Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

OKD - jedno z předvolebních témat — Předvolební debata ČT — Voliče zajímá řešení ovzduší v MS kraji — Předvolební debata ČT — ÚP zřídí pobočky na šachtách — Výměna mostu u Prosenic — V Bečvě zabíjely kyanidy — Podmínka za porušení karantény — Hospody zavřou ve 22 hodin — Kriminalisté dopadli zloděje — Frýdlanští zastupitelé jednají

Části dílu

01:25
OKD - jedno z předvolebních témat
  Téměř 2 tis. nezaměstnaných, dalších 400 lidí přesunutých na útlum a definitivní uzavření 2 šachet,
  Dolu ČSA a Darkov. Vláda v pondělí rozhodla o budoucnosti OKD. Ukončení těžby vyjde stát na více než 15,5 mld. Kč. Jasná koncepce, co bude s lokalitami dál po útlumu, není. Města na Karvinsku žádají stát, aby pozemky šachet převedl na samosprávy.
  03:38
  Předvolební debata ČT
   V první vlně propouštení má jít o 2 tis. zaměstnanců. I když OKD a stát slibují pomoc s restartem, situace může být složitá. Budoucnost regionu jsme rozebírali Michalem Tvrdoňem, ekonomem Slezské univerzity v Opavě.
   09:17
   Voliče zajímá řešení ovzduší v MS kraji
    Mapa znečištěného ovzduší ČR. Sever Moravy a Slezsko se tu barví jasně do červena. Svou roli v tom podle meteorologů hraje i jeho poloha.
    11:53
    Předvolební debata ČT
     O největších problémech MS kraje a o jejich možném řešení budou dnes debatovat lídři 9 kandidátek, které podle průzkumů mají v kraji největší podporu voličů. Debata ze speciálního stanu na Kavčích horách začíná ve 20:00 a živě ji bude přenášet zpravodajská ČT24.
     12:26
     ÚP zřídí pobočky na šachtách
      Úřad práce otevře od 1. listopadu v prostorech těžební společnosti OKD na Karvinsku 3 mobilní poradenská střediska. Úředníci tam budou poskytovat veškeré služby zájemcům z řad zaměstnanců, kterých by se v příštích měsících mohlo týkat propouštění. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček oznámil, že OKD na konci února ukončí těžbu v dolech Darkov a ČSA a propustí zhruba 2 tis. lidí.
      12:53
      Výměna mostu u Prosenic
       Mohutný ocelový most vážící 268 tun vymění o prodlouženém víkendu stavbaři na železničním koridoru mezi Přerovem a Bohumínem. Přemostění je součástí tzv. Dluhonické spojky. Kvůli pracem bude v sobotu a pondělí omezen provoz některých dálkových vlaků z Olomouce či Přerova ve směru na Ostravu a zpět. Výměna jednokolejného mostu nedaleko nádraží Prosenice je součástí rekonstrukce další části železniční stanice Přerov, která bude stát téměř 3,8 mld. Kč.
       13:28
       V Bečvě zabíjely kyanidy
        Za otravou desítek tun ryb v Bečvě stojí kontaminace řeky kyanidy. Odhalily to rozbory odebraných vzorků vody. Chemikálie se do Bečvy dostaly zřejmě v neděli na rozhraní Vsetínska a Přerovska.
        Ekologická havárie postupně zasáhla téměř 40km úsek Bečvy až po Přerov. Na základě odebraných vzorků se bude nyní hledat původce havárie. Případem se zabývají i vsetínští kriminalisté.
        15:34
        Podmínka za porušení karantény
         Podmínku na 3 roky za nedodržení karantény kvůli nemoci covid-19 dostala u okresního soudu v Novém Jičíně Renáta Gažová. V květnu jí vyšel pozitivní test na koronavirus a hygienici jí nařídili zůstat 2 týdny doma. 32letá žena ale podle žalobce pravidla porušila. V MS kraji jde o první takový případ, který řešil soud.
         17:51
         Hospody zavřou ve 22 hodin
          Ode dneška se opět zpřísňují opatření proti šíření koronaviru. Nová omezení reagují na vysoké přírůstky nakažených v posledních dnech. Týkají se otevírací doby barů a restaurací, nebo počtu lidí na sportovních a kulturních akcích. Oproti předpokladům zatím nedošlo ke zpřísnění pravidel pro služby, jako je např. kadeřnictví.
          20:10
          Kriminalisté dopadli zloděje
           Kriminalisté dopadli muže z Ostravy-Poruby, který 13. září kolem 22:00 oloupil nezletilého chlapce, a o hodinu později mladého muže, jemuž po vyhrůžkách sebral peněženku a tašky. Vše natočila bezpečnostní kamera.
           20:25
           Frýdlanští zastupitelé jednají
            Živě redaktor Marek Slavík.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

            17. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

            16. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            Události v regionech

            Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

            15. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Nová místa v domovech pro seniory — Nedostatek míst v domovech pro seniory — Kontroly platnosti dálničních známek — Městem pro byznys Moravskoslezského kraje je opět Ostrava — Kriminalisté dopadli tři dealery drog — Oprvy silnic II. a III. tříd — Desítky let na prknech Moravského divadla — Všetřování myslivce za zabití psa — Stavba roku Olomouckého kraje — Oblíbenost Beskyd mezi běžci — Percussion Duo v Ostravě

            14. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Slabý mobilní signál v pohraničí — Rozdíly v rychlostech internetu — Víkendový zásah policie v Čeladné — Chytání v Bečvě bez omezení — Odstoupení děkana z Vědecké rady UP — Unikátní operace v Karviné — Výročí prvního letu Čecha do vesmíru — Začala oprava D56 — Jednání o obchvatu Vlčovic — Diagnóza rakoviny z odběru krve — Loučení s amfiteátrem za Domem kultury — Výstava Subject 48 v Galerii Dukla

            13. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            Události v regionech

            Krnov láká na pozemky — Jak zastavit migraci z pohraničí a malých měst? — Krajští zastupitelé ocenili záchranáře — Sobota přinese ochlazení o 15 stupňů — Havárie kamionu zablokovala dopravu — Další nové tramvaje pro DP — Největší akumulátor v zemi roste v Ostravě — Zemědělci nepochodili se stížností — Veteráni vzpomínají na Bachmač a Sokolovo — Nová magnetická rezonance ve Šternberku — Přísnější normy pro smažení a fritování

            10. 3. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám