25 minut

23. září 2020

Obsah dílu

Nová opatření proti šíření koronaviru — Většina škol nevyhlásí volno — Většina škol nevyhlásí volno — Omezení pro sportoviště — Města posilují volební komise — Příčina otravy stále neznámá — Pečlivé kontroly na Floře — Nové zázemí pro záchranáře — Murál polského umělce — Pamětní deska obětem procesu — Předvolební debata ČT — Předvolební debata ČT

Části dílu

00:49
Nová opatření proti šíření koronaviru
  Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo nová plošná opatření proti šíření koronaviru. Bary a restaurace musí od zítřka zavírat v 10 večer. Venkovních sportovních a kulturních akcí se smí účastnit 2 tis. diváků, těch vnitřních pouze tisícovka. A akce, během kterých se stojía jsou pořádané venku, se může účastnit max. 50 lidí. Nadále platí zákaz takových setkání uvnitř pro více než 10 osob.
  01:35
  Většina škol nevyhlásí volno
   Většina škol, které zřizuje MS kraj, nebude vyhlašovat v pátek ředitelské volno. K tomu školy vyzval nový ministr zdravotnictví Roman Prymula. V kraji je také ode dneška zakázaná přítomnost studentů na vysokých školách a výuka tak probíhá distančně. Třeba základní školyv Novém Jičíně, jejichž zřizovatelem je město, ale budou v pátek uzavřené.
   04:38
   Většina škol nevyhlásí volno
    Živě Daniel Kašička, ředitel Gymnázia Hladnov.
    07:50
    Omezení pro sportoviště
     Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula na tiskové konferenci představil nová epidemiologická opatření, která se dotknout stravovacích zařízení. Budou muset zavřít ve 22 hodin. A také pravidla pro hromadné akce. Na venkovních může být max. 2 tis. diváků, uvnitř tisíc.
     10:00
     Města posilují volební komise
      Města a obce se chystají na nadcházející krajské a senátní volby. Ty proběhnou už příští týden.
      Na řadě míst ale řeší problém s nedostatkem volebních komisařů. Řada starších lidí totiž kvůli obavám z nákazy koronavirem svou účast v komisích odřekla. Je to případ třeba Opavy, kde už hledají náhradníky.
      12:26
      Příčina otravy stále neznámá
       Z řeky Bečvy, kterou kontaminovala v neděli neznámá látka, odvezli dosud rybáři do kafilerie 20 tun otrávených ryb. S odklízením pokračují, celkové množství tak rybáři zatím nedokážou odhadnout, řekl dnes ČTK Pavel Kocián z Českého rybářského svazu. Znečištění zaznamenali v Bečvě v úseku od Choryně na Vsetínsku po Přerov, škody půjdou do milionů korun. Podle odborníků zůstala řeka po kontaminaci mrtvá.
       12:49
       Pečlivé kontroly na Floře
        Pečlivě kontrolovat počty návštěvníků budou kvůli nařízením vydaným v souvislosti s rostoucím počtem nákaz koronavirem organizátoři podzimní přehlídky ovoce a zeleniny Flora Olomouc - Hortikomplex, kterou od 1. do 4. října za zpřísněných hygienických opatření ožije Výstaviště Flora v Olomouci. V hlavním pavilonu A bude počet návštěvníků regulován na 500, v ostatních pavilonech na 100.
        13:18
        Nové zázemí pro záchranáře
         Přerovští hasiči mají nové sídlo za bezmála čtvrt mld. Kč. Moderní areál pro hasičský záchranný sbor vyrostl během necelých 2 letna periferii Přerova. Nahradil nevyhovující zbrojnici v centru města, kterou profesionální jednotky využívaly od poloviny minulého století. Od srpna už ale mohly ladit fungování v novém působišti.
         16:17
         Murál polského umělce
          Velká nástěnná malba,neboli murál, vzniká na fasádě jednoho domů v centru Ostravy. Polský umělec Mariusz Waras ji tvoří pomocí stovek šablon. Díla absolventa akademie v Gdaňsku najdou návštěvníci na fasádách domů v Jakartě, Paříži nebo v Los Angeles. Pro Ostravu variaci na symbol, který je spjatý s historií města.
          19:15
          Pamětní deska obětem procesu
           Monstrproces Buchal a spol., který probíhal v Ostravě od 17. do 31. července 1950, připomíná pamětní deska na budově Čapkovy sokolovny. Ta bude odhalena v 19 hodin po pietním průvodu městem za oběti komunistických procesů. V procesu s Janem Buchalembylo odsouzeno 90 lidí. Padly 4 tresty smrti, 5 doživotí a ostatní byli odsouzeni k celkem 1 065 letům těžkého žaláře. Tresty smrti byly vykonány právě v budově Čapkovy sokolovny.
           20:45
           Předvolební debata ČT
            Pokračují předvolební debaty České televize. Dnešek patří Jihomoravskému kraji. Jedním z klíčových témat krajských voleb je tam sucho. Jih jižní Moravy totiž patřík nejsušším oblastem Česka. Dalším z témat jsou pak důležité dopravní stavby, které v kraji stále chybí, tedy dálnice do Svitav a na Vídeň.
            23:19
            Předvolební debata ČT
             Debata se stranickými lídry se tak dnes týká Jihomoravského kraje. Mluvit se bude hlavně o problémech tohoto regionu. Pozvaní jsou zástupci uskupenía stran, které mají podle průzkumů v preferencích největší podporu voličů,a tedy i největší šanci se do nového zastupitelstva kraje dostat. Debata se vysílá živě od 20 hodin na programu ČT24.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             24. září 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             2. říjen

             Provoz poboček České pošty — Vliv antivirotik na následky covidu — Nouzové přistání balónu v Ostravě — Nová služba pro lidi bez domova — Tří Thálie pro divadelníky spjaté s regionem — Příběh letce RAF Josefa Čapky — Restaurování mariánské sochy ve Šternberku — Nejteplejší září v historii měření — Výkyv počasí, nebo klimatická změna? — Rekonstrukce sportovního areálu Poruba — Zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková — Velkoplošná malba o minulosti a současnosti Šternberka

             2. 10. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             29. září

             Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

             29. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             27. září

             27. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             26. září

             26. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             25. září

             Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

             25. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. září

             Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

             22. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             21. září

             Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

             21. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             20. září

             Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

             20. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             19. září

             Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

             19. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             18. září

             Armádní drony

             18. 9. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám