Obsah dílu

Tuny mrtvých ryb v Bečvě — Tuny mrtvých ryb v Bečvě — Olomouc si vzala úvěr — Víkendové úrazy v Jeseníkách — Vláda rozhodla o OKD — Vláda rozhodla o OKD — Nová opatření v DP — 45 nakažených v MS kraji — Městští strážnící řešili ukradený poklop — Diplomové práce v Dole Michal — Důležitá obálka seniorům — Předvolební debata v ČT — Předvolební debata v ČT

Části dílu

00:50
Tuny mrtvých ryb v Bečvě
  Desítky tun uhynulých ryb. Následek úniku neznámé látky do řeky Bečvy. Chemikálie znečistila tok na rozhraní Zlínského a Olomouckého kraje. Laboratoře teď analyzují několik vzorků a zjišťují, jaký je původ znečištění. Případ vyšetřujekriminální policie. Úřady vyzývají lidi, aby do Bečvy nevstupovali a nepouštěli tam třeba ani psy.
  03:07
  Tuny mrtvých ryb v Bečvě
   Živě Radek Pallós, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP Olomouc.
   05:56
   Olomouc si vzala úvěr
    Zastupitelstvo Olomouckého kraje dnes schválilo smlouvu o revolvingovém úvěru až 500 mil. Kč, s jehož pomocí hejtmanství plánuje pokrýt výrazný pokles daňových příjmů způsobený dopady pandemie koronaviru. Revolvingový úvěr u Komerční banky bude moci krajský úřad čerpat od letošního října do konce roku 2022.
    06:20
    Víkendové úrazy v Jeseníkách
     Tři desítky úrazů o uplynulém víkendu v Jeseníkách. Zvýšený počet výjezdů je podle horské služby způsoben vysokou návštěvností. Horští záchranáři mají za sebou také sobotní velkou pátrací akci po 70letém seniorovi. V sobotu navíc v jesenických kopcích zemřel motorkář a v neděli se na horách těžce zranil cyklista.
     06:47
     Vláda rozhodla o OKD
      Živě redaktorka Pavla Daňková.
      09:38
      Vláda rozhodla o OKD
       Živě Naďa Chattová, mluvčí společnosti OKD, a.s.
       12:57
       Nová opatření v DP
        Poprvé od nouzového stavu na jaře se dnes sešel krizový štáb ostravského dopravního podniku.
        Rozhodl o znovuzavedení některých preventivních opatření. Lidé třeba nebudou muset používat tlačítko k otevření dveří. Platí také nařízení MZ ČR. Ve všech vozech MHD si lidé musí lidé zakrýt ústa a nos rouškou nebo třeba šátkem.
        14:13
        45 nakažených v MS kraji
         Živě redaktor Marek Slavík.
         17:13
         Městští strážnící řešili ukradený poklop
          Ukradený kovový poklop vodotrysku z náměstí TGM v Ostravě řešili místní městští strážnící. Kryt zmizel v noci na úterý a strážníci díky záběrům z kamerových systémů měli popis muže, který poklop ukradl. Zloděj se na místo vrátil hned následující noc, za ním vyrazila nejbližší hlídka, která ho zadržela.
          24letý mladík se ke krádeži přiznal.
          17:40
          Diplomové práce v Dole Michal
           Studenti Fakulty umění Ostravské univerzity představují své diplomové a bakalářské práce. Industriální prostředí Dolu Michal teď doplnily obrazy i instalace. Výstava dostala název Nutkavá netečnost. Objevují se na ní témata lidských vztahů i originální řešení prostoru.
           20:34
           Důležitá obálka seniorům
            Další senioři v MS kraji budou mít v lednici obálku s osobními informacemi důležitými pro záchranáře. Zaměstnanci kraje je předali zástupcům největšího majitele nájemních bytů v Česku,a to firmě Heimstaden. Jde o byty po OKD. Projekt "Obálka do lednice", který už funguje i v dalších městech napříč ČR, má zvýšit bezpečnost důchodců.
            22:00
            Předvolební debata v ČT
             Pandemie koronaviru letos ovlivnila na jihu Čech hlavně turistický ruch. Chyběli návštěvníci ze zahraničí, zhruba půl milionu lidí. Ubytovatele a restauratéry přes původní obavy v létě zachránili čeští turisté, těch přijelo oproti loňsku do kraje víc. To ale nepomohlo průvodcům, v Českém Krumlově se bez návštěvníků z ciziny neuživí.
             23:33
             Předvolební debata v ČT
              Nejdůležitější témata Jihočeského kraje budou samozřejmě i součástí večerní debaty. Pozvaní jsou zástupci uskupení a stran, které mají podle průzkumů největší podporu voličů a tedy i největší šanci se do nového zastupitelstva kraje dostat. Debata se vysílá živě od 20 hodin na zpravodajské ČT24.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              22. září 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              24. březen

              Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

              24. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              23. březen

              Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

              23. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              22. březen

              Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

              22. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              21. březen

              Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

              21. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              20. březen

              Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

              20. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              17. březen

              ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

              17. 3. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám