Obsah dílu

Kraj krizový štáb neobnoví — Kraj krizový štáb neobnoví — Hospody musí zavřít ve 22:00 — Výluka vlaků — Špatné finanční vedení firem — Rozsah otravy Bečvy se zvětšuje — Bývalí manažeři DP před soudem — Spalovna kalů končí — Výročí tragédie v Liptani — Předvolební debata ČT — Předvolební debata ČT

Části dílu

00:55
Kraj krizový štáb neobnoví
  Bezpečnostní rada MS kraje, kterou na dnešek svolal hejtman, zatím nebude obnovovat krizový štáb.
  Na Bezpečnostní radě se projednávala především kapacita nemocničních lůžek v kraji pro nemocné COVID-19, kterých přibývá. Aktuálně je v krajských nemocnicích přes 50 hospitalizovaných. V regionu, konkrétně na Ostravsku, budou také platit od středy nová omezení jako je distanční výuka na vysokých školách a povinnost nosit roušky na venkovních akcích nad 100 osob.
  03:00
  Kraj krizový štáb neobnoví
   Živě Hana Zelená, vedoucí virologického oddělení ze Zdravotního ústavu Ostrava.
   07:07
   Hospody musí zavřít ve 22:00
    V následujících dnech zřejmě vláda dál omezí otevírací dobu restaurací a barů. Zavírat by měly ve 22:00 namísto nynějších 24:00. Po uvedení do úřadu to řekl nový ministr zdravotnictví Roman Prymula. Lidé podle něj ztratili ostražitost, místa a situace, kdy lidé jedí a pijí, přitom patří k ejrizikovějším.
    Reakce ze Stodolní ulice zná Marek Slavík.
    09:57
    Výluka vlaků
     Kvůli výlukám bude v sobotu a pondělí omezen provoz některých dálkových vlaků z Olomouce či Přerova ve směru na Ostravu. Část odřeknutých vlaků bude nahrazena autobusy. Provoz dálkových vlaků bude omezen v sobotu a pondělí vždy od půl 11 do 15:30. Provoz bude podle mluvčí Vandy Rajnochové omezen nad rámec dlouhodobě platného výlukového jízdního řádu pro regionální dopravu na trati mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou.
     10:26
     Špatné finanční vedení firem
      Většina menších firem v MS kraji má špatné finanční řízení, kvůli tomu pak například nedostanou v bankách úvěry, a musí třeba omezit investice a rozvoj. Vyplynulo to z 2letého průzkumu, podle kterého jsou si firmy v MS kraji nedostatečné úrovně svého finančního řízení vědomy. 64 % společností by ho chtělo zlepšit, 2/3 z nich ale neví, jak.
      10:54
      Rozsah otravy Bečvy se zvětšuje
       Živě redaktor Martin Laštůvka.
       13:25
       Bývalí manažeři DP před soudem
        Krajský soud v Ostravě začne v úterý projednávat obžalobu na 2 členy bývalého vedení Dopravního podniku Ostrava, kteří se podle státního zástupce dopustili podvodu za více než 230 mil. Jde o bývalého ředitele Františka Kořínka a provozního náměstka Radoslava Hanzelku.
        17:02
        Spalovna kalů končí
         Sokolovská uhelná přestala likvidovat kaly z lagun u bývalé chemičky Ostramo. Kvůli rostoucí ceně emisních povolenek teď odstavuje provoz tlakové plynárny. Stejná technologie, která by chemikálie ekologicky zlikvidovala, v Česku není. Další tisíce tun z ostravské laguny by měly směřovat do zahraničí.
         19:04
         Výročí tragédie v Liptani
          Obyvatelé Liptaně si dnes připomínali vraždu 2 četníků a 4 příslušníků finanční stráže v roce 1938.
          Henleinovci tehdy obsadili bývalou strážnici a i přesto, že četníci byli odzbrojeni,je zastřelili. Vraždu se nacisté snažili utajit. Ani děti pozůstalých tak stále neví, co přesně se v ten den stalo. To by se ale po více než 80 letech mohlo změnit díky spolupráci s německými archivy.
          21:20
          Předvolební debata ČT
           První víkend v říjnu bude patřit krajským volbám. Do té doby v České televizi představíme všechny kraje, a to s problémy, které jsou potřeba v dalším volebním období řešit. Dnes tak vysílání patřilo
           Ústeckému kraji.
           23:22
           Předvolební debata ČT
            Nejdůležitější témata Ústeckého kraje budou samozřejmě i součástí večerní debaty. Pozvaní jsou zástupci uskupení a stran, které mají podle průzkumů v preferencích největší podporu voličů, a tedy i největší šanci se do nového zastupitelstva kraje dostat. Debata se vysílá živě po 20. hodině na zpravodajské ČT24.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            23. září 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            28. březen

            28. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            27. březen

            Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

            27. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. březen

            Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

            24. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. březen

            Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

            23. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. březen

            Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

            22. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            21. březen

            Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

            21. 3. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám