23. září 2020

Část: Pečlivé kontroly na Floře

Obsah dílu

Nová opatření proti šíření koronaviru — Většina škol nevyhlásí volno — Většina škol nevyhlásí volno — Omezení pro sportoviště — Města posilují volební komise — Příčina otravy stále neznámá — Pečlivé kontroly na Floře — Nové zázemí pro záchranáře — Murál polského umělce — Pamětní deska obětem procesu — Předvolební debata ČT — Předvolební debata ČT

Části dílu

00:49
Nová opatření proti šíření koronaviru
  Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo nová plošná opatření proti šíření koronaviru. Bary a restaurace musí od zítřka zavírat v 10 večer. Venkovních sportovních a kulturních akcí se smí účastnit 2 tis. diváků, těch vnitřních pouze tisícovka. A akce, během kterých se stojía jsou pořádané venku, se může účastnit max. 50 lidí. Nadále platí zákaz takových setkání uvnitř pro více než 10 osob.
  01:35
  Většina škol nevyhlásí volno
   Většina škol, které zřizuje MS kraj, nebude vyhlašovat v pátek ředitelské volno. K tomu školy vyzval nový ministr zdravotnictví Roman Prymula. V kraji je také ode dneška zakázaná přítomnost studentů na vysokých školách a výuka tak probíhá distančně. Třeba základní školyv Novém Jičíně, jejichž zřizovatelem je město, ale budou v pátek uzavřené.
   04:38
   Většina škol nevyhlásí volno
    Živě Daniel Kašička, ředitel Gymnázia Hladnov.
    07:50
    Omezení pro sportoviště
     Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula na tiskové konferenci představil nová epidemiologická opatření, která se dotknout stravovacích zařízení. Budou muset zavřít ve 22 hodin. A také pravidla pro hromadné akce. Na venkovních může být max. 2 tis. diváků, uvnitř tisíc.
     10:00
     Města posilují volební komise
      Města a obce se chystají na nadcházející krajské a senátní volby. Ty proběhnou už příští týden.
      Na řadě míst ale řeší problém s nedostatkem volebních komisařů. Řada starších lidí totiž kvůli obavám z nákazy koronavirem svou účast v komisích odřekla. Je to případ třeba Opavy, kde už hledají náhradníky.
      12:26
      Příčina otravy stále neznámá
       Z řeky Bečvy, kterou kontaminovala v neděli neznámá látka, odvezli dosud rybáři do kafilerie 20 tun otrávených ryb. S odklízením pokračují, celkové množství tak rybáři zatím nedokážou odhadnout, řekl dnes ČTK Pavel Kocián z Českého rybářského svazu. Znečištění zaznamenali v Bečvě v úseku od Choryně na Vsetínsku po Přerov, škody půjdou do milionů korun. Podle odborníků zůstala řeka po kontaminaci mrtvá.
       12:49
       Pečlivé kontroly na Floře
        Pečlivě kontrolovat počty návštěvníků budou kvůli nařízením vydaným v souvislosti s rostoucím počtem nákaz koronavirem organizátoři podzimní přehlídky ovoce a zeleniny Flora Olomouc - Hortikomplex, kterou od 1. do 4. října za zpřísněných hygienických opatření ožije Výstaviště Flora v Olomouci. V hlavním pavilonu A bude počet návštěvníků regulován na 500, v ostatních pavilonech na 100.
        13:18
        Nové zázemí pro záchranáře
         Přerovští hasiči mají nové sídlo za bezmála čtvrt mld. Kč. Moderní areál pro hasičský záchranný sbor vyrostl během necelých 2 letna periferii Přerova. Nahradil nevyhovující zbrojnici v centru města, kterou profesionální jednotky využívaly od poloviny minulého století. Od srpna už ale mohly ladit fungování v novém působišti.
         16:17
         Murál polského umělce
          Velká nástěnná malba,neboli murál, vzniká na fasádě jednoho domů v centru Ostravy. Polský umělec Mariusz Waras ji tvoří pomocí stovek šablon. Díla absolventa akademie v Gdaňsku najdou návštěvníci na fasádách domů v Jakartě, Paříži nebo v Los Angeles. Pro Ostravu variaci na symbol, který je spjatý s historií města.
          19:15
          Pamětní deska obětem procesu
           Monstrproces Buchal a spol., který probíhal v Ostravě od 17. do 31. července 1950, připomíná pamětní deska na budově Čapkovy sokolovny. Ta bude odhalena v 19 hodin po pietním průvodu městem za oběti komunistických procesů. V procesu s Janem Buchalembylo odsouzeno 90 lidí. Padly 4 tresty smrti, 5 doživotí a ostatní byli odsouzeni k celkem 1 065 letům těžkého žaláře. Tresty smrti byly vykonány právě v budově Čapkovy sokolovny.
           20:45
           Předvolební debata ČT
            Pokračují předvolební debaty České televize. Dnešek patří Jihomoravskému kraji. Jedním z klíčových témat krajských voleb je tam sucho. Jih jižní Moravy totiž patřík nejsušším oblastem Česka. Dalším z témat jsou pak důležité dopravní stavby, které v kraji stále chybí, tedy dálnice do Svitav a na Vídeň.
            23:19
            Předvolební debata ČT
             Debata se stranickými lídry se tak dnes týká Jihomoravského kraje. Mluvit se bude hlavně o problémech tohoto regionu. Pozvaní jsou zástupci uskupenía stran, které mají podle průzkumů v preferencích největší podporu voličů,a tedy i největší šanci se do nového zastupitelstva kraje dostat. Debata se vysílá živě od 20 hodin na programu ČT24.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             24. září 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž26 minut

             2. červen

             Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

             2. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             1. červen

             Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

             1. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             31. květen

             Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

             31. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             30. květen

             Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

             30. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             29. květen

             ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

             29. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             26. květen

             Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

             26. 5. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám