Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Nová opatření proti šíření koronaviru — Většina škol nevyhlásí volno — Většina škol nevyhlásí volno — Omezení pro sportoviště — Města posilují volební komise — Příčina otravy stále neznámá — Pečlivé kontroly na Floře — Nové zázemí pro záchranáře — Murál polského umělce — Pamětní deska obětem procesu — Předvolební debata ČT — Předvolební debata ČT

Části dílu

00:49
Nová opatření proti šíření koronaviru
  Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo nová plošná opatření proti šíření koronaviru. Bary a restaurace musí od zítřka zavírat v 10 večer. Venkovních sportovních a kulturních akcí se smí účastnit 2 tis. diváků, těch vnitřních pouze tisícovka. A akce, během kterých se stojía jsou pořádané venku, se může účastnit max. 50 lidí. Nadále platí zákaz takových setkání uvnitř pro více než 10 osob.
  01:35
  Většina škol nevyhlásí volno
   Většina škol, které zřizuje MS kraj, nebude vyhlašovat v pátek ředitelské volno. K tomu školy vyzval nový ministr zdravotnictví Roman Prymula. V kraji je také ode dneška zakázaná přítomnost studentů na vysokých školách a výuka tak probíhá distančně. Třeba základní školyv Novém Jičíně, jejichž zřizovatelem je město, ale budou v pátek uzavřené.
   04:38
   Většina škol nevyhlásí volno
    Živě Daniel Kašička, ředitel Gymnázia Hladnov.
    07:50
    Omezení pro sportoviště
     Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula na tiskové konferenci představil nová epidemiologická opatření, která se dotknout stravovacích zařízení. Budou muset zavřít ve 22 hodin. A také pravidla pro hromadné akce. Na venkovních může být max. 2 tis. diváků, uvnitř tisíc.
     10:00
     Města posilují volební komise
      Města a obce se chystají na nadcházející krajské a senátní volby. Ty proběhnou už příští týden.
      Na řadě míst ale řeší problém s nedostatkem volebních komisařů. Řada starších lidí totiž kvůli obavám z nákazy koronavirem svou účast v komisích odřekla. Je to případ třeba Opavy, kde už hledají náhradníky.
      12:26
      Příčina otravy stále neznámá
       Z řeky Bečvy, kterou kontaminovala v neděli neznámá látka, odvezli dosud rybáři do kafilerie 20 tun otrávených ryb. S odklízením pokračují, celkové množství tak rybáři zatím nedokážou odhadnout, řekl dnes ČTK Pavel Kocián z Českého rybářského svazu. Znečištění zaznamenali v Bečvě v úseku od Choryně na Vsetínsku po Přerov, škody půjdou do milionů korun. Podle odborníků zůstala řeka po kontaminaci mrtvá.
       12:49
       Pečlivé kontroly na Floře
        Pečlivě kontrolovat počty návštěvníků budou kvůli nařízením vydaným v souvislosti s rostoucím počtem nákaz koronavirem organizátoři podzimní přehlídky ovoce a zeleniny Flora Olomouc - Hortikomplex, kterou od 1. do 4. října za zpřísněných hygienických opatření ožije Výstaviště Flora v Olomouci. V hlavním pavilonu A bude počet návštěvníků regulován na 500, v ostatních pavilonech na 100.
        13:18
        Nové zázemí pro záchranáře
         Přerovští hasiči mají nové sídlo za bezmála čtvrt mld. Kč. Moderní areál pro hasičský záchranný sbor vyrostl během necelých 2 letna periferii Přerova. Nahradil nevyhovující zbrojnici v centru města, kterou profesionální jednotky využívaly od poloviny minulého století. Od srpna už ale mohly ladit fungování v novém působišti.
         16:17
         Murál polského umělce
          Velká nástěnná malba,neboli murál, vzniká na fasádě jednoho domů v centru Ostravy. Polský umělec Mariusz Waras ji tvoří pomocí stovek šablon. Díla absolventa akademie v Gdaňsku najdou návštěvníci na fasádách domů v Jakartě, Paříži nebo v Los Angeles. Pro Ostravu variaci na symbol, který je spjatý s historií města.
          19:15
          Pamětní deska obětem procesu
           Monstrproces Buchal a spol., který probíhal v Ostravě od 17. do 31. července 1950, připomíná pamětní deska na budově Čapkovy sokolovny. Ta bude odhalena v 19 hodin po pietním průvodu městem za oběti komunistických procesů. V procesu s Janem Buchalembylo odsouzeno 90 lidí. Padly 4 tresty smrti, 5 doživotí a ostatní byli odsouzeni k celkem 1 065 letům těžkého žaláře. Tresty smrti byly vykonány právě v budově Čapkovy sokolovny.
           20:45
           Předvolební debata ČT
            Pokračují předvolební debaty České televize. Dnešek patří Jihomoravskému kraji. Jedním z klíčových témat krajských voleb je tam sucho. Jih jižní Moravy totiž patřík nejsušším oblastem Česka. Dalším z témat jsou pak důležité dopravní stavby, které v kraji stále chybí, tedy dálnice do Svitav a na Vídeň.
            23:19
            Předvolební debata ČT
             Debata se stranickými lídry se tak dnes týká Jihomoravského kraje. Mluvit se bude hlavně o problémech tohoto regionu. Pozvaní jsou zástupci uskupenía stran, které mají podle průzkumů v preferencích největší podporu voličů,a tedy i největší šanci se do nového zastupitelstva kraje dostat. Debata se vysílá živě od 20 hodin na programu ČT24.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

             21. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

             20. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

             17. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

             16. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

             15. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Nová místa v domovech pro seniory — Nedostatek míst v domovech pro seniory — Kontroly platnosti dálničních známek — Městem pro byznys Moravskoslezského kraje je opět Ostrava — Kriminalisté dopadli tři dealery drog — Oprvy silnic II. a III. tříd — Desítky let na prknech Moravského divadla — Všetřování myslivce za zabití psa — Stavba roku Olomouckého kraje — Oblíbenost Beskyd mezi běžci — Percussion Duo v Ostravě

             14. 3. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám