Obsah dílu

Volby v Olomouckém kraji — Volby v Olomouckém kraji — Volby v Olomouckém kraji: Jesenicko — Volby v Olomouckém kraji: doprava — Volby v Olomouckém kraji — Volby v karanténě v MS kraji — Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo semafor — Roušky v nemocnicích a omezení restaurací — Vývoj počtu nakažených — Omezení na slovenských hranicích — Vrcholí přípravy na Dny NATO — Mezinárodní setkání obecních policií — Rozloučení s Danou Zátopkovou

Části dílu

01:02
Volby v Olomouckém kraji
  Za 2 týdny se otevřou volební místnosti. 2. a 3. října lidé vyberou krajské zastupitele a v některých obvodech senátory. Česká televize se dnes podrobně věnuje předvolební situaci v Olomouckém kraji.
  02:31
  Volby v Olomouckém kraji
   Olomoucký kraj je v mnoha ohledech specifický. Díky svému tvaru je jeho součástí jak úrodná Haná, tak nejvyšší moravské hory, tedy Jeseníky.
   04:57
   Volby v Olomouckém kraji: Jesenicko
    O Jesenicku jsme mluvili s Kamilem Kavkou, zakladatelem internetové platformy, kde každý den vychází jedna pozitivní zpráva o regionu. Nejen tím se snaží přimět mladé lidi, aby z regionu neodcházeli, a když odejdou třeba na vysokou školu,tak aby se později vrátili zpět. I o tom jedná s obcemi a podniky.
    08:37
    Volby v Olomouckém kraji: doprava
     Zajímali jsme se ale také o dopravu. Nejen velké stavby typu dostavby dálnice D1 v úseku Přerov-Říkovice, zajímaly nás především krajské silnice. Podle krajské studie se v posledních 4 letech zhoršil stav silnic 3. tříd. Naopak silnice 2. třídyse dařilo opravovat více, stejně tak mosty. Co dalšího z hlediska dopravy trápí řidiče v Olomouckém kraji, ukazuje reportáž Jiřího Šímy.
     11:12
     Volby v Olomouckém kraji
      Živě redaktor Matin Laštůvka.
      11:36
      Volby v karanténě v MS kraji
       Tolik předvolební dění v OL kraji, teď krátce ke kraji MS. Jeho vedení už vybralo místa, kde budou moci voliči v podzimních volbách hlasovat z auta. Tzv. drive-in volební stanoviště pro lidi, kteří museli kvůli koronavirové nákaze do karantény, budou umístěna převážně v nemocnicích. Volby do zastupitelstev krajů a třetiny Senátu PČR se konají v pátek 2. října od 14:00 do 22:00 a v sobotu 3. října od 08:00 do 14:00.
       12:10
       Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo semafor
        Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo mapu regionů podle rizika nákazy koronavirem. Poprvé použilo nejvyšší, červený stupeň, který nyní platí pro Prahu a znamená narůstající nebo přetrvávající komunitní přenos nemoci COVID-19. Zelenou barvu má nově Ostrava a kromě Jesenicka i celý Olomoucký kraj.
        12:34
        Roušky v nemocnicích a omezení restaurací
         Ode dneška platí v Česku další opatření. Vrací se půlnoční zavírací doba v barech a žáci musí od dnešního dne nosit roušky a respirátory nejen na chodbách, ale i při vyučování. Výjimku mají žáci 1. stupně ZŠ. Dosud se povinnost odvíjela od stavu nákazy v jednotlivých okresech a krajích a každá škola se řídila vlastními opatřeními.
         16:12
         Vývoj počtu nakažených
          V MS kraji od včerejška podle údajů MZ ČR přibylo 209 nakažených, zhruba stejně jako ve středu.
          V nemocnicích se už léčí 32 lidí a koronavirus ovlivnil výuku na 46 školách. Třeba v Hlučíně je uzavřená základní škola v části Bobrovníky, nakažení jsou také v Rehabilitačním ústavu v Hrabyni. Nemocnice v Opavě a Krnově vyhlásily zákaz návštěv, Městská nemocnice Ostrava se připojí od neděle.
          17:08
          Omezení na slovenských hranicích
           Při cestování z Česka na Slovensko začala platit omezení kvůli šíření koronaviru. Lidé musí mít při vstupu do země negativní test na COVID-19. Pokud ho nemají, musí se elektronicky zaregistrovat a nastoupit do karantény. Za nedodržení nařízení hrozí pokuta ve výši až 59 eur.
           19:32
           Vrcholí přípravy na Dny NATO
            Kvůli koronaviru se letos Dny NATO konají bez diváků. Sledovat je lidé zítra mohou pouze v přímém přenosu ČT nebo na internetu. Všechna technika je už na ostravském letišti, vojáci dnes nacvičovali poslední detaily svých vystoupení. 20. jubilejního ročníku se kromě české armády účastní i vojáci dalších 7 zemí, třeba ze Slovenska, Spojených států nebo Německa.
            21:48
            Mezinárodní setkání obecních policií
             Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci hostila největší Mezinárodní setkání obecních a městských policií ve střední Evropě. Dvě desítky odborných přednášek ve čtyřech tématických panelech navštívilo 200 účastníků. Konferenci provázela zpřísněná hygienická opatření.
             22:07
             Rozloučení s Danou Zátopkovou
              Živě redaktor Josef Kvasnička.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              21. září 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              27. březen

              Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

              27. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              24. březen

              Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

              24. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              23. březen

              Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

              23. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              22. březen

              Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

              22. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              21. březen

              Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

              21. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              20. březen

              Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

              20. 3. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám