava — Kriminalisté dopadli tři dealery drog — Oprvy silnic II. a III. tříd — Desítky let na prknech Moravského divadla — Všetřování myslivce za zabití psa — Stavba roku Olomouckého kraje — Oblíbenost Beskyd mezi běžci — Percussion Duo v Ostravě

              14. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Slabý mobilní signál v pohraničí — Rozdíly v rychlostech internetu — Víkendový zásah policie v Čeladné — Chytání v Bečvě bez omezení — Odstoupení děkana z Vědecké rady UP — Unikátní operace v Karviné — Výročí prvního letu Čecha do vesmíru — Začala oprava D56 — Jednání o obchvatu Vlčovic — Diagnóza rakoviny z odběru krve — Loučení s amfiteátrem za Domem kultury — Výstava Subject 48 v Galerii Dukla

              13. 3. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám