21. září 2020

Část: 45 nakažených v MS kraji

Obsah dílu

Tuny mrtvých ryb v Bečvě — Tuny mrtvých ryb v Bečvě — Olomouc si vzala úvěr — Víkendové úrazy v Jeseníkách — Vláda rozhodla o OKD — Vláda rozhodla o OKD — Nová opatření v DP — 45 nakažených v MS kraji — Městští strážnící řešili ukradený poklop — Diplomové práce v Dole Michal — Důležitá obálka seniorům — Předvolební debata v ČT — Předvolební debata v ČT

Části dílu

00:50
Tuny mrtvých ryb v Bečvě
  Desítky tun uhynulých ryb. Následek úniku neznámé látky do řeky Bečvy. Chemikálie znečistila tok na rozhraní Zlínského a Olomouckého kraje. Laboratoře teď analyzují několik vzorků a zjišťují, jaký je původ znečištění. Případ vyšetřujekriminální policie. Úřady vyzývají lidi, aby do Bečvy nevstupovali a nepouštěli tam třeba ani psy.
  03:07
  Tuny mrtvých ryb v Bečvě
   Živě Radek Pallós, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP Olomouc.
   05:56
   Olomouc si vzala úvěr
    Zastupitelstvo Olomouckého kraje dnes schválilo smlouvu o revolvingovém úvěru až 500 mil. Kč, s jehož pomocí hejtmanství plánuje pokrýt výrazný pokles daňových příjmů způsobený dopady pandemie koronaviru. Revolvingový úvěr u Komerční banky bude moci krajský úřad čerpat od letošního října do konce roku 2022.
    06:20
    Víkendové úrazy v Jeseníkách
     Tři desítky úrazů o uplynulém víkendu v Jeseníkách. Zvýšený počet výjezdů je podle horské služby způsoben vysokou návštěvností. Horští záchranáři mají za sebou také sobotní velkou pátrací akci po 70letém seniorovi. V sobotu navíc v jesenických kopcích zemřel motorkář a v neděli se na horách těžce zranil cyklista.
     06:47
     Vláda rozhodla o OKD
      Živě redaktorka Pavla Daňková.
      09:38
      Vláda rozhodla o OKD
       Živě Naďa Chattová, mluvčí společnosti OKD, a.s.
       12:57
       Nová opatření v DP
        Poprvé od nouzového stavu na jaře se dnes sešel krizový štáb ostravského dopravního podniku.
        Rozhodl o znovuzavedení některých preventivních opatření. Lidé třeba nebudou muset používat tlačítko k otevření dveří. Platí také nařízení MZ ČR. Ve všech vozech MHD si lidé musí lidé zakrýt ústa a nos rouškou nebo třeba šátkem.
        14:13
        45 nakažených v MS kraji
         Živě redaktor Marek Slavík.
         17:13
         Městští strážnící řešili ukradený poklop
          Ukradený kovový poklop vodotrysku z náměstí TGM v Ostravě řešili místní městští strážnící. Kryt zmizel v noci na úterý a strážníci díky záběrům z kamerových systémů měli popis muže, který poklop ukradl. Zloděj se na místo vrátil hned následující noc, za ním vyrazila nejbližší hlídka, která ho zadržela.
          24letý mladík se ke krádeži přiznal.
          17:40
          Diplomové práce v Dole Michal
           Studenti Fakulty umění Ostravské univerzity představují své diplomové a bakalářské práce. Industriální prostředí Dolu Michal teď doplnily obrazy i instalace. Výstava dostala název Nutkavá netečnost. Objevují se na ní témata lidských vztahů i originální řešení prostoru.
           20:34
           Důležitá obálka seniorům
            Další senioři v MS kraji budou mít v lednici obálku s osobními informacemi důležitými pro záchranáře. Zaměstnanci kraje je předali zástupcům největšího majitele nájemních bytů v Česku,a to firmě Heimstaden. Jde o byty po OKD. Projekt "Obálka do lednice", který už funguje i v dalších městech napříč ČR, má zvýšit bezpečnost důchodců.
            22:00
            Předvolební debata v ČT
             Pandemie koronaviru letos ovlivnila na jihu Čech hlavně turistický ruch. Chyběli návštěvníci ze zahraničí, zhruba půl milionu lidí. Ubytovatele a restauratéry přes původní obavy v létě zachránili čeští turisté, těch přijelo oproti loňsku do kraje víc. To ale nepomohlo průvodcům, v Českém Krumlově se bez návštěvníků z ciziny neuživí.
             23:33
             Předvolební debata v ČT
              Nejdůležitější témata Jihočeského kraje budou samozřejmě i součástí večerní debaty. Pozvaní jsou zástupci uskupení a stran, které mají podle průzkumů největší podporu voličů a tedy i největší šanci se do nového zastupitelstva kraje dostat. Debata se vysílá živě od 20 hodin na zpravodajské ČT24.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              22. září 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              1. červen

              Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

              1. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              31. květen

              Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

              31. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              30. květen

              Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

              30. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              29. květen

              ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

              29. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              26. květen

              Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

              26. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              25. květen

              Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

              25. 5. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám